ישראמקו אינק מכנסת את הדירקטוריון לדון בטענות בכיר לשעבר

בעקבות חשיפת TheMarker המזכיר לשעבר של החברה הגיש לרשות ני"ע האמריקאית תצהיר על מקרי שחיתות לכאורה. ישראמקו: "נבחן אילו פעולות צריך לנקוט כדי לשקול את טענותיו"

>> דירקטוריון ישראמקו אינק האמריקאית, שבשליטת קבוצת חיים צוף וקובי מימון, יכנס בימים הקרוב ישיבה דחופה לדיון בטענות החמורות שהועלה מזכיר החברה לשעבר נגד ראשיה, ונחשפו לראשונה ב-TheMarker. ישראמקו אינק היא החברה האחות של ישראמקו הישראלית, המחזיקה ב-28.7% מתגלית הגז הטבעי "תמר".

המזכיר לשעבר, עו"ד דניס הוליפילד, הגיש לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) תצהיר שבו הוא מפרט מקרי שחיתות לכאורה, אליהם נחשף לדבריו בתקופת עבודתו בחברה, בין מארס לספטמבר 2011. התצהיר צורף לערעורו של המשקיע יובל לפינר בנוגע לפשרה שהושגה בין ישראמקו אינק לבעלי המניות בתביעות נגזרות שהגישו נגדה. בשל התצהיר, דחה בית המשפט את הדיון על הסכם הפשרה לדצמבר עד לבירור הטענות.

האשמותיו של הוליפילד כלפי ישראמקו אינק חמורות במיוחד וכוללות טענות על הונאת המשקיעים בנוגע לרזרבות הנפט של החברה בארה"ב על ידי העברת נפט בין בארות, אחזקת חשבון סודי בבנק פיבי שווייץ שרק לצוף יש גישה אליו, הונאות מס ועוד שורה של התנהלויות פסולות, בהן תשלומים לחברות זרות (אוף שור) בלי שהחברה מסבירה בגין מה בוצעו התשלומים ומי מקבל את הכספים. הטענות הופנו כלפי צוף, המשמש גם מנכ"ל החברה, סמנכ"ל הכספים אדי פרנסיס ומנהל הנכסים של החברה, אמיר סנקר.

"צוף, פרנסיס וסנקר סקרו את כל טענותיו של הוליפילד ומסרו לחברה כי הם לא עסקו בכל התנהגות פלילית או פעילות בלתי חוקית אחרת", מסרה אתמול ישראמקו. "עם זאת, החברה חוקרת את טענותיו של הוליפילד וכינסה ישיבה דחופה של מועצת המנהלים של החברה כבר בימים הקרובים. זאת, כדי לבחון איזה פעולות החברה צריכה לנקוט כדי לשקול את טענותיו של הוליפילד".

ישראמקו אינק נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 208 מיליון דולר. החברה מחזיקה בכ-1,500 בארות נפט בארה"ב, בעיקר בטקסס ובניו מקסיקו. ביום שני השבוע, עם פרסום התצהיר, זינקה מניית החברה ב-13%, אך למחרת ירדה ב-6%.