היום ה-18: ההודעה הדרמטית של האחות הגדולה

האחות הגדולה כינסה את דיירי הבית והודיעה כי בשל העבירות הרבות על חוקי הבית, כל דיירי הבית מועמדים להדחה. מגי, שנבחרה לראשת הבית וזכתה בחסינות, תנושל מתפקידה ותעמוד גם היא להצבעות הקהל. כל העדכונים מבית האח הגדול

זמן צפייה: 04:01
23:00 – שחייה לילית סמואל מספר לרועי שהוא עשה פעם ראפ. רועי מציע לו דואט, סמואל מתלהב מהרעיון והשניים פותחים בדואט ראפ בחצר בו הם עושים שיר על כל אחד מהדיירים. בהמשך, לירון מציע לדיירים שחייה לילית אך הדיירים לא משתפים פעולה. שמס מתחילה לשיר שיר בערבית ומדביקה את כל הדיירים בשירה שלה. מריה, רועי ואליאב מתחילים לתכנן תכניות לאחר היציאה מהבית ועל רצונם ליצור סדרת ילדים על כוכב צדק. לירון ממשיך לנסות לשכנע את הדיירים להצטרף לשחייה לילית עד שתומר מסכים ומצטרף ללירון בג'קוזי. סמואל משתף את רועי במיאוס שלו מנשים בניו יורק, ועד כמה הוא כמהה לאישה ישראלית, בעוד סימה מדברת עם אילן על הגעגועים שלה לבית, לפרטיות ולשקט.
כל העדכונים 22:00 – דיירים חוששים במהלך השידור החי, האחות הגדולה הודיעה כי לאור העבירות על חוקי הבית, כל דיירי הבית מועמדים להדחה, וכי ההצבעה נפתחה. לאחר מכן, הדיירים חוגגים לאחות של לירז יום הולדת ונהנים מהעוגת יום הולדת שסימה הכינה. רועי מקדיש שיר ראפ כברכה, ולירז מברכת את אחותה בברכה מרגשת בפני המצלמות. בחצר הבית, מגי מודה כי היא מפחדת מהדחה מוקדמת ומתנחמת בזרועותיו של ישראל. אליאב מדבר על כמה חשוב לו להישאר ולהמשיך את החוויה הזאת ושאר דיירי הבית מנחשים את גורלם שיוכרע מחר.
21:00 – אליאב משתף אליאב בשיחה עם סמואל על אמונה, הוא מספר שבתחילת גיל ההתבגרות כפו עליו את הדת: ללבוש ציצית, להתפלל, ולקבל עונשים. בגלל הכפייה שהוא הרגיש, הוא ברח והיה בטראומה מהדת, אך הוא אומר שכל הערכים שלמד נשארו אצלו תמיד וכך הוא ניתב את דרכו ועיצב את אישיותו לפי בורא עולם. סמואל משתף כי גם אצלו נוצר אנטי מהדת בשל ההטפות שהוא מרגיש שאנשי מסורת מנסים לעשות, אך למרות זאת יש לו כבוד רב לכל בן אדם ומבחינתו זה בחירה שאדם לוקח על עצמו. בפטיו, רועי, תמי, אליאב ואורלי נזכרים בהתרגשות של הכניסה לבית. אורלי מדברת על הרושם הראשוני שחוותה מכל דייר ואיך זה שונה ממי שהוא באמת.
20:00 - האנרגיות של מריה הדיירים מכינים ארוחת ערב שלאחריה הם מתארגנים לקראת השידור החי, בו יקבלו הודעה דרמתית מהאחות הגדולה. מגי מתייעצת עם לירז בנוגע לעצבים והמתח הרב שהיא נמצאת בהם. לירז מנסה לפענח איתה מה מציק לה,  אך מגי אומרת שאין סיבה למצב רוחה הירוד, וזה רק האנרגיות הרעות שהיא נמצאת בהם. לירז אומרת לה שהיא לצידה וכל פעם שהיא רוצה לשפוך משהו שתדבר איתה. בפטיו, אליאב ומריה בשיחה על משמעות קיומנו. מריה אומרת שהיא מאמינה שאנחנו אנרגיה מתחלפת בעולם והסיבה לקיומנו היא כדי לייצר אנרגיה.
