היום ה-2: חגית משתפת את הדיירים ברצון העז שלה לזוגיות

הדיירים במצב רוח טוב, והם שרים ורוקדים. חגית משתפת את הדיירים שהיא מתוסכלת ומחכה לזוגיות אמיתית. יעל מתגעגעת לילדיה והדיירים מקדישים להם שיר. תקוה מתקשה לעמוד במשימה הסודית ושוקלת לשבור אותה. כל העדכונים מבית האח הגדול

ניר אבישי תפילין
בואו להכיר מקרוב את דיירי האח הגדול    00:00 הדיירים משתפים בסיפורים אישיים הדיירים מתכנסים בסלון ומשחקים במשחק "אמת או שקר", במהלכו כל אחד מהם משתף בסיפור אישי. חגית מספרת איך היא כמעט נקלעה ללינץ' ברמאללה, וירדן משתפת שעברה תאונת פגע וברח כשהייתה ילדה. ליאור לחוץ מאוד מההדחה הראשונה. ניר ממשיך עם המשימה הסודית, ובשיחה עם אדם הוא מציין כי הוא ידע לאן הוא מגיע ושהוא אסיר תודה על כך ששומרים כשרות בבית. אדם שואל אותו איך יתמודד עם נשים בלבוש לא צנוע בבריכה, וניר מסביר שהוא בחיים לא יגיד למישהו איך להתנהג בהיבטי דת, ואם צריך אז במקרה כזה הוא יתרחק מהסיטואציה. אדם שואל את ניר למה הוא מתבודד ומספר לו שהוא, ירדן, רונן ויוסי נהיו חבורה ומזמין אותו להצטרף אליהם. ניר מדגיש שבין היתר קשה לו עם שירת נשים ובגלל זה הוא לוקח קצת מרחק, אבל מבטיח שייפתח בהמשך. תקוה מצטרפת לשיחה ומשתפת את ניר שהיא גדלה בבית מסורתי ושהיא מאוד הייתה רוצה לנסות לשמור שבת בבית. 23:00 כולם מחכים לשמוע את סיפורה של יעל הדיירים מכינים פנקייקים. תקוה מספרת ליעל על הקושי שחוותה בלילה הראשון בבית האח הגדול: "הלכתי לישון אחרונה וקמתי ראשונה".
יעל ותקוה מדברות
יעל ותקוה מדברות
תקוה שואלת את יעל מדוע היא מחכה ולא משתפת את הדיירים בסיפור שלה. יעל עונה שהיא עדיין עייפה מהכניסה לבית, ומדברת גם על עברה ועל כך שהיא באה לבית האח כדי לנוח. היא רוצה לספר את סיפורה לכל הדיירים ביחד, ולא לכל אחד מהם בנפרד. תקוה מבינה ומוסיפה שהדיירים מסתקרנים ממנה באמת ושזה מגיע ממקום טוב. 22:00 תקוה רוצה לשבור את המשימה הסודית תקוה ואסיף יושבים בחדר השינה והיא משתפת אותו בכך שקשה לה עם המשימה הסודית, ושהיא רוצה לשבור אותה. אסיף אומר לה שהוא שמח שהם קיבלו את המשימה, ושאילולא היו צריכים לעשות אותה ביחד, הם כנראה לא היו מתחברים כפי שהתחברו. הדיירים בחצר מדברים על כך שאסיף ורות קרובים, אך עם זאת הם חושבים שהוא ומעיין עוד יחזרו כי "הוא עוד לא שחרר ממנה". בהמשך השיחה, אמלי פונה לחבר מבחוץ בבקשה למצוא בן זוג לחגית. חגית מתחילה לדמיין את חתונתה עם הדיירים. בינתיים בחדר השינה, תקוה מספרת ליוסי, יעל וניר על הגירושים הקשים שעברו הוריה ועל הנתק מאביה: "הוא החליט להתגרש גם מאיתנו". יוסי לא מבין איך יתכן שיעל נשארה עם גואל רצון, והיא משווה את זה לעישון סיגריות. "למה אתה ממשיך לעשן אם אתה יודע שזה מסרטן?" היא שואלת. 21:00 חגית מתוסכלת מהרווקות  חגית מדברת עם גד, ליאור ותקוה בחצר על הרצון העז שלה לזוגיות. ליאור טוען בפני חגית שהיא מרחמת על עצמה, ושכך יהיה לה הרבה יותר קשה למצוא בן זוג. עם זאת, הוא מעצים אותה ומפרגן לה, ואומר לה שהוא בטוח שהיא תמצא זוגיות. חגית מתוסכלת ואינה מבינה מדוע לא הייתה במערכת יחסים ארוכה ורצינית. היא משתפת את הדיירים שמעולם לא הביאה בן זוג להכיר להורים. דיירים נוספים מצטרפים לחצר וכולם מתחילים לשיר ולרקוד.
