היום ה-37: סמואל מודח ולירז בהלם

לאחר שבת רגועה במיוחד, הדרמה בבית חזרה עם הדחתו של סמואל. איך לירז תקבל את ההדחה? כל העדכונים, כל הזמן.

זמן צפייה: 04:31
עדכון אחרון: 23:00 – הדיירים צריכים לנחש מי אמר על מי האח הגדול מכנס את הדיירים בסלון ומודיע על התחלת האתגר השני. אתגר ביצת ההפתעה. כל אחד מהדיירים יבחר בתורו ביצת הפתעה משוקולד, כשבתוך הביצה יש משפט שאותו הדייר יצטרך לקרוא. הדייר יצטרך לנחש איזה דייר אמר ועל מי בדיוק הוא אמר את המשפט שמופיע בתוך הביצה. כדי לקבל את הספרה השנייה בקוד, הדיירים יצטרכו לנחש נכונה 7 משפטים. ישראל ומריה צופים בדיירים מחדר המשימות. אורלי נבחרה להיות הראשונה והייתה צריכה לנחש מי אמר את המשפט "כל השוגי-שוגי הזה נראה לי יותר מדי סרחנה". אורלי טעתה כשענתה שזו מירב, בעוד מי שאמר את המשפט היה ישראל, שמופתע מכך שהוא נראה טוב על המסך. אחריה נבחר אליאב, שאמור לנחש את המשפט "אני לא קונה את הדיבור שלה ולא את המשחק שלה, היא שטן מהלך על שתיים". לאליאב לא הייתה תשובה וגם הוא טעה. סימה, כזכור, אמרה את המשפט הזה על לירז. סימה אמרה שהיא גאה מאוד במשפט הזה ולירז בחרה לשתוק. השלישי הוא תומר, שבחר את המשפט "אני מסתכלת על המבט שלה והיא בחיים לא תסתכל עליי, היא לא תתייחס". תומר חושב שלירז אמרה את המשפט על מירב וגם טעה, כי מריה אמרה את המשפט על מגי. הרביעי הוא רועי, שבחר את המשפט "הוא חלול ויש בו רק רע". רועי מהמר שלירז אמרה את המשפט על תומר וצדק. לאחר המשפט שרועי ניחש, האח הגדול מפסיק את המשימה ומודיע שמחר יהיה המשך. הדיירים יושבים בסלון ומעכלים את המשימה. הם מופתעים ממה שהם ראו על המסך. ישראל ומריה ממשיכים לאפות 30 עוגות גבינה.   22:00 – אלון גל, מאחוריך תומר חושף בפני רועי את הרצון שלו ללכת ללמוד קואוצ'ינג מיד אחרי שייצא מהבית. "אני רוצה להרים אנשים מהקרשים ולעזור להם, כמו שאני הרמתי את עצמי מאפס בבית". הדיירים נחים ומכינים לעצמם משהו לאכול. בחדר המשימות, ישראל ומריה ממשיכים את המשימה שלהם, כשהפעם הם צריכים להכין עוגת גבינה. הם מלווים את ההכנות תוך כדי זמזום השיר "אי שם בלב" של קורין אלאל.  לירון משתף את רועי ומירב בגעגועים לסבתו ומספר על היום שבו נפטרה ועל הרגעים היפים שהיו לו איתה, מה שגורם למירב, אליאב וסימה לשתף בזיכרונות מסבתות שלהם.
לירון נזכר בסבתו
  כל העדכונים:   21:00 – אתגר אחד הצליח, השני בדרך לירז ומגי עובדות בשיא המרץ במטרה לחפש את הגולה וזוכות לעידוד מאליאב, אורלי וסימה. לאחר מאמצים רבים הן הצליחו. הדיירים קיבלו את הספרה הראשונה של הקוד הסודי – 1 ומחכים לאתגר הבא.