19:00 – ריחות של כיפור מירב מספרת לשמס על הקושי שלה ביום כיפור כשהילדים שלה נעשים רעבים ביום כיפור והיא צריכה לבשל להם ומשתגעת מהריחות. מאוחר יותר משתפת אורלי את שמס בתחושה שלה ברגע שבו ראתה את עוגת יום ההולדת: "התחלתי לבכות, הגוף שלי התחיל להתחמם והרגשתי את הנשמה של הילדים שלי". במטבח, תמי משתפת את סמואל ומריה בכך שהיא החלה לחסום את עצמה רגשית בכדי למנוע מעצמה לבכות. סמואל ממליץ לה דווקא לא למנוע את הבכי ולשחרר אותו – רק כך היא תרגיש טוב יותר.
18:00 – ישראל הסגור סימה מספרת ללירון על המפגש הראשון עם בעלה. סמואל משתף את לירז בחשש שלו לאבד חברים בחוץ אחרי שנכנס לבית האח הגדול. בהמשך שואל סמואל את לירז אם היא שמה לב שישראל לא נפתח ולא מדבר. לירז מסכימה איתו ומוסיפה שניסתה בעצמה לדבר עם ישראל, ללא הצלחה. חדר הכושר נפתח, וישראל מאמן את מירב באיגרוף, שאר הדיירים מתאמנים באימון אישי וסוגרים אחר הצהריים ספורטיבי במיוחד בבית.
17:00 –  סמואל מקבל טיפול יופי בזמן שלירז עושה לסמואל מניקור פדיקור, סמואל מספר ללירז על הזיקה שלו לאוכל ישראלי. הוא אומר שהוא הולך למסעדות יוקרה ושהאוכל שם לא משתווה לאוכל הישראלי הפשוט.
לירון, תומר, סימה ואילן מריצים קטעים דמיוניים על מירב ב"ארץ נהדרת", שלדעתם תהיה הראשונה לזכות בחיקוי. מכאן מדמיינים גם שאר הדיירים את החיקוי שיקבל כל אחד ואחד מהם. 16:00 - בשבחי הגברים המבוגרים בחצר, אילן משתף את סמואל על הגעגוע העז למשפחתו ועל המכתב המרגש שכתבה לו בתו לפני כניסתו לבית. הוא מסביר שהמילים שהיא כתבה מרוממים את רוחו כשהוא צריך את החיזוק מהמשפחה. סימה, ישראל ומגי מדברים על הבשלות שיש לגברים מבוגרים ועל היתרונות שלהם במערכת זוגית. ישראל מחמיא לסימה על המראה הצעיר שלה: "את נראית כמו נערת חופים". מגי טוענת שהאימהות של היום הרבה יותר מודעות למראה מפעם. בינתיים בנסט: שמס מסבירה למריה ורועי על הדמיון בין היהדות לאסלאם.
15:00 – תנו כבוד לקציצות הגזר של אילן מגי, אילן ושמס ממשיכים להכין את ארוחת הצהריים. סימה משתפת אותם בגעגועים שהיא מרגישה לילדות שלה. מאוחר יותר היא מוסיפה שהיא מרגישה בנוח עם לירון כי הוא מלא באנרגיות טובות ומוציא ממנה את שמחת החיים והילדותיות שחבויות אצלה עמוק בלב והיא כבר מזמן לא משתמשת בהן. בחדר השינה, מריה מתלוננת לישראל שהיא עייפה ושחבל שהאחות הגדולה לא נותנת להם אפשרות לישון צהריים. רועי נכנס לחדר ומבקש ממריה לקום ולהצטרף לכולם לארוחת הצהריים.  הדיירים אוכלים ומחמיאים לאילן על האוכל שהכין ובמיוחד על קציצות הגזר. אילן מצטנע ואומר שבלי שמס ומגי הוא לא היה מצליח להספיק להכין את הכל.
הדיירים אוכלים ארוחת צהריים
14:00 - מכינים ארוחת צהריים מגי, אילן, שמס ומריה מכינים ארוחת צהריים בזמן ששאר הדיירים מבלים את זמנם בלהשתזף או בלשחות בבריכה. מירב משתפת את לירון בפחד שלה שקרה משהו לילדים, אבל האחות הגדולה לא מספרת לה כדי להשאיר אותה כמה שיותר זמן במשחק. אליאב, אורלי וסמואל נקראים לחדר האחות הגדולה.