רוקדים בחצר
רוקדים בחצר
יעל יושבת בסלון עם מספר דיירים, ואז מחליטה לפנות לילדיה בתקווה שהם צופים בה מהבית. אסיף מציע לה שתצא לחצר וכך כנראה ישדרו את דבריה. היא מספרת לילדיה בהתרגשות שהיא אוהבת ומתגעגעת אליהם, ואז הדיירים מתחילים לשיר לכבוד ילדיה של יעל "אין אהבה בעולם, כמו אהבה של אמא". הדיירים מחליטים להציג את "הדוח היומי" עם משחקי תפקידים. רונן כקובי מחט, חגית כיעל בר זוהר, יוסי כטילטיל, ירדן כרוסלנה ואדם כליהיא גרינר. רות מסבירה לתקוה וניר על פעילותה בטוויטר. 20:00 ארוחת הערב מתחילה יוסי וגד יושבים בחדר העישון, וחוזרים שוב לנושא פינוי הכלים. יוסי מזהיר שוב את גד שעד כה הדיירים צחקו איתו על הנושא, אבל אם הוא ימשיך כך הם יתחילו להתעצבן באמת. גד אומר שיוסי הוא כמו חבר טוב עבורו, ויוסי טוען שגד הוא כמו בן בשבילו. ניר מתפלל בחדר השינה. חגית ומישל יושבות בחצר, משוחחות על חברות. שתיהן טוענות שאין להן הרבה חברות אמיתיות ושטוב להן ככה. בהמשך, מישל מעלה בפני חגית את החשש שהיא אינה מעניינת. חגית מרגיעה אותה ואומרת: "את גם מעניינת וגם מאוד יפה". הדיירים מכינים שקשוקה לארוחת הערב, וכמה מהם מתיישבים סביב שולחן האוכל ומתחילים בארוחה.
הדיירים בארוחת הערב
הדיירים בארוחת הערב
19:00 הדיירים ממציאים משימות  החצר נסגרת. חגית ואסיף נכנסים לחדר העישון. הם מנהלים שיחה על עברה של חגית ועל כך שהיא נקייה כבר 10 שנים. כשהיא נשאלת על ידי אסיף ממה היא נקייה, היא משיבה "מהרס". רות ומישל מצטרפות לחגית ואסיף, וארבעתם משחקים במשחק "אף פעם לא". הם מרגישים לא בנוח מפני שיש סביבם מצלמות, ומפסיקים מהחשש שדבריהם ישודרו בטלוויזיה. רות מציעה משחק – שכל אחד יגיד עם מי משאר הדיירים הוא היה מתחלף ולמה. חגית אומרת שהייתה מתחלפת עם תקוה בגלל שהיא בהריון. אסיף אומר שהיה מתחלף עם אדם מכיוון שהוא צעיר וקליל, ולאחר מכן חוזר בו וטוען שלא היה מתחלף עם אף אחד מהדיירים. מישל בוחרת ביעל מפני שהסיפור שלה מעניין אותה. אסיף מעלה רעיון לפיו הם ימציאו משימות בעצמם, ומי שיצליח ייהנה מכך שהם ינקו במקומו ביום הניקיונות. הם מציעים שתהיה למישל משימה שבה היא תצטרך למתוח את הדיירים, ולגרום להם לחשוב שהיא החליטה לעזוב בגלל געגועים הביתה, ושאמלי תבקש מיוסי לשטוף כלים. 18:00 בני הארנב רות ואסיף יושבים בנסט. רות משתפת על שברון לב שעברה בעקבות פרידה. אסיף מספר לה על תחילת דרכו כסופר, ומספר לה על ארבעה חודשים קשים בהם בת זוגו לשעבר, מעיין, הייתה המפרנסת היחידה כשהוא לא עבד, עד שלקח את עצמו בידיים. השניים נכנסים לדיון על היותם מזרחים. אסיף טוען שבעבר הוא לא התגאה בכך, ושהיה "משתכנז" ליד אנשים ממוצא אשכנזי. הם מסכימים שכיום שניהם גאים להיות מזרחים. יעל ומישל מחכות בקוצר רוח למשימות. הן מתלוננות על שעמום ורוצות כבר להתחפש ולהשתטות במסגרת המשימות. הדיירים יוצאים מהסלון בקריאות התלהבות, ומעניקים לפסל הארנב הגדול שבחצר את השם "בני". האח הגדול מפנק את הדיירים בשיר "בני ילד רע", והדיירים רוקדים עם בני הארנב.
