דיל של המבורגר וקפה: בורגראנץ' וקופיקס משתפות פעלה

ימים אחדים לפני השקת ברגר קינג, בורגראנץ' מגייסת את מותג קופיקס כשחקן חיזוק ומקימה סניפים של רשת הקפה צמוד לסניפיה

ערב חזרתה של רשת המזון המהיר ברגר קינג לישראל, האחים אורגד, בעלי המתחרה בורגראנץ', מגייסים את מותג קופיקס כשחקן חיזוק והקימו סניפים של רשת הקפה צמוד לסניפיה. ל"כלכליסט" נודע כי המהלך הוא חיזוק גם לקופיקס עצמה.
הרשת, שכבר הקימה כ־100 סניפים, מתקשה לחדור לקניונים ונתקלת בחומה מצד הנהלות הקניונים, מכיוון שהקניונים משכירים לרשתות בתי הקפה עשרות אלפי מ"ר. כיום סניפי קופיקס עצמאיים נמצאים רק בקניון הזהב, בעזריאלי חיפה ובגרנד קניון באר שבע.
ראנץ' קופיקס . צילום: ניר פקין במסגרת המהלך החדש של בורגראנץ' תקים קופיקס סניפים בדגם הקרון אך בממדים קטנים מהרגיל, צמוד לסניפי רשת ההמבורגרים. בסניפים אלה תציע הרשת תפריט חלקי הכולל קפה לסוגיו, מאפים, שתייה קלה ומספר מצומצם של כריכים. הסניפים, שימותגו תחת ראנץ' cofix, יהיו כשרים ובעלי מטבח נפרד מבורגראנץ'. המהלך אמנם צפוי להרחיב את פריסת רשת קופיקס, אולם בעיקר לחזק את מותג בורגראנץ' שצפוי להיחלש בגלל כניסת ברגר קינג לישראל.
החבירה של קופיקס לבורגראנץ' מפתיעה בעיקר על רקע חולשתה של הרשת בכל הנוגע למיקומים ביחס למקדונלד'ס ולנוכח המשא ומתן לרכישת בורגראנץ' על ידי קבוצת משקיעים שהתקיים לפני כשנה וחצי, מהלך שיש בו להעיד על מחויבות הבעלים למותג. יש לציין כי בשנתיים האחרונות סגרה בורגראנץ' כ־10 סניפים, וכיום היא מפעילה 70 סניפים שחלקם בקניונים. לדברי אלי אורגד, בשלב הראשוני ראנץ' cofix מיועד לסניפים בשיטת הזכיינות.
הסניף הראשון, ובשלב זה היחיד, של ראנץ' cofix שייפתח יהיה בקניון השרון בנתניה. הסניף עתיד להיפתח בעוד כשבועיים על שטח של 25 מ"ר בתוך סניף בורגראנץ'. לדברי חיים אהרון, מנכ"ל קופיקס, "הפוטנציאל הוא להיכנס ל־20 סניפים של בורגראנץ' בקניונים, וכרגע אנחנו יוצאים בפיילוט רק בקניון השרון. זה תלוי ביכולת של בורגראנץ' לשכנע את הקניונים להכניס את קופיקס לסניפים".
אף שבדרך זו קופיקס מנסה להידחף בכוח לקניונים, לא בטוח שהמהלך יהיה פשוט, שכן בורגראנץ' נדרשת לאישור מהנהלות הקניונים כדי להכניס שוכר משנה, וספק אם הקניונים יסכימו. לא רק זאת, אלא שהזכיין יידרש לתשלום כפול של דמי זיכיון — נוסף על תשלום לבורגראנץ' הוא יידרש ל־100 אלף שקל דמי זיכיון לקופיקס.