מגי ומריה מכינים ארוחת צהריים
13:00 - אורלי מתגעגעת לבן שלה הדיירים מחמיאים לאורלי על הבן שלה. אורלי משתפת אותם בכך שהגעגועים שיש לה אליו חזקים מאוד ושקשה לה לשחרר אותו בעזרת השהייה בבית האח היא עושה תיקון, כי זו הפעם הראשונה שהיא משאירה אותו לבד ליותר מכמה שעות. מגי ושמס בוכות, כל אחת מסיבותיה שלה ומשתפות אחת את השנייה. אילן מודה בפני שמס שהגעגועים למשפחה שלו אוכלים אותו מבפנים וגורמים לו להסתגר בתוך עצמו. שמס מציעה לו לצאת לשאוף אוויר בחוץ, אבל הוא לא מעוניין. מירב, סמואל ואליאב משתזפים בבריכה ואורלי נכנסה למים.
הדיירים משתזפים בבריכה
12:00 – החגיגות של אורלי מסרבות להיגמר  לירון רוצה למתוח את מירב ומבקש מהדיירים לעזור לו. המתיחה לא מצליחה, אז הוא מחליט למתוח את לירז במקומה. לירון, אורלי, אליאב וסימה מרימים את האווירה בבית עם מחרוזת מזרחית. לירון שר את השיר "אבא " של שלומי שבת וגורם לסימה לדמוע. אליאב מספר לסמואל בחצר שהוא הולך נגד הזרם ושהוא עושה את מה שמרגיש לו נכון. סמואל מסכים איתו ואומר שאם והייתה לו מודעות כזאת כשהיה בגיל של אליאב, הוא היה מתנהג אחרת. האחות הגדולה מבקשת מכל הדיירים להתרכז בסלון. היא מברכת את אורלי לרגל יום הולדתה ושואלת אותה איך העוגה שהיא מסרה לה. אחרי שאליאב ולירון מודים לה בשם הדיירים, מגלה האחות הגדולה לדיירים שהעוגה הגיעה בזכות הבן של אורלי. המידע הזה גורם לאורלי, שוב, להתרגש עד דמעות.
אורלי מתרגשת מההפתעה שהאחות הגדולה ארגנה לה
11:00 – קעקוע של טונה הדיירים יושבים בחצר, אוכלים מעוגת יום ההולדת של אורלי ומתענגים על כל ביס. חוץ מתומר, שמכין לעצמו את ארוחת הבוקר הקבועה של חביתה וירקות. תומר מזכיר שבעוד שבועיים הוא יחגוג יום הולדת 26 ומירב לא מאמינה שבעוד חודש היא תהיה בת 38. סימה ואילן מציינים את הגיל שלהם, וישראל אומר להם שהגיל לא משנה, אלא מה שמרגישים בפנים. הבנות מדברות על תכונות שמושכות אותם בגברים וסימה מפתיעה עם סלוגן חדש: "ג'נטלמן הוא הסקסי החדש". אילן מוסיף שגברים מתנהגים כמו ילדים והם לא יתבגרו אף פעם. סמואל ותומר מדברים בחצר על דת ואמונה. סמואל אומר שאנשים מאמינים כי הם מפחדים ונזכר כי בתור ילד דתי הוא התפלל כי היה צריך. תומר נזכר בשיר של טונה "גם זה יעבור". הוא אומר שהשיר מעורר השראה ושוקל לקעקע משפטים מתוכו על הגוף.מגי מראה לאליאב תמונות של המשפחה שלה ושל בן זוגה ומשתפת אותו שהיא מתגעגעת אליהם מאוד. אילן משתף את הדיירים בגעגועים לכלבה שלו. אורלי מנקה ומארגנת את המטבח ואליאב מצטרף אליה. מירב מציעה להכין לכולם קוסקוס לארוחת צהריים, אבל מוותרת על הרעיון כשהיא מגלה שאין שמן במטבח.  