יוסי וגד רוקדים עם בני הארנב
יוסי וגד רוקדים עם בני הארנב
אמלי ורות יוצאות מחדר האח הגדול ומספרות שכאשר תקוה נרדמה, האח הגדול העיר אותה ולא אפשר לה לישון. בעקבות כך, הן ביקשו מהאח לאפשר לה שעת שינה ביום, על אף חוקי הבית. אמלי אמרה: "אני יודעת כמה קשה להיות בהריון". תקוה מודה להן ומתרגשת מכך שהתחשבו בה. היא הולכת לאסיף, שיודע שהיא אינה בהריון, ומספרת לו על המחווה המרגשת. לאחר מכן, תקוה נכנסת למיטה לישון. 17:00 הדיירים מדברים על חייהם האישיים תקוה וניר משוחחים בסלון. תקוה שואלת את ניר על הסוכרת בה הוא חולה, ומשתף אותה על הדרך בה גילה שהוא חולה ועל סוגי הסוכרת השונים. חגית משתפת על עבודתה במכון הגמילה ומוסיפה שבעבר התאהבה במטופל, למרות האיסור על כך. בחצר, ירדן מספרת לדיירים על מערכת יחסים שהייתה לה, והדיירים מתחילים לדבר על בגידות. ירדן אומרת שאין גבר מושלם שגם מפרנס וגם לא בוגד, וכי היא מסוגלת לסלוח על בגידה, במיוחד אם יש ילדים. רונן שואל את אסיף על הפרידה ממעיין אדם. רונן לא מבין איך למרות אהבתו הרבה של אסיף למעיין, הם נפרדו. אסיף מסביר לו שהפרידה קרתה אך ורק כי הוא אינו רוצה ילדים. בסלון, נמשכים הדיונים על גד ופינוי הכלים. גד אומר לתקוה, ליאור ויעל שהוא מעדיף שישנאו אותו בשביל מי שהוא, מאשר שיאהבו בשביל מי שאינו. הוא מוסיף שאשתו קיבלה אותו ככה ושהוא עוזר לה בכך שהוא מהווה אוזן קשבת עבורה. 16:00 הדיירים אוכלים ארוחת צהריים ארוחת הצהריים בעיצומה. חגית משתפת את הדיירים בחשש שלא יתחשבו בה בעניין הנקניקיות. מספר דיירים מרגיעים אותה ואומרים לה שלא תהיה בעיה כי זה האוכל היחיד שהיא אוכלת. רונן לגד: "בוא תפתיע את כולם, תשטוף לי את הצלחת". גד צוחק וקם מהשולחן מבלי לפנות את הצלחת. שאר הדיירים שנשארו מסביב לשולחן דנים על כך והם אינם מרוצים. ניר מציע לפנות לו את הצלחת בטענה ש"אולי זאת המשימה הסודית". מישל מתעצבנת ואומרת לו שזאת לא משימה ופשוט כך הוא מתנהג. לבסוף יוסי מפנה את הצלחת.   יוסי וגד יוצאים החוצה לשוחח. יוסי מסביר לגד שהוא עושה טעות בכך שאינו מפנה צלחות. "אתה עושה לעצמך שם רע". גד טוען שכך הוא מתנהג ושהוא לא יכול לפנות צלחות. ירדן ורונן מצטרפים לשיחה ומסבירים לגד שלא יכעסו עליו אם הוא לא ינקה, אבל להרים את הצלחת הוא צריך. דיירים נוספים יוצאים החוצה וירדן מבקשת מגד לשיר. אסיף מתופף על שולחן, גד מתחיל לשיר ושאר הדיירים מוחאים כפיים.   