היום ה-33: תמי שבורת הלב

תמי שבורת לב מהרומן הנרקם בין ישראל ומגי. תומר אכול חרטה על הריב עם לירז. כל העדכונים מבית האח הגדול

זמן צפייה: 04:12
העדכון האחרון: 23:00 - חמישה דיירים מועמדים להדחה שתתקיים בשבת  לירון ויצמן מודיעה לדיירים שהאח הגדול עובר גם לשבת. בהמשך היא חושפת את חמשת המועמדים להדחה: לירון, לירז, סימה, סמואל ותומר. הצביעו לדייר שאותו תרצו להציל באתר ובאפליקציית רשת. 20:30 – ההתנצלות של תומר הדיירים מתארגנים לשידור בערב. לירז מתאפרת, מירב מתקלחת ותמי כבר מוכנה לשידור. בינתיים לירון מחקה את פארוק מ"אלכס חולה אהבה". לירז שרה "מי שטוב לו ושמח" – ורק סימה מוחאת כפיים. מריה מנסה לדבר עם רועי, שמגיב בקרירות. אחרי שמריה מתעקשת, רועי מבקש ממנה לדבר על מה שמפריע לו רק אחרי השידור. רועי הולך להתקלח, מבטיח ללירז שהוא ייצא תוך 60 שניות, ולירז סופרת לו את הזמן לאחור. רועי אומר לתמי שלדעתו השבוע היא לא תעמוד להדחה, ותמי עונה: "זה לא מעניין אותי. תעמידו אותי להדחה ואני אשאר על אפכם וחמתכם". הדיירים מתאספים בשולחן האוכל ותומר יוצא עם עוגה שעליה כתוב: "אתה העוגן שלנו", ואוסף את הדיירים בסלון כדי לומר כמה מילים: "אני רוצה לבקש סליחה מכל מי שפגעתי בו, ואני מודה לכולכם". אחרי הנאום תומר אומר לסימה ומירב שמבאס אותו שלירז לא התייחסה לבקשת הסליחה. מירב וסימה דורשות ממנו להפסיק להתנצל בפני לירז.
19:00- לספר או לא לספר? לירז ורועי מדברים על רגשותיו למריה. רועי מספר כי הוא מתלבט האם לספר למריה מה הוא מרגיש, אך לירז מנסה לשכנע אותו לא לספר לה, ולשמור את רגשותיו לעצמו. רועי מבין את הסיטואציה ומסכם: "אני רוצה להיות חבר עבורה. בגלל זה אני לא יכול להגיד מה אני מרגיש". הדיירים בסלון מדברים על ארוחת שישי ומה הם מתכוונים להכין לאכול. הם מגיעים להסכמה שהתפריט השבוע יכלול אורז, סלט תפוחי אדמה, קציצות וחזה עוף מוקפץ. בינתיים בחדר השינה, מגי וישראל מתנשקים.
18:00 – רועי מתלבט האם לחשוף את רגשותיו בפני מריה סימה שרה את השיר "לכל אחד יש" של שלומי שבת וליאור נרקיס. רועי מדבר עם לירז על הקשר שלו עם מריה: "אני מתלבט האם לספר למריה מה אני מרגיש". לירז: "זה לא נכון שתגיד לה מה אתה מרגיש אליה, במיוחד אחרי אתמול שהיא הייתה מעורערת שהחבר שלה לא שלח מסר". רועי מסביר: "הערעורים האלה שלה גרמו לי לפתח רגש אליה, אבל לא עשיתי משהו לא בסדר עם מריה עדיין". אורלי מורחת קרמים ומתאפרת לקראת השידור, בעוד מגי מורחת על ישראל משחה אחרי שנתפס לו הגב. בהמשך, תומר מספר למריה ורועי על ההרגשה שלו בתוך הבית: "לפעמים אני מרגיש כאילו אני בתוך המופע של טרומן".  