לירז ומגי מחפשות אחרי הגולה
20:00 – טראומת הממתקים של אורלי לירון ומירב מנסים למצוא את הגולה המוזהבת במשך חצי שעה ולא מצליחים. האח הגדול אמר שבפעם הבאה שיוזנקו, הם יחפשו במשך 20 דקות. אורלי מספרת לרועי ולתומר שהמשימה העלתה לה אירוע טראומטי שחוותה בילדותה. כשהיא גרה בפנימייה היא גנבה ממתקים מילדים אחרים והחביאה אותם בתוך האדמה. אחת הילדות הלשינה עליה והמדריך משך באוזנה, גרר אותה ברחבי הפנימייה, השפיל והעליב אותה. אורלי בטוחה שכל המכרים שלה מופתעים מכך שהיא נכנסה לבית ומספרת על הקשר החזק שיש לה עם הבת של מנחם בגין. עמי ותמי, כלומר ישראל ומריה, ממשיכים להכין את הקאפקייקס ומדברים על תהליכים אישיים ומסכימים שכולם עוברים פה תהליכים ברמות שונות. ישראל שואל את מריה אם היא רוצה את רועי. מריה בתגובה, אומרת שיש לה רגשות כלפיו ושקשה לה לדבר על זה. פתאום השיר מושמע, ומגי ולירז נכנסות לנהר במטרה למצוא את הגולות.
מגי ולירז מחליפות בגדים ומתחילות את המשימה
19:00 – אתגר הקאפקייקס של מריה וישראל הדיירים מחכים ומכינים את עצמם לאתגר הראשון במשימת ממלכת הממתקים. תומר ולירון יוצאים לחצר כדי לבדוק את נהר השוקולד ומקבלים נזיפה מהאח הגדול. אורלי ומגי בטוחות שהן יעברו לילה לבן כי המשימה תימשך עד מאוחר. מגי עצובה שישראל לא איתם במשימה: "איך לקחו לי את שוג? איך?". לישראל ומריה יש משימה משלהם. כל אחד מהם צריך להכין קאפקייקס שוקולד צ'יפס לפי מתכון מדויק שקיבלו. השניים מתחילים וישראל מופתע מהמקצועיות של מריה, שנהנית מאוד מתהליך האפייה. ישראל לחוץ מהמשימה ומריה מרגיעה אותו עם שירים. הדיירים רואים קיר ענקי של עוגיות שוקולד צ'יפס שיוצרים את המילים "Eat me". אורלי רוצה לאכול, אבל לירון עוצר אותה בטענה שזה מיועד לאתגר הבא שלהם. האתגר הראשון יוצא לדרך. לירון, ומירב הם הראשונים שנכנסים לנהר השוקולד למצוא את הגולה המוזהבת. .
ישראל ומריה מכינים קאפקייקס
18:00 – לשחרר את ישראל ומריה (עמי ותמי) האח הגדול מאשר לדיירים לאכול כמה ממתקים שהם רק רוצים. ישראל מתאמן קצת כדי להזיז את הגוף, אבל נקרא לחדר האח. אורלי לוקחת חלק מהממתקים ומחביאה אותם. היא אומרת שהעיצוב החדש של הבית מזכיר לה את הילדות ושהבית נראה לה כמו בית חלומותיי. האח הגדול מבקש מהדיירים להתכנס בסלון להתחלת המשימה. הוא מביא לדיירים קרטוני חלב חדשים ועליהם תמונות של מריה וישראל, שנעלמו ונמצאים במחבוא מיוחד בתוך הבית. לדיירים יש ארבע משימות - כולל אחת לעמי ותמי. כל משימה שתסתיים בהצלחה, תזכה אותם בספרה מתוך ארבע הספרות שמרכיבות את הקוד הסודי לפתיחת המנעול של המחבוא של עמי ותמי. במידה ועמי ותמי ישוחררו עד מחר,  יזכו הדיירים בתקציב מותרות. במידה ולא, יסתפקו בתקציב בסיסי בלבד. המשימה הראשונה היא להוציא גולה מוזהבת מתוך נהר של שוקולד שבה נמצאות 20 אלף גולות. החיפושים יימשכו חצי שעה בבגד ים וללא מיקרופון ויתחילו ברגע שהאח ינגן את השיר "ריח של שוקולד" מתוך ״הכבש ה-16״.