15:00 ההכנות לארוחת הצהריים בעיצומן ירדן ואמלי מבשלות ארוחה לדיירים, חלקם מדי פעם מצטרפים ועוזרים. אסיף ממשיך להנות ממעמדו כיודע סוד. תקוה מספרת לאסיף שהיא סובלת מה"הריון", שמכביד עליה. היא גם חושבת שהדיירים יכעסו עליה כשיגלו את האמת – "אני לא הייתי סולחת לעצמי". תקוה אומרת שהיא מרגישה לא נעים: "אנשים נפתחו בפניי, שפכו את הלב, אמרו לי שאני מודל". אסיף אומר שכשהדיירים יגלו את המשימה הם יתייחסו לזה בהומור. בשיחה נפרדת ניר שואל את אסיף אם רות חושדת בו, ואסיף מרגיע אותו שלא, שהסקרנות של רות נבעה מתוך עניין ולא חשד. בהמשך אסיף מדריך את ניר במנהגי הדת. רות, ניר וליאור משוחחים על הספה. ליאור אומר שלדעתו אין בעונה טובים ורעים – כולם טובים. ליאור אומר שהגיע לעונה עם ציפורניים שלופות כי לא התחבר לדעותיה השמאלניות של רות, אבל שניסוג ברגע שהכיר אותה. ניר שואל אם רות תבוא לבקר אותו בסוסיא, והיא עונה בחיוב. רות שואלת את ניר מה קרה בסוסיא בתנ"ך, וניר מצליח לענות שהיה שם קרב. בחוץ מישל משוחחת עם רונן על הילדות כספורטאית: "לא היה כזה דבר לא רוצה. שחיתי עם אפנדציט".
תקוה ואסיף מסתודדים
תקוה ואסיף מסתודדים
14:00 הדיירים מתחילים לדבר על פוליטיקה חגית ואמלי משוחחות בנסט. אמלי אומרת לחגית שכשייצאו מהבית תשדך לה מישהו ושואלת אותה על עברה הרומנטי. חגית מספרת שהיא מאוהבת במישהו כבר שש שנים אבל שהוא לא מעוניין בה. היא מנסה במקביל לצאת עם אחרים אבל מאוהבת בו. היא אומרת שהיא ממשיכה לנסות, "אין לי פה גאווה", אבל שיוצא להם להפגש פעם בשנתיים. אמלי אומרת שאישה שמכבדת את עצמה לא יוצאת עם גבר שלא מעוניין בה, אבל שאם היא מרגישה שיש משהו, לא לוותר. חגית אומרת שהבחור המדובר לא מספיק רוצה. הם נפגשו לפני שבועיים, ואולי היה נדמה שהייתה הזדמנות, אבל אז חגית נכנסה לבית. יעל מספרת לרות ואסיף שהייתה עם גואל רצון במשך 15 שנים, מגיל 22 - "לא הבנתי שאני במקום לא טוב". רות אומרת שהיא חושבת שבגיל 22 גם הייתה יכולה להיות שם בעצמה. מישל שואלת את גד על הבחירה שלו להתחתן בגיל מוקדם. היא ממשיכה לתחקר אותו על חייו האישיים ועל ההיכרות עם אשתו, ומפרגנת לו על רצונו ללמוד משפטים. גד שואל את מישל על המשפחה שלה. השניים ממשיכים לדבר על זוגיות. בהמשך חגית מצטרפת לשיחה והשלושה מדברים על שווארמה ונקניקיות. אליהם מצטרף ליאור ומספר שהוא מחכה להכנס לחדר האח כי הוא רוצה לפרוק עצבים. מישל מציינת שעדיין לא נכנסה לחדר האח וליאור מזמין אותה להצטרף. בינתיים בחצר ניר מספר לכמה מהבנים על כך שהוא חולה סוכרת ועל איך פועלת זריקת אינסולין. אסיף, תקוה, יעל וחגית נחים במיטה ומדברים. אסיף אומר לתקווה "את בסדר, יש לי חיבה אלייך". יוסי מספר את הרקע לעליה שלו. אדם קוטע אותו ומציע לו לספר את הסיפור בפני כל הדיירים ביום שישי. מתחילים צחוקים והסיפור נקטע. בהמשך יוסי מספר שנפצע במלחמת לבנון הראשונה, ושיפרט על כך גם ביום שישי. ניר נשאל על עיסוקו ומספר שעובד בחקלאות. יוסי שואל אותו מדוע, בהיותו דתי, טרם התחתן. ניר מסביר שהוא