טוויטר גייסה ישראלי ראשון לחטיבת המדיה

דוד אברהם הוא הישראלי הראשון המצטרף לחטיבה העולמית של החברה שמתכננת להרחיב את פעילות המדיה בישראל


בצעד משמעותי ראשון להרחבת פעילות התוכן שלה בישראל צירפה טוויטר את דוד אברהם לחטיבת המדיה של החברה. אברהם הוא הישראלי הראשון המצטרף לחטיבה העולמית האחראית על כינון שיתופי פעולה עם חברות מדיה וספקי תוכן בשווקים שונים בעולם. בשלב זה אין לטוויטר כוונה להקים משרד בישראל, ואברהם יפעל ממטה החברה בברלין.

מטרת המינוי, כפי הנראה, היא להגדיל את היקף פעילות החברה בשוק הישראלי כחלק ממהלך רחב של השקעה משמעותית יותר בשווקים קטנים יחסית, שבהם היתה לטוויטר עד כה נוכחות עסקית מוגבלת. זאת על רקע ניסיונה של החברה למצוא דרכים חדשות להגדיל את מספר משתמשיה, המתקשה לצמוח ברבעונים האחרונים בקצב המהיר שאפיין אותה בעבר.
. צילום: youtube. בישראל יש כיום לשירות קרוב למיליון משתמשים רשומים (על פי נתוני חברת Statista) ובשנה האחרונה גדל מספרם ב־%11, כאשר ניתן להעריך שבין רבע למחצית מהם עושים בשירות שימוש פעיל קבוע. בעולם כולו היו לחברה כ־313 מיליון משתמשים פעילים ברבעון השני של 2016.
טוויטר כבר החלה במגעים עם גופי שידור ותוכן בישראל, אבל בחברה העדיפו שלא לחשוף בשלב זה את זהות הגופים. כחלק ממהלך זה ביקר לפני שלושה חודשים בישראל אחד מבכירי החברה, הדירקטור למדיה ופיתוח שוק רואן ברנט. ביום עיון שנערך בשיתוף משרד החוץ הצהיר ברנט כי ישראל הנה "שוק מעניין עבור טוויטר", ואמר כי הרשת החברתית מתכוונת להשקיע משאבים בפיתוח הפעילות העסקית שלה בארץ ולכונן שיתופי פעולה עם חברות ישראליות בתחום התוכן.
בחודשים האחרונים החלה טוויטר להשקיע מאמצים ניכרים בקידום תוכני וידיאו, כאשר הבולט בהם הוא רכישת האפליקציה פריסקופ בשנה שעברה. גורמים בתעשייה בישראל מעריכים שטוויטר תחתום עם חברות מדיה ישראליות על הסכמים להפצת שידורים חיים ותוכני וידיאו, בדומה להסכמים שחתמה עם ה־NBA. הסכמים אלו נחתמו בעקבות החלטה אסטרטגית של טוויטר למצב את עצמה פחות כרשת חברתית ויותר כפלטפורמה לשידורי חדשות ושיחה סביב אירועים אקטואליים. בסוף אפריל טוויטר אף עדכנה את הגדרת הקטגוריה שלה בחנויות האפליקציות של אפל וגוגל,מ"מדיה חברתית" ל"חדשות".
דוד אברהם שימש בחמש השנים האחרונות כתב המדיה והתקשורת של האתרים וואלה ונענע 10 וקודם לכן עבד בערוץ 10. אברהם וטוויטר סירבו להגיב.
דוד אברהם. יפעל ממטה החברה בברלין . צילום: דרור עינב