גדעון תדמור שם את כהן פיתוח על המדף; המניה מזנקת ב-13%

כהן פיתוח מחזיקה ב-50% מהשותף הכללי באבנר, שזכאי ל-2.75% מהכנסות החברה מתגליות ים תטיס, תמר ולוויתן

השליטה בחברת כהן פיתוח, המחזיקה בנתחים מתגלית הגז הטבעי "תמר" ו"לוויתן" דרך שותפות החיפושים אבנר, תועמד למכירה - כך מדווחת החברה הבוקר. כהן פיתוח, הנשלטת על ידי גדעון תדמור (6.3%), האחראי על תחום האנרגיה בקבוצת דלק, אמו חנה תדמור (18.8%) דודו דוד כהן (19.2%), בת-דודו רונה ארליצקי (6.7%), מדווחת כי החלה במגעים ראשוניים שאין כל ודאות שיבשילו. מניית כהן פיתוח מזנקת ב-13% בשעה זו.

מקורות בשוק ההון אמרו היום כי ההחלטה למכור את השליטה מתבצעת מ"שיקולים משפחתיים", וכי המחיר בו תימכר השליטה אינו ידוע עדיין. ההערכות הן כי קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, המחזיקה את המחצית השנייה בשותף הכללי של אבנר היא אחת המתעניינות המרכזיות בחברה.

כהן פיתוח נסחרת לפי שווי שוק של 319 מיליון שקל והיא מחזיקה ב-50% מהשותף הכללי באבנר, המחזיקה בנתחים מכל תגליות הגז הטבעי בישראל - ים תטיס (23%), תמר (15.6%) ולוויתן (22.5%), יחד עם רישיונות חיפוש נוספים. החברה המנהלת את השותפות וזכאית לדמי ניהול של 7.5% מסך הוצאות החיפושים שלה. הכסף הגדול טמון בתמלוגי העל שמקבלת החברה ללא קשר לאחוזי אחזקתה באבנר, שמשמעם אחוז מההכנסות לפני הרווח. כהן פיתוח זכאית ל-2.75% מהכנסותיה של אבנר.