לבר יש הרבה מאוד ביקורת על הדיירים והרבה פחות על עצמה

מערכת היחסים בין אליאב ובר עולה על שרטון אחת לשעה, בר מעירה לכולם אבל נוטה שלא להסתכל על עצמה ודיאן, כך נראה, לא תסלח לנתנאל לעולם. על מה בדיוק? לא ברור. איתמר שוורץ מסכם מדי שבוע את ההתרחשויות בבית הכי לא רגוע בישראל

בר כהן בנסט | האח הגדול

תמונות מחיי נישואין

הזוגיות של בר ואליאב עברה כל כך הרבה תהפוכות במהלך השבוע, שכמעט היה קשה לעקוב. זה התחיל בזה שבר תפסה את אליאב מצותת לה כשדיברה עליו בנסט, אבל הם השלימו עוד באותו הערב. זה המשיך בזה שטליה ואליאב ישבו לשיחת נפש מול הפרצוף של בר. זה באמת לא נעים לשמוע את הבן זוג שלך אומר לאקסית שלו שהיא יפה בלי איפור. גם עם איפור זה לא נעים. אבל רגע, מה פתאום היה לה דחוף להביא את החזייה? יכול להיות שהיא צותתה לאליאב וטליה?

זה קרה שוב בחדר השינה באירוע שמזכיר סצנה של חנוך לוין. מרינה כינתה את אליאב אבטיח על החוף, בר הרימה גבה ואליאב העיר שהם כמו זוג נשוי. אופק היה הראשון לזהות והסתלק משם באלגנטיות, בעוד דיאן ונתנאל צפו בבידור על המתרחש. הריב הוביל לפיצוץ כשבר כינתה את אליאב אידיוט והוא כל כך נעלב, שגם כשהיא משכה לו בגופייה, הוא סירב להיענות לה. נראה היה שסיפור האהבה בין בר ואליאב מגיע לסיומו (שוב) כשאפילו הגישור של ריאווה כשל. בסופו של דבר השניים השלימו, שוב. עד לפעם הבאה.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-big-brother-season-04-clips-11-part-04' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_61kdo4w3' duration='']

שוקו, נס ובמבה

הריב על השוקו היה רגע טלוויזיוני מכונן. תגידו מה שתגידו על קאזם, הוא אוהב את השוקו שלו. אוהב עד כדי כך שהוא מחביא את השוקו מתחת למזרן. נשאלת השאלה, מפני מי הוא מחביא את השוקו? האם יש דייר נוסף שאוהב שוקו עד כדי כך שיחסל את כל אבקת הקקאו? לקאזם אין באמת סיבה לדאגה, משום שנראה שכיאה לגילם - שככל הידוע לנו, אינו שש - רוב הדיירים מעדיפים לשתות קפה קר, וכך קיבלנו את נס נס הקפה - צנצנת הקפה הנמס שלא הספיקה אפילו ליום אחד.

אבל לדיירים יש בעיות יותר גדולות מאשר מחסור בקפה או שוקו - התקציב הבסיסי מאוד, המלווה בקנסות הרבים שצברו, הותיר את הדיירים רעבים ועצבניים, בייחוד את נתנאל, שבעקבות העבר שלו מתעמת עם הרעב ממקום אחר לגמרי מהשאר. העימות הזה מגיע לשיא במהלך ישיבת התקציב, אז נתנאל מתעקש, כנראה כפרינציפ, לקנות במבה כתומה. סליחה, 12 במבות כתומות. דיאן מנסה להרגיע אותו אבל לא ממש מצליחה.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-big-brother-season-04-clips-2626-part-2206221229' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_jk6s8ahr' duration='']

כל התורה על הרגל של שרין

משימת התנ"ך עשתה לבית את מה שמגדל בבל עשה לאנושות כולה. קאזם התבאס קשות כשגילה שהסיבה שקיבל את תפקיד הנחש היא משום שרוב דיירי הבית בחרו בו כדייר הכי ערמומי. הייתה זו בר, כלומר, המלך שלמה החכם באדם, שייעצה לו בפשטות: "תתמודד", והוסיפה ואמרה שבכולם יש ערמומיות. אבל עושה רושם שהערמומי מכולם הוא האח הגדול, שנתן לקאזם את האפשרות להטיל מכות על דיירי הבית. מכת הארבה אילצה את נתנאל לאכול חגבים ומכת הבכורות היא זו שבדיעבד חרצה את דינו של עמרי שהודח בשבת.

המכה הקשה מכולן, חייבים לומר, היא מכת חושך - מניעת קבלת מסרים מהבית. קאזם הטיל אותה בלב כבד על דיאן, כשהוא דומע מול שאר דיירי הבית. דיאן היא מושא לביקורת ציבורית בעקבות התנהלותה בבית, אך אפילו מבקריה הגדולים ביותר יהיו חייבים להעריך את האופן הבוגר והמכובד בו היא קיבלה את הבשורה.