רוצה לסיים את תהליך החזרה בתשובה לפני כן. הוא מוסיף ואומר שבהיותו מבוגר יחסית ושומר נגיעה – יתחתן ברגע שימצא בת זוג. ניר מעיד על עצמו שהוא ימני, "אני מאמין בזכותנו לגור ביהודה ושומרון, לכן אני גם גר שם". רונן אומר שהוא מגיע מבית שמאלני - "אבא שלי וסבא שלי אנשי מערך" ואת עצמו מגדיר כ-"מה שרוב העם רוצה". רונן אומר שהוא לא אוהב קיצוניים. "לא מקובל עליי לשמוע אנשים שרוצים לדרוס ערבים, לזרוק אותם לים". ניר מסכים. רונן מסכם: "רוצים לחיות בשלום עם כולם. נמאס ממלחמות". 13:00 ניר מפתח את דמותו לצורך המשימה הסודית  רונן אומר ליעל ומישל שתקוה לא נפגעה מהן. מישל שואלת את יעל מתי מגיע הסיפור שלה. יעל מניחה את דעתה ומספרת שכבר 10 שנים מרצה על הסיפור, ושיהיה לזה זמן, אבל שכרגע היא רוצה "להיות יעל". אסיף וניר מסתודדים על המשימה הסודית של ניר. אסיף עוזר לניר לסגור חורים בסיפור שגיבש לצורך המשימה. ניר אומר שרות חושדת בו, ומבקש מאסיף לערער לה את החשד. בהמשך אסיף אומר לניר ש-"כשאדם שגדל בסביבה דתית סגורה רואה אישה חשופה, שורף לו". ניר מתייעץ איך להתייחס לנושא של שירת נשים ואסיף עונה לו שאם הוא נחשף לזה כדאי לו לקום וללכת, אבל לא במחאה, "אנחנו לא רוצים לעורר פה דיון". אסיף מדבר עם רות על הקשיים שניר כביכול עובר כאדם דתי בבית. רות אומרת שגם היא וגם אסיף נכשלו בדת. יוסי מספר שהיה לאשתו קשה מאוד עם כניסתו לבית האח הגדול, אחרי שגם בנו השתתף בתוכנית ריאליטי. ליאור שואל את תקוה מי האבא של התינוק. תקוה אומרת לו שתספר לו ביום ראשון. תקוה שואלת את ליאור אם היה יוצא עם מישהי בהריון והוא אומר שלא, כי הוא לא רוצה ילדים משל עצמו. תקוה אומרת לליאור שחשוב לה שיתחבר עם עוד אנשים בבית. על עצמה היא אומרת, "אני שנואה שמרכלים עליה". ליאור אומר לתקוה שהיא החברה הכי טובה שלו בבית. ליאור מכין את יעל לכך שיש לו הרבה שאלות חודרניות אליה. תקוה גם שואלת את יעל על הסיפור שלה ויעל אומרת שתספר לה בהמשך בפורום מורחב. תקוה אומרת שהיא דווקא מעדיפה שיחה של אחת על אחת. 12:00 הדיירים ממשיכים להפתח הדיירים יושבים בחוץ ומשוחחים. יוסי משתף שעלה מסוריה בגיל 20. ליאור וגד מדברים ליד תמונות הדיירים על האחרים וליאור מעיד על עצמו שהוא סגור, אבל - "בתקווה אני מאוהב". גד מספר שמוקדם יותר היה לתקווה קשה ושהיא בכתה: "ירדו לה דמעות אמיתיות. היא בכתה באמת. אולי היא באמת בהריון". מישל ואדם מדברים בנסט על הדיירים. אדם אומר שאחד האנשים האהובים עליו בבית הוא רונן, "הוא סתלבטן על". השניים מדברים על תקוה. מישל אומרת שנראה שהיא נפגעה מכך שהטילו ספק בהריונה; אבל מצד שני, "איזו אישה לא נותנת לגעת לה בבטן?". השניים עוברים לשוחח על רות. אדם: "צריך מילון לאישה הזאת, אני