בדקנו מה גרם לאילנה לאכול גירים וקירות בהיריון - והופתענו

בפרק האחרון של "האח הגדול" אילנה טרננקו חשפה בפנינו סיפור מוזר: בתקופת ההיריון היא הייתה נוהגת לאכול גירים! כן, גירי לוח, ופעם אחת גם אכלה קיר. עם כמה שזה נשמע מוזר, אילנה היא לא היחידה, ומאחורי האקט המוזר עומדת תסמונת מוכרת ששמה פיקה

זמן צפייה: 01:44

בשיחה שגרתית שהתרחשה השבוע בין אילנה לדניאל, אילנה חשפה פרט מאוד לא שגרתי - בזמן ההיריון היא נהגה לאכול גירים. "אני אוהבת את האבק שמתפוצץ בפה", היא סיפרה לדניאל, שהשתדל להראות הבנה אבל לא הצליח להסתיר את הבלבול. מתברר שאילנה לא לבד: אכילת חומרים שאינם למאכל נובעת ממצב בריאותי מוכר שנקרא תסמונת "פיקה".

תסמונת פיקה (באנגלית: Pica Syndrome) היא הפרעה שגורמת לאכילה חוזרת ונשנית של חומרים שהם לא ממש ראויים למאכל. התסמונת אינה משויכת רק לתחביב המרתק של אכילת סיד בזמן היריון, אלא גם לאכילת דברים מגוונים שאינם דברי מאכל כמו אדמה, זכוכית, שיער, עפר, חול ולכלוך, הנפוצה בעיקר בקרב ילדים (כולנו טעמנו קצת חול בילדות). התסמונת נקראת "פיקה" על שם הציפור עקעק זנבתן (נשבעים שלא המצאנו), שידועה כציפור שאוכלת הכול. סוג של נתנאל.

Funny,photo,of,happy,baby,boy,with,dirty,body,and
כולנו היינו שם | צילום: shutterstock

עוד כתבות בנושא "האח הגדול":

״מהרגע שהיא החליפה את השם - היא פרצה": מה הסיפור מאחורי השם של טליה?

כמה אתם מכירים את הלהיט ששבר את הטיקטוק?

לבר יש הרבה מאוד ביקורת על הדיירים והרבה פחות על עצמה

מבחינה רפואית, נמצא שאנמיה, מחסור בהמוגלובין ובתאי דם אדומים, וכן רמה נמוכה של אבץ, קשורים לצורות מסוימות של פיקה, ויש מקרים בהם התופעה מופיעה אצל נשים בהיריון. כן, לא רק חמוצים עם שוקולד.

Big Brother S4 Ep12 Full.sub.1
אילנה ודיאנה | צילום: האח הגדול

אם במקרה התיאור של אילנה של "אבקת הגיר המתפוצצת בפה" עשה לכם חשק, חשוב לדעת שאכילת החומרים הללו מסוכנת לבריאות! אכילת חומרים שאינם מזון יכולה להיות מסוכנת מכמה סיבות: היא יכולה לגרום להרעלות מסוגים שונים, חסימות של המעיים ובמקרים שבהם נאכלים חפצים חדים היא יכולה גם לגרום לנקב או קרע במעי (מצב שיכול להיות מסכן חיים). סכנות נוספות הן פגיעה בשיניים ובחניכיים, וכן חוסרים תזונתיים שונים. בקיצור, תוותרו. ואם אתם מרגישים שהגוף שלכם כמה לחתיכת קיר טובה - כדאי שתיוועצו ברופא.