אופק וטליה, כאדם וחווה, נאלצו להיפרד מהמזוודות שלהם. האח הגדול העניק להם הזדמנות לזכות בחפציהם בחזרה, אם רק יאכלו 10 תפוחים אדומים. הם בחרו לאכול 10 תפוחים ירוקים כדי לקבל תוספת של 1,000 ₪ לתקציב. טליה בלי להתבלבל הודיעה לאח שהם יאכלו מהתפוחים הירוקים, למורת רוחו של אופק והשניים הצליחו לעבור את המשימה בלי להיחנק.

בינתיים, בני ישראל צועדים במדבר בדרך לארץ המובטחת. דינה ושרין, כלומר משה והסלע, ניסו בכל כוחן למנוע מהם לצלוח את המסע, כחלק מהמשימה הסודית. הן ניסו בכל דרך אפשרית להוריד את המורל של בני ישראל, ואפילו ניסו לחרחר מריבות כשהעלימו חלק מהסיגריות. שרין הצליחה לעכב אותם במעט, עם הנפילה המבוימת שעוררה את חשדה של ריאווה, אבל לרוע המזל הן לא הצליחו למנוע מבני ישראל לצעוד 40 ק"מ.

בתום המשימה הודיע האח לכל הדיירים ששרין ודינה היו במשימה סודית, ומאחר ובני ישראל הצליחו להגיע לארץ המובטחת, המשימה נכשלה. הדיירים נשברו, אבל דניאל סיכם יפה: הסיבה שהם נכשלו הייתה שכולם היו נעולים על המשימה שלהם. כל הכבוד לבני ישראל!

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-big-brother-season-04-clips-09-part-04' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_9j5z11qk' duration='']

תיבת פנדורה

תיבת התלונות נפתחה במועצת הדיירים ועוררה מהומה. דינה נעלבה מכך שמרינה אמרה שהיא נעלבה מדינה. ריאווה ודניאל אמרו לדיאן שהיא אנטיפתית ושלא אכפת לה מכלום, ודיאן אמרה בתגובה שלא אכפת לה. שרון התלונן על כך שקולם של המופנמים לא נשמע ובר השתיקה אותו ולגלגה על טליה שהעירה לה על כך.

הדיירים הסכימו להצעה של האח הגדול להוריד 400 ₪ מהתקציב בתמורה לכך שאופק וטליה יקבלו את המזוודות שלהם בחזרה. הדיירים הסכימו כמעט פה אחד, אבל בר לא חסכה מהם ביקורת על כך שהם לקחו על עצמם משימה שהם לא יכלו לעמוד בה. זה לא לעניין בהתחשב בעובדה שאופק וטליה הרוויחו עבור הבית 1,000 ₪ במסגרת משימת התפוחים, גם אם לא קיבלו את הכסף הזה בסוף בגלל ההפסד במשימה. כדאי שמישהו יעיר על כך לבר, או לכל הפחות יעיר אותה בזמן שהיא נרדמת וצוברת קנסות.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-big-brother-season-04-clips-10-part-02' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_2n4tg7ex' duration='']

אופק, דיאן ונתנאל

אופק הבהיר לכל הדיירים את הפילוסופיה התועלתנית שלו - כל אחד לעצמו. ניכר שהמחזאי הצעיר קרא ספר או שניים של איין ראנד. דיאן התנגדה נחרצות לגישה הזאת וקבעה שצריך לחשוב על הקבוצה כולה. זאת כנראה הייתה הסיבה שהוא צחק עליה במהלך ישיבת התקציב כשהיא התעקשה לקנות לעצמה קרם קוקוס ושוקולד למריחה.

אבל נראה שמה שהכי עצבן את דיאן השבוע הייתה העובדה שנתנאל בחר לעשות סולחה עם אופק. היא הביעה את מורת רוחה עם התנהגות פסיבית-אגרסיבית שאילצה את נתנאל להתנצל בפניה, לא ברור על מה. הם חתמו את השולם בשילוב זרתות, כמנהגם של הילדים, אבל משהו בהבעת פניה של דיאן מרמז שהיא לא באמת סלחה לנתנאל.

ההדחה של עמרי

עמרי עזב עוד לפני שהספקנו להכיר אותו, וזה חבל. הוא נכנס מאוחר לבית האח בעקבות מחלת הקורונה, ובזמן הקצר שלו בבית הספיק לריב עם קאזם, לאכול חגב וליצור חברות משמעותית עם מרינה. מיד לאחר שהודח הוא העמיד להדחה את טליה, והאמת, לא ברור למה.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-big-brother-season-04-clips-11-part-05' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_572a9exx' duration='']

עוד בנושא "האח הגדול":

מי הדייר/ת האהוב/ה ומי לא? הצביעו עכשיו

קאזם ושרין מתרחקים: "עבר בינינו חתול שחור"

הפיצוץ בין דיאן לנתנאל: "אני לא מבין את כל המסכות שלך"