לא מבין מילה ממה שהיא אומרת". מישל משתפת בתוכניתה לשוחח עם יעל על הסיפור שלה עם סמים. השניים עוברים לשוחח על נושאים אישיים. אדם מספר למישל על משפחתו ואומר שאין לו סיפור עצוב. מישל אומרת שלה יש סיפור ושייקח לה זמן, וש-"אין אבא בתמונה". מישל משתפת שהיא סובלת מחוסר ביטחון, בלי קשר למראה שלה. ליאור ורות משוחחים בפנים. ליאור אומר שלא הייתה לו סיבה להכנס לבית האח הגדול ושהוא לא רוצה להיות דוגמן או שחקן - "אני רוצה לחזור למסלול החיים שלי. כיף לי שם". ליאור שואל את רות על המוצא שלה ומתפלא לגלות שהיא מרוקאית, "את לא נראית". רות משתפת שהוריה עלו לארץ בגיל 20. בהמשך רות מספרת שהיא נמשכת גם לנשים וגם גברים: "אני מתאהבת באנשים. אני יכולה להתאהב באישה ואני יכולה להתאהב בגבר". יעל מספרת שהיא נמנעת מאכילת מוצרים מן החי, למעט פעמים נדירות בהן בכאב גדול היא אוכלת דג, "הגוף שלי לא זקוק לבשר".
הדיירים משוחחים סביב השולחן
הדיירים ממשיכים להפתח
11:00 הדיירים מתחילים להיפתח ניר ורונן מנסים לאתר את כיוון מזרח ונעזרים בשמש; ובהמשך ניר וליאור מניחים תפילין. רות שואלת את תקוה אם התקלחה ותקוה אומרת שהיא לא מתקלחת עם שאר הדיירים. אסיף ורונן מדברים על המצב הפוליטי. רונן: "גם פה יהיו ריבים קשים". גד אומר לניר שהיה לאשתו מאוד קשה עם הכניסה שלו לבית, אבל שהוא אוהב אתגרים בחיים ולא מפחד מכלום. מישל פותחת בשיחה עם חגית בהצהרה לגבי עצמה שהיא חסרת טקט, ושואלת את חגית אם הייתה לה בעבר בעיית סמים. חגית אומרת שהייתה "בעיה כללית - הייתי הורסת כל דבר". הן קובעות לדבר על זה בהמשך. מישל הולכת וחגית ממלמלת "ההיא לא מחכה". יעל, רות, גד, יוסי ורונן יושבים בחוץ, וגד ויוסי שואלים את יעל על גואל רצון. "ככה גואל הכיר אותי, שיא הדעתנית", אומרת יעל ומוסיפה שיגיעו לזה בהמשך. "אחד השיקולים שלי להכנס לכאן היה לנוח מההרצאות. אני רוצה לשתף אתכם כמו משפחה, לא כמו הרצאה. זה סיפור של 20 שנים". 10:00 דיירי הבית מתעוררים ליום הראשון בבית האח הגדול הדיירים מתחילים להתעורר ביקיצה טבעית ותוהים לגבי השעה. תקוה אומרת ליוסי שהיה לה קשה מאוד לישון בלילה. תקוה ויוסי עוברים על תמונות שותפיהם לבית ומנסים להיזכר בשמותיהם. יוסי אומר לתקוה שנשים קולטות מהר ומתפלא שהיא לא זוכרת את כל השמות. תקוה "מזכירה" לו שהיא בחודש שביעי. יוסי אומר לרונן שהוא לא מאמין שאשה בחודש שביעי תיכנס לבית לאח הגדול. רונן אומר לו "רוצה לדעת ודאי, תשאל אותה מה התאריך המיועד שלה. כל אישה יודעת מה התאריך. אז תוכל לדעת מה אתה חושב". האח הגדול מנגן שיר בוקר. ירדן ואמלי פוצחות בריקוד על המיטה ורות האחרונה להתעורר. ניר אבישי ניגש להניח תפילין. ניר אבישי מספר לרות וירדן שהוא עובד בקלאות.