17:00 – רועי מתוודה על אהבתו למריה לירז וסמואל מדברים בסלון וסמואל מרגיש שהוא לא מתאים לתוכנית: "אני מרגיש לא ראוי להיות פה". לאחר מכן, השניים מרכלים על תומר: "מעניין איך רואים אותו בחוץ", אמר סמואל. לירז בתגובה: "בחוץ רואים עטיפה חלולה". הדיירים נכנסים לחדר האח ומבקשים ממנו לערוך בסוף השבוע מסיבת גאווה בבית. בינתיים מתפתחת שיחה על מצעד הגאווה. לירז טוענת כי היא נגד הפרובוקטיביות של המצעד: "למה הם צריכים להיות ערומים? קשה לי עם הפרובוקציות שהם עושים". בפטיו, רועי מתוודה בפני סמואל על רגשותיו למריה. "אני מרגיש משהו אליה". אך בתגובה, סמואל מציע לו להיזהר: "אני מציע שתיקח מרחק ממנה".  
16:00 – הבדידות של מריה הורגת אותה לירז וסימה מדברות על חיי הזוגיות של דונלד ומלאניה טרמפ, ומשווים אותה למערכת היחסים של ברק ומישל אובמה. בינתיים, תמי מספרת על געגועיה לבנה: "אני מקווה שהוא יודע שאני חושבת עליו". מריה שוטפת כלים ושרה בריטני ספירס וחוזרת רבות על השורה: "MY LONELINESS IS KILLING ME".
15:00 – רק אמת וכנות ינצחו אליאב מעודד את מריה העצובה, שמודה לו ואומרת לו שהרגישות שלו היא מתנה שצריך להשתמש בה בתבונה. בשיחה עם תמי, סמואל חוזר להתנהגות של תומר מאמש: "זה היה ממש אכזרי מצידו, הוא איש עסקים ולא בן-אדם. אני לא הייתי מתנהג ככה גם לאנשים שאני שונא". בהמשך, מריה אומרת לרועי שהיא כל הזמן חושבת איך המשימות היו מתנהלות ואיך הייתה הדינמיקה בבית הייתה שונה, אם טאי לא היה עוזב. לפתע הדיירים מבחינים בבלונים ומסוק מעל לבית האח הגדול עם מסר לתומר: "רק אמת וכנות ינצחו. גאים בך מאוד. אוהב, אבא". הדיירים מתיישבים  לאכול ארוחת צהריים, כשכל קבוצה אוכלת את האוכל לפי התקציב שהוקצה לה. 14:00 – ונחיה בעושר ובעוני הדיירים מקבלים את הקניות לפי קבוצת התקציב הבסיסי וקבוצת תקציב המותרות, ומסדרים אותן בשטחים המיועדים, וסימה אומרת לתומר שהאח הגדול לא מאשר לה להכין לכבודו עוגת יום-הולדת מהמצרכים שקנו. בהמשך, הדיירים מנצלים את השמש בחצר כדי להשתזף ולשחות, כשלירון מרים את האווירה עם צחוקים ושירים, שאת חלקם הוא מאלתר. לירון שומע צעקות מחוץ לבית שאומרות: "לירי, אני אוהבת אותך", וחושב שזו בת-זוגו בת-אל. לירון מודה לה והדיירים שמחים בשבילו. מריה, לעומתם, מרגישה עצובה שלא מגיעים לעודד אותה. אך רועי מעודד אותה ואומר לה שאחרי שהוא יודח מהבי, הוא מבטיח לצעוק מחוץ לבית ולעודד אותה.