מגי מתגעגעת למשפחה שלה
  10:00 - מאחלים לכם חמישית מהאנרגיות של אורלי  סטיבי וונדר והאחות הגדולה מעירים את הדיירים עם השיר "Happy Birthday" שמוקדש כמובן לאורלי. ילדת היומולדת לא מצליחה לעצור את ההתלהבות, היא נכנסת לחדר, פורצת בריקודים, מחבקת ומברכת את הדיירים, שלוקח להם זמן להתעורר ולהתארגן. אילן ומירב מנשקים את התמונות של המשפחות שלהם לפני שהם יוצאים מהמיטה. אורלי מודיעה לכולם שהיא עשתה סדר בכביסה המקופלת ומזמינה אותם לאכול מהעוגה שקיבלה מהאחות הגדולה. אליאב ולירון מתפללים בחצר. מירב משתפת את שמס שתחושת הזמן אבדה לה מהרגע שנכנסה לבית, ולסימה היא אומרת שאורלי מעוררת השראה בעיניה ושהיא מאחלת לעצמה חמישית מהאנרגיות ושמחת החיים שיש לה.
אורלי ממשיכה להתרגש ומראה לכולם את העוגה שקיבלה
09:00 – יום הולדת שמח לאורלי  דיירי הבית עדיין ישנים בשלווה, חוץ מאורלי שהתעוררה מוקדם כרגיל. היא מגיעה למטבח ומתרגשת עד דמעות כאשר היא רואה על שולחן האוכל את המתנה שהשאירה לה האחות הגדולה, עוגת יום הולדת גדולה וחגיגית עם קישוטים מנומרים.
אורלי רואה את העוגה שקיבלה במתנה מהאחות הגדולה ומתרגשת
04:00-08:00 -  דיירי הבית ישנים
03:00 - העיניים המדברות של מריה מריה יוצאת בדמעות מחדר האחות הגדולה, רועי ניגש אליה ומבקש לנחמה. השניים מתיישבים בחצר ומריה אומרת לו מה היא מרגישה: "אני לא טובה מספיק בשביל להיות פה. אין לי שום מסר להעביר". רועי מנחם אותה ואומר לה שיש בה עומק והיא אשת שיחה מעניינת: "יש בך המון דברים אינדבידואליים, אבל גם אין לך הערכה עצמית. את לא צריכה להרגיש חלשה". מריה מסבירה לרועי שאפילו בצורה שבה הוא מדבר איתה, ברהיטות, היא מקנאה. רועי ממהר להגיד: "כשבכיתי, את הראשונה שהגעת וזה ריגש אותי. את יודעת לדבר עם העיניים, את יודעת להזדהות, את יודעת להיות שם כשצריך. זה שאת שקטה יותר - זה בסדר. אני כל יום קם בבוקר עם התחושה שאני אפס אבל בוחר להאמין שאני לא - וגם את צריכה לעשות את זה". .
02:00 - תמי נפגעת מתומר תמי ותומר מתיישבים לשיחה אישית. תומר מתוודה שדיבר עליה מאחורי גבה ומסביר לה שיש לו ביקורת כלפיה. הוא אומר לה שהיא משתנה בכל יום, שבכל יום היא מישהי אחרת: "חוץ מזה, מישהו יכול לספר משהו על עצמו ואת תקטעי אותו ותתחילי לדבר על עצמך. זה מאוד מכעיס אותי". תמי נפגעת מדבריו של תומר ומשתפת בתחושותיה את רועי. רועי מרגיע אותה ואומר לה שזו בחירה שלה כמה ברצינות להתייחס לביקורת של תומר. 1:00 ישראל מפסיק לעשן? ישראל מספר על הרגלי העישון שלו ועל כך שמאז שהגיע לבית הוא כמעט לא מעשן. מירב מספרת לסימה על החברות שהשאירה בבית ומבטיחה לה: "את תמותי עליהן". 00:00 הרגלי האכילה של מגי שמס מודאגת מכך שמגי לא אוכלת מספיק, לטעמה. ישראל מצטרף לשיחה ואומר למגי: "מאמא, את באמת לא אוכלת". שאר דיירי הבית אוכלים פסטה, ושמס לוקחת את מגי הצידה ומבקשת ממנה שמחר בסוף הצום תשב איתה, כך ששמס תוכל לוודא שהיא אכן אוכלת. "אם שוב לא תאכלי כל היום, את אוכלת איתי מאותה צלחת אחרי הצום". מגי מתגוננת ואומרת שהיא לא אוכלת כי היא לא מרגישה בבית לכן היא לא מרגישה בנוח לפתוח את המקרר.