תקוה וגד
תקוה וגד בסלון
9:00 הדיירים ישנים במיטה היחידה יוסי מעביר את הזמן בשטיפת כלים וניגוב משטחים. 8:00 בוקר ראשון בבית האח הגדול הדיירים ישנים אחרי שיחות שנמשכו עד השעות הקטנות של הלילה. היחיד שהתעורר הוא יוסי, שחושב שהשעה 10 בבוקר וממלמל לעצמו "בחיים שלי לא התעוררתי בשעה כזו". 05:00 לילה טוב אסיף ותקוה האחרונים שעוד ערים, יושבים בחצר ומדברים על המשימה הסודית. תקוה מספרת לאסיף שקראה ספרים לפני הכניסה על מנת לבוא מוכנה כאישה בהיריון, אסיף מנסה לחשוב על דרכים להוכיח כמה שיותר שההיריון הינו אמיתי. ליאור מצטרף לשיחה ואסיף מנסה לגרום לו לחשוב שגד הוא הדייר שבמשימה סודית: "בן 21 וכבר יש לו ילד? הוא גם לא נראה כל כך אבא". כל הדיירים הלכו לישון, לילה טוב.
הדיירים ישנים
דיירי בית האח הגדול ישנים
04:00 שיר לילה הדיירים מחכים לכיבוי האורות בזמן שהאח הגדול משמיע להם את "שיר לילה" של שלום חנוך. רות וניר בשיחה בחדר השינה, רות שואלת את ניר למה הוא בעצם נכנס לבית האח, ניר עונה לה שהוא נכנס בשביל שינוי בשגרה, בשביל לראות דברים שלא ראה. ניר שכזכור נמצא במשימה סודיות ועליו להתנהג כאדם דתי, מספר לרות שקיבל ביקורת בבית על כניסתו לבית ושהוא רואה פה דברים שהוא לא נתקל בהם לעולם, כגון הלבוש של דיירות הבית. רות מקשיבה ומספרת לו שהיא דתלשית בעצמה: "מרגישה שתמיד ידעתי את זה אבל בגיל 20 זה הכה בי". אסיף ותקוה בחצר מדברים על אחת הסיבות לכך שאסיף ומעיין נפרדו, זה שאסיף לא רצה להביא ילדים. אסיף טוען שהוא מרגיש לא מוכן ותקוה טוענת שהיא לא מבינה אותו ואומרת: "שאתה אוהב בן אדם מספיק איך אתה יכול שלא לרצות לעשות איתו ילדים?" אסיף טוען שהעניין אמור לעבוד גם הפוך: "אם היא אוהבת אותי מספיק היא אמורה לכבד את זה שאני עדיין לא מוכן לילדים". תקוה מצידה אומרת שבגיל 34 כבר קשה להמשיך לחכות. 03:00 ארבעה עשר דיירים, מיטה אחת הדיירים מתחילים להבין את זהותה של יעל, שהייתה אחת מנשותיו של גואל רצון. מישל שמתעניינת מאוד בסיפור עוזרת לאסוף את דיירי הבית בחצר על מנת לשמוע את סיפורה של יעל. תחילה מספרת יעל שהיא מרצה כבר במשך 10 שנים הרצאה סביב הסיפור האישי שלה. לבסוף מחליטה יעל שמאוחר מידי לספר את הסיפור ומעדיפה לספר אותו מחר. יעל ואסיף במטבח, יעל שואלת את אסיף מדוע הוא נראה שבור לב, אסיף עונה לה שהוא לא שבור לב אבל הפרידה ממעיין אדם עדיין די טרייה. הדיירים מתחילים להתכונן לשינה ומנסים להבין כיצד הם אמורים לישון 14 דיירים במיטה ענקית אחת. תקוה וחגית במיטה, חגית משתפת את תקוה בפחדים שלה: "אני מפחדת שילכלכו עליי, מפחדת שכל העולם רואה אותי". תקוה עונה לה: "על כל אחד יש כאן מה להגיד וללכלך, את צריכה להתרכז בחוויה של להיות פה, שתצאי החוצה יהיה לך פי אלף יותר קשה". ליאור ורונן בחצר מנשנשים מן האוכל שנשאר מהמסיבה. ליאור מספר לרונן על בלגיה: "בארץ הרבה יותר טוב, לא יכלנו לצאת מהבית אחרי 8. תמיד היינו מוקפים