לירון מתרגש מהעובדה שבת-אל הגיעה מהצפון כדי לעודד אותו
13:00 – משימת צמידי התקציב מתחילה אורלי משתפת את לירז בגעגועים ובדאגה למשפחה שלה. לירז מחזקת אותה ובטוחה שהכל בסדר ושאם היה קורה משהו, היא הייתה מרגישה את זה ומבקשת ישר לצאת. השיחה ממשיכה ואורלי עוברת לדבר על הקשר של לירז וסמואל. אורלי אומרת ללירז שהיא מקווה מאוד שסמואל יתאהב בה כי לדעתה הם מיועדים זה לזו. לירז בתגובה בוכה ואומרת שהיא לא רגילה לקבל כזו אהבה, בגלל שעד שנכנסה לבית היא הייתה עם גברים שעשו לה רק רע. בינתיים בחדר השינה, ישראל אומר למגי שהכניסה לבית האח הגדול היא הדבר הכי טוב שקרה לו. "היא באה בדיוק בזמן הנכון עבורי כדי שאעבור עם עצמי תהליכים שונים". ישראל מוסיף כי לפני הכניסה לבית הוא קנה כרטיס לכיוון אחד לחו"ל, אך ביטל אותו כשהחליט להיכנס לאח הגדול. לירון וסימה מודיעים לדיירים על משימה חדשה מהאח הגדול ומכנסים את כולם בשולחן האוכל - "משימת צמיד התקציב". סימה ולירון מעניקים לדיירים צמידי בד לפי התקציב שקיבלו ממשימת הכדורגל: הצמידים האדומים שייכים לקבוצת התקציב הבסיסי והצהובים לקבוצת תקציב המותרות. לכל קבוצה יש מקרר ושטח נפרדים למצרכים שלהם, ואסור לחברי הקבוצות להשתמש במצרכים של הקבוצה האחרת. כל שימוש כזה יעלה להם בקנס מהתקציב הבא. עליהם ללבוש את הצמידים כל הזמן כמו מיקרופון.
סימה ולירון מציגים לדיירים את משימת הצמידים
12:00 – סמואל ותומר כבר לא לירון מבקש מאליאב לסדר לו את התספורת, במקרה והמנחים ירצו לדבר איתו בשידור הערב. סמואל ואליאב אוכלים במטבח ומפתחים שיחה תוך כדי האוכל. סמואל אומר לאליאב שהיה לו קשה לחגוג עם כל הדיירים את יום-הולדתו של תומר. "קשה לי עם חוסר האנושיות שלו. היינו פעם חברים, אבל אני לא יכול להיות צבוע יותר". סמואל ממשיך ואומר לאליאב שתומר יודע שלירז עברה דברים קשים שקשורים לאוכל בילדותה ולמרות זאת, הוא ממשיך להתנהג כלפיה באצורה לא מכבדת. זו לא התנהגות ובשלב מסוים הוא יראה את הפרצוף האמיתי שלו לכל הדיירים "היום זו לירז, מחר זה יכול להיות כל אחד מכם". סמואל יוצא  לחצר כדי להעביר ללירז אימון קיקבוקס . ישראל מתפעל מההשקעה של לירז. "היא מפחידה אותי בכל פעם שהיא מתאמנת ככה" ומציע להעביר לדיירים אימונים של אגרוף תאילנדי.  רועי, מגי וישראל שוקלים לעשות קעקוע ביחד ברגע שייצאו מהבית. מירב משתפת את רועי, סימה ואורלי בסיפור של איך היא הגיעה לשמות של הילדים שלה אמילי וליאון. ישראל ומגי מדברים בחצר על החיים ומסכימים ש"החיים הם כמו ריקוד, צריך רק לעשות את התנועות הנכונות". אורלי עצובה שאף אחד לא הגיע השבוע לעודד אותה מגבעת הצעקות. אליאב ותמי בתגובה, אומרים לה שהעובדה שלא באו לעודד אותה לא אומרת שלא אוהבים אותה בחוץ.
