סודה סטרים שוב מכה התחזיות: ההכנסות ברבעון קפצו ב-39%

המניה זינקה בתגובה בפתיחת המסחר אתמול בנאסד"ק ב-13%

>> חברת סודה סטרים פירסמה אתמול את דו"חותיה לרבעון השלישי ושוב היכתה את תחזיות הרווח של האנליסטים. בניגוד לרבעון הקודם, החברה אף העלתה את תחזיותיה ל-2011 כולה ב-20%. הדבר השיב את אמון השוק במניה והזניק אותה בכ-13% בפתיחת המסחר בנאסד"ק.

ההכנסות ברבעון גדלו ב-39% לעומת הרבעון המקביל ל-58.3 מיליון יורו. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 54.5 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם (GAAP-Non) קפץ פי שניים לעומת הרבעון המקביל ל-8.8 מיליון יורו, 0.42 יורו למניה.

"ברבעון השלישי הרחבנו את הפרישה ברשת בסט-ביי, ובששת השבועות האחרונים התרחבנו ב-3,000 סניפים. זו הסיבה לעדכון התחזיות הלאה", הסביר דניאל בירנבאום, מנכ"ל החברה, את הצמיחה.

סודה סטרים יצאה לפני כשנה להנפקה ראשונה לציבור בנאסד"ק, והצליחה לגייס 109 מיליון דולר לפי שווי של 367 מיליון דולר. מאז ההנפקה זינקה ב-350% עד שהגיעה לשיא באוגוסט. אז, עם פרסום דו"חות הרבעון השני, אף שהיכתה את התחזיות, החלה לצנוח בחדות ואיבדה 60% בחודשיים. אכזבת המשקיעים נבעה מכך שהחברה לא עידכנה את תחזיותיה לרבעון השלישי. עם זאת, בחודש האחרון לקראת פרסום הדו"חות החלה לעלות, ובסיכום התקופה כולה מחיר מנייתה גבוה ב-70% ממחירה בהנפקה.

ברבעון השלישי רשמה החברה גידול דו-ספרתי במכירות כל המוצרים, בעיקר במכשירי ההגזה, שהגיעו לשיא. החברה מכרה כמות מילויי גז זהה לזו שנרשמה ברבעון הקודם, אך כמות סירופים הנמוכה ב-40% מאלו שנמכרו ברבעון השני של 2011.