מוסלמים". ליאור מוסיף ומספר ששיחק כדורגל בתור נער בקבוצה יהודית, תמיד סבלה הקבוצה מהתנכלות מצד מוסלמים שהיו גרים באזור. לאחר מכן ליאור מספר על השינוי שעלה בגיל 16: "פתאום יכלתי ללכת לים ב1 בצהריים, זה משהו שלא הכרתי לפני". לבקשת דיירי הבית גד פותח במזמור נוסף ויחד עם יוסי עוזר להרים את האווירה בחצר הבית.   02:00 הדיירים מתרגלים לביתם החדש הדיירים בחצר, כל הדיירים עברו לבגדי לילה כאשר בולטת מעל הכולם הפיג'מה הסגולה של אדם. יוסי ורות פותחים בשיחה על גירושים, יוסי טוען שהסיבה העיקרית לגירושים היום היא התפתחות האישה והיציאה שלה לעבוד באופן קבוע, רות לא מסכימה איתו ואומרת שהסיבה האמיתית היא שבעולם של היום אנשים כבר לא חיים לפי תבנית מסוימת וכל אחד פועל בדרך שמרגישה לו נכונה. תקוה נגשת לאסיף ומתנצלת על כך שכעסה עליו שהציע לה עזרה עם המזוודה: "באת הכי בטוב ויצאתי עליך בלי סיבה". אסיף אומר לה שהכל בסדר ולא נפגע בכלל. דיון הניקיון של גד ממשיך, ליאור ואמלי מנסים לפייס בין תקוה לגד, אמלי אומרת לתקוה: "שלא ינקה הוא יתרום בתחומים אחרים ויעבוד יותר מכולם" תקוה עונה לה שאצלה אין דבר כזה אך לבסוף מתפשרת ומקשיבה לדבריה של אמלי. גד נרגע ואומר לאמלי: "את תותחית אין עלייך" אמלי עונה לו: "ברור שאעזור לך אני מבינה לליבך". בינתיים גד בחצר מראה את יכולות השירה שלו. 
הפיגמה של אדם
הפיגמה של אדם
01:00  משימות סודיות וגד לא מנקה 14 דיירים נכנסו לבית האח הגדול: חגית היימן, ליאור דואק, תקוה גדעון, יוסי אורפלי, מישל מיכייב, יעל פפר, ירדן אדרי, אדם אליוף, רונן פייגנבוים, ניר אבישי כהן, אמלי פרי, גד פניבילוב, רות אלבז ואסיף אלקיים. בשבת יכנס הדייר הסודי והאחרון ורק אחד מהם יהיה הזוכה הגדול של העונה. כניסת הדיירים הסתיימה וכעת הדיירים יוצאים לחצר למסיבת פתיחת העונה ונהנים מבופה מפנק. הדיירם מתחילים בשיחות הכרות אחד עם השנייה, יוסי משתף עם כולם שהוא שמח מאוד להיות בחברת צעירים. אסיף וניר אבישי מדברים במטבח, אסיף שיודע שניר במשימה סודית מספר לו שהוא דתלש ומציע לו עזרה בענייני הדת. משימתו של אסיף כאמור היא לשמור על זהותם של ניר אבישי ותקוה בסוד משאר דיירי הבית. לאחר השיחה שערך עם ניר עובר אסיף לדבר עם תקוה ושואל אותה אם היא צריכה עזרה בגלל ההיריון. תקוה שמבינה שאסיף יודע על המשימה שואלת אותו: "אתה יודע שאני לא בהיריון נכון? למה אתה מנסה להכשיל אותי? אסיף עונה לה: "להפך אני מחזק אותך" וממשיך לעזור לה בפריקת המזוודה. גד ותקוה ואדם מתחילים לדבר על עבודות הניקיון בבית, גד אומר שכמו שבבית שלו גם בבית האח הגדול הוא לא מתכוון לנקות. תקוה ואדם מופתעים ואומרים לו שלא הגיוני שישהה בבית ולא ינקה. גד שואל: "אם אנקה תאהבו אותי יותר?" תקוה עונה לו: "לא, אבל לנקות בבית משותף זו התנהגות בסיסית". גד המתוסכל פונה ליוסי ואומר לו: "אני מרגיש שפוגעים בכבוד שלי".  
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