סמואל ולירז מתאמנים
11:00 - מסר מהכלב של תומר סימה מעדכנת את תומר שהיום היא תכין לו עוגה מיוחדת ליום ההולדת. תמי מספרת למריה ורועי על השיחה שהייתה לה אתמול בלילה עם ישראל ואומרת שאחריה היא הרבה יותר רגועה ושהיא מרגישה איתו מאוד בנוח. בחצר, סימה משתפת את ישראל ומירב בכך שהיא פוחדת שהדיירים לא יהיו בקשר אחרי שהעונה תסתיים. ישראל ומירב אומרים לה שהם ימצאו דרך להישאר בקשר. ישראל שואל את סמואל מה המדיטציה נותנת לו. סמואל מסביר לו שהמדיטציה מאפסת לו את המוח. ישראל מתלהב ורוצה ללמוד מסמואל שיטות למדיטציה. תומר מקווה שהערב  יאחלו לו המנחים יום הולדת שמח בשידור החי בערוץ 13. האח הגדול מבקש מהדיירים להתכנס בסלון. הדיירים חושבים שמדובר בהודעה דרמטית, אבל לאח יש כוונות אחרות: הוא מברך את תומר לכבוד יום הולדתו, מקרין לו סרטון ברכה מהכלב שלו ומקדיש לו את השיר "מכה אפורה" של מוניקה סקס. הדיירים שרים לכבוד תומר, מחבקים אותו ומרימים אותו על הכיסא 26 פעמים.
לבקשת האח הגדול, הדיירים מתכנסים בסלון
  10:00 – מזל טוב, תומר! האח הגדול מקדיש לתומר פעמיים ברצף את שיר הבוקר "In Da Club" של פיפטי סנט. תומר המופתע מתקשה לזכור אם הוא אמר בעבר לאח הגדול שזה השיר האהוב עליו. אליאב, בתגובה, אומר לתומר: "האח הגדול יודע הכל". הדיירים מברכים את תומר ורוקדים איתו תוך כדי התארגנויות הבוקר. אורלי מבקשת מתומר לברך אותה, כי לדבריה ברכותיו של חתן יום ההולדת ביום חגו מתגשמות. תומר מניח יד על ראשה ומברך אותה. אורלי מודה לו ומחזירה בחיבוק ונשיקה. לאחר מכן, תומר מניח תפילין ביחד עם אליאב ולירון. רועי ומריה עדיין במיטה. לרועי קשה להתעורר והוא משתף את מריה שהוא מרגיש לא טוב בגלל ההתפרקות שלו אמש. מריה מבקשת ממנו שיפסיק "להיות טיפש" ומבטיחה לו שהכל בסדר. סימה משתפת את מירב ברצון שלה לאמץ כלב בשביל הילדות שלה.
תומר מברך את אורלי לרגל יום הולדתו
09:00 -05:00 -דיירי הבית ישנים
דיירי הבית ישנים את שנת הלילה שלהם.
04:00 -  מגי ותמי יכולות להיות חברות? ישראל ומגי משוחחים במיטה של ישראל. הוא שואל את מגי אם היא תצליח להיות חברה של תמי. מגי משיבה לו שהיא לא רוצה להתחבר אליה כי זה לא חברות שטבעית לה. ישראל מסביר לה שהוא רואה בה אדם חזק יותר לכן הוא היה שמח אם היא הייתה מגלה אמפתיה כלפי תמי. ליד פינת העישון תומר מספר למריה על סבו לוחם הלח"י. הוא מסביר לה כיצד הוא התחיל כפקיד קבלה והתברג עד לתפקיד המנכ"ל. מריה מקשיבה בקשב רב ואומרת שתשמח לפגוש את סבו. רועי ומריה פורשים לישון ותומר נשאר לשבת לבד, לבסוף גם הוא הולך לישון. 03:00 -  תמי מספרת הכל לישראל תמי משתפת את ישראל ברגשותיה, היא מספרת לו שמאז הבשורה שבן הזוג של מגי נפרד ממנה היא לא שקטה. תמי מסבירה שהיא לא מפסיקה לחשוב על הרומן האפשרי בין ישראל למגי: "אני שואלת את עצמי איך אני הולכת להתמודד עם זה שכנראה יהיה לכם רומן מול העיניים שלי. אני מרגישה שאני עומדת להתרסק". ישראל מופתע ואומר שהוא לא היה יכול לנחש שתמי מרגישה ככה. תמי ממשיכה ומספרת על גבר איתו הייתה לה מערכת יחסים מחוץ לבית: "הגעתי איתו למסיבה והוא התנשק מול העיניים שלי עם מישהי אחרת. הרגשתי כלואה אז בסיטואציה ההיא ואני מפחדת שזה יקרה לי שוב". ישראל אומר לתמי שהוא ומגי סיכמו ששום דבר לא יקרה ביניהם בתוך הבית. הוא ממשיך ומבטיח: "הבית הזה לא צפוי אז גם אם פתאום כן יקרה משהו, אני מבטיח לך שזה לא יראה ולא ישמע". תמי מודה לישראל על ההבנה שלו ואומרת שהיא לא מאמינה שהיא שיתפה אותו בצורה כל כך גלויה. ישראל מודה לה על הכנות ואומר שהוא מאוד מעריך אותה עליה. תמי מזכירה לו את דבריו מתחילת דרכם: "אמרת לי שאם היינו נפגשים בחוץ אולי היה קורה בינינו משהו". ישראל עונה לה בחיוך שהם בוודאות היו שוכבים.
