פוקימון לא: המשחק שכבש את העולם מאבד משתמשים בקצב מהיר

משחק המובייל שהתגאה ב-43 מיליון משתמשים בסוף יולי עומד כעת רק על 30 מיליון והמספרים ממשיכים לרדת. בניאנטיק שפיתחה את המשחק מנסים למצוא פתרונות עתידיים שיעוררו עניין מחודש בפוקימונים

שבעה שבועות אחרי יציאתו לשוק מלווה בבאזז בלתי פוסק, נראה כי פוקימון גו עבר את נקודת השיא שלו והחל בדעיכה: מספר המשתמשים הפעילים במשחק מסביב לעולם הגיע לשיא של 43 מיליון משתמשים פעילים ביום בסוף יולי, ומאז נמצא בירידה מתמדת שהביאה אותו לפחות מ-30 מיליון ב-16 באוגוסט.
הנתונים מגיעים מדו"ח שפרסמה חברת ניהול ההשקעות אקסיום, והם מתבססים על מידע של חברות האנליטיקה SensorTower, SurveyMonkey ו-Apptopia. היחס בין מספר המשתמשים החודשיים ליומיים, שמעיד על מידת העניין שלהם במשחק, נמצא אף הוא בירידה וצנח מ-90% מהמשתמשים ששיחקו בו מדי יום בתחילת אוגוסט ל-50% בלבד.
המשתמשים עוברים הלאה . צילום: אי פי איי גם על פי דירוג האפליקציה במצעדי ההורדות של אפל וגוגל מצבה אינו טוב כשהיה: עד ל-10 באוגוסט ניצב המשחק במקום הראשון במרבית המדינות (89 במספר עד כה) בהן הוא שוחרר עד כה, אבל מאז הוא נמצא בירידה תלולה וכרגע הוא עדיין תופס את המקום הראשון ב-13 מדינות בלבד, מרביתן בדרום אמריקה. ב-32 מדינות הוא כבר לא בעשיריה הפותחת.

מניית נינטנדו, בינתיים, כבר איבדה כ-30% מערכה בשיא הזינוק שלה בעקבות המשחק, והיא נסחרת כעת בבורסת טוקיו סביב 22,200 ין, אם כי מחיר זה עדיין משקף רווח של יותר מ-50% אחוז עבור מי שהחזיק במניות לפני ההשקה. נינטנדו מחזיקה בשליש ממניות ניאנטיק, על פי הערכות, כאשר על פי חברת המחקר הגרמנית YouGov, הרוויחה ניאנטיק כרבע מיליארד דולר מרכישות פנימיות של השחקנים בחודש הראשון.
באקסיום טוענים כי ההצלחה הפנומנלית של פוקימון גו, שנחשב למשחק המובייל המצליח בכל הזמנים במונחים של קצב הצטרפות שחקנים חדשים, נאמנות וצמיחת הכנסות, מדאיג מפתחי אפליקציות אחרות שחוששים מירידה בהיקף הכנסותיהם.
בניאנטיק, מצד שני, בודקים כיצד להתמודד עם נטישת גלי השחקנים הראשונים שכבר מאסו במשחק, ומדברים על פיצ'רים עתידיים שעשויים לעורר אצלם עניין מחודש כגון מסחר בפוקימונים בין משתמשים, אפשרות להוסיף תפקודים לתחנות הצטיידות מעבר למשיכת פוקימונים אליהן לזמן קצוב והרחבת מספר הפוקימונים בקולקציה.