רות איתח

בת 40, נשואה 20 שנה. אמא לשלושה ילדים

"גידלתי ילדים, ישבתי בבית ולא עשיתי כלום עם עצמי. בגיל 40 החלטתי ללמוד ולהגשים חלום". מפריע לה שבעלה נראה צעיר ממנה וכל חברותיה נראות טוב ממנה. סטודנטית שנה א' בחוג להיסטוריה באוניברסיטת בן גוריון. "לפני שנתיים הייתי במסע של 'מלכת המדבר' ברומניה. כשהיו פרסומים פניתי כמו כולם, הגעתי לאודישנים והם התלהבו ממני ובחרו אותי מתוך 1500 בנות. לפני שנה אגב, לקחו אותי כבר למיין את המועמדות ל'מלכת המדבר'. כל אחת שהיתה מגיעה עם עקבים ועם לק ואבנים על הציפורניים מייד הבנתי שהיא לא תשרוד את המסע.

המסע של 'מלכת המדבר' היה חוויה מדהימה. כל הבנות כל היום ביחד, תומכות אחת בשניה ומדברות על הכל. לכל הבנות שהיו איתי בג'יפ יש תארים אקדמאיים, MBA ודוקטורט. הבנות שם שלמדו להכיר אותי הופתעו ממני מאוד, המראה שלי מטעה – אני נראית שכונתית אבל שכל יש לי. הן אמרו לי 'רות, את מוכרחה ללמוד, לפתח את עצמך' שם קיבלתי את השוק האמיתי.

כשחזרתי ממלכת המדבר לא דיברתי יומיים. בעלי שאל אותי 'מה קרה לך'. אמרתי לו: 'משה, החיים האלה לא מתאימים לי, אני רוצה להשתנות, אני רוצה ללמוד, אני רוצה לעבור דירה, אני רוצה להראות אחרת'. הוא אמר לי 'רות תירגעי, הכל בסדר, בואי נלך דבר דבר, צעד צעד'. הבן שלי אמר לי 'אמא, תתחילי לעבוד עם מוח ולא עם כוח, לכי תלמדי'.

היום אני יודעת שצריך להיות גם יפה וגם אופה ואני בדרך לשם. הייתי תלמידה טובה, יש לי תעודת בגרות מלאה. החלטתי ללמוד ולהגשים חלום. היה עליי להשלים פסיכומטרי (לא הסכימו לקבל אותי בלי זה). ישבתי שנה, לקחתי מורה פרטי ולמדתי למבחן. בסוף התקבלתי ללימודים בחוג להיסטוריה באוניברסיטת בן גוריון. הסטוריה תמיד עניינה אותי, זה סוג של ריפוי בשבילי. אני רוצה ליישר קו עם בעלי. שיפסיקו לחשוב שהוא הבן שלי. גם באוניברסיטה, אני נראית הכי זקנה. כל פעם שאני נכנסת לכתה שואלים אותי אם אני המרצה.