02:00 -  הטעויות של תמי תמי מספרת למריה על חסידות גור ממנה הגיע ומשתפת בכללים הנוקשים של הקהילה הסגורה: "העיפו אותי שלוש פעמים מהסמינר. פעם על זה שלא לבשתי חולצה מתחת לחצאית, פעם על זה שהתחברתי לבנות לא מהכיתה שלי". מריה מופתעת: "אסור שיהיו לך חברות לא מהכיתה שלך?" תמי מהנהנת ומסבירה לה שהיא לא תוכל להבין:  "זה עולם מעוות אין הגיון בו". אחרי הריב עם לירז תומר אכול אשמה ומודה בפני מגי: "אני מרגיש שחטאתי עכשיו אני מנסה לכפר על זה". רועי מסתכל על תומר ומעיר: "מה שחבל לי זה שאתה ולירז שניכם אנשים טובים ולא התחברתם". ישראל יושב עם תמי במסדרון ואומר לה: "אם תרצי לדבר אני מאוד אשמח". 01:00 -  יום ההולדת של תומר תמי מדברת במסדרון עם מריה ורועי. תמי שופכת את ליבה: "הסיפור עם ישראל, זה הגורל האכזר שלי. האח הגדול ידע שזה יפגע בי ובכל זאת עודד את מגי וישראל". על יד פינת העישון תומר מספר למירב ואורלי על הפעם ההיא שהפסיד 100 אלף דולר: "הפסדתי את הכסף הזה מרווחים שעשיתי. הרגשתי נורא והתקשרתי לאבא שלי, הוא עודד אותי ואמר לי שכסף בא וכסף הולך. הרגשתי יותר טוב, קמתי והלכתי לעבוד". במקביל תומר חוגג יום הולדת ומחלק סוכריות לדיירים.
00:00 הכאב של תמי והטאקט של אורלי על יד פינת העישון, מריה מספרת לתמי ואורלי על אכזבתה מכך שעוד לא צעקו לה מחוץ לבית. אורלי, בטאקט המוכר שלה, מעירה: "כן, רק לך וללירז לא צעקו. אמרת שחבר שלך, בועז, מקרית אונו? זה קרוב. קטע שהוא לא הגיע". מריה מחייכת במבוכה. בחדר השינה יושבות לירז ותמי. תמי משתפת בתחושותיה בעקבות הרומן הנרקם בין מגי וישראל: "אני אהיה ממוטטת אם יקרה ביניהם משהו. את חושבת שיהיה ביניהם קשר למרות שישראל אמר שהוא לא רוצה שום דבר בבית?" לירז עונה בגילוי לב שהיא חושבת שכן: "זו התמודדות קשה יפה שלי. נכון, זה מול הפרצוף שלך ומתחשק לך להקיא, אבל עברת דברים פי מיליון יותר קשים בחיים". במטבח ישראל מכין לדיירים ארוחה לילית: חביתה וסלט.  
כל העדכונים