הדיירים מחכים להתחלת המשימה
 17:00 – ברוכים הבאים לממלכת הממתקים תומר מספר למריה על חברת האופנה שהקים ועל הכוונות שלו להתפתח ולצמוח. אחרי זה, הוא נזכר בסבתא שלו שסובלת מדימנציה ומספר על סבו, שהיה פעיל לח"י ואיבד את רגלו במלחמת השחרור. מריה אמרה לתומר שסבו הוא איש מעורר השראה ושהיא תשמח מאוד להכיר אותו אחרי שהם ייצאו מהבית. תומר בתגובה, מבטיח להזמין אותה לארוחת שישי.   הדיירים ממשיכים להתארגן למשימה ומחליפים את החולצות שלהם. בנים ללבן ובנות לאדום. האח ביקש מהם לסיים להתארגן ולהתרכז בחדר האוכל. האח מכריז על התחלת משימת ממלכת הממתקים ופותח לדיירים את הסלון והחצר, שם מפוזרות צנצנות ענק מלאות בממתקים. הדיירים מתפעלים מהעיצוב של הבית והחצר והאח מרשה להם לאכול, אבל לא לגעת במה שיש בחצר. ישראל מרגיש כמו בספר ילדים ומבקש מהאח שלאחר סיום המשימה הוא יתרום את כל הממתקים לילדים נזקקים. מריה חושבת שתמי הייתה נהנית במשימה הזו.
הדיירים מתלהבים מהעיצוב החדש של הבית לקראת משימת ממלכת הממתקים.
16:00 – המתוקים הם סוג של נחמה הדיירים מחליפים בגדים ומתארגנים למשימה. לירון מעלה את האווירה עם שירים וחיקויים. לירז ומריה נזכרות בחיקוי שסמואל היה עושה להן כדי להצחיק אותן. סימה ולירז מקוות שבמסגרת המשימה הן יצטרכו לאפות עוגות ונזכרות בעוגות יום ההולדת שאפו – סימה לבת שלה ולירז לאחיינית שלה. מגי, אליאב ולירון מקווים שהמשימה תכלול אכילת קרפים ומספרים על הקרפ האולטימטיבי עבורם. בחדר השינה רועי, לירון ומריה נזכרים בסרטים מצוירים שראו בתור ילדים. ישראל מציין שהסרט היחיד שראה בתור ילד היה של הרב אמנון יצחק, מה שמעורר שיח בין הדיירים על דת ואמונה. ישראל מספר על אביו, שמחזיר אנשים בתשובה. לירז חושבת מה סמואל עושה בחופש שלו. מריה מרגיעה אותה ואומרת לה שהוא בטח מתראיין לאיזו תוכנית טלוויזיה.
מגי ואליאב מספרים ללירון מה הקרפ האולטימטיבי עבורם
15:00 – בנים בכחול, בנות באדום בסלון יושבים לירז, רועי וסימה. רועי מספר שכשהוא מאוהב הוא נותן את כל כולו לבחורה שהוא אוהב: "ההיגיון שלי לא עובד, רק הלב. וכשזה נגמר אני אוסף חתיכות מהלב שלי מהרצפה". השיחה נקטעת כשהאח הגדול מזמין את הדיירים להתלבש לקראת משימה. הדיירים רצים בהתלהבות ומגלים בחדר השירות מכנסי ג'ינס וחולצת פסים: כחולה לבנים ואדומה לבנות. 14:00 - אנקדוטות מאמריקה הדיירים נקראים לחדר השירות, שם מונחת ארוחת הצהריים שלהם כי המטבח סגור. הדיירים אוכלים ומנהלים שיחת חולין. סימה משתפת כהרגלה אנקדוטות מחייה מעבר לים: "באמריקה אפשר למצוא הכל, אפילו ריצפז וניקול".
12:00 – הצבא בקטע טוב, הצבא בקטע רע אליאב מספר למריה על שירותו הצבאי כלוחם בהנדסה קרבית. "הצבא ביגר אותי", הוא אומר, "הוא הפך אותי לאדם יותר טוב, יותר חזק. התגייסתי ילד והשתחררתי גבר". מריה, לעומתו, טוענת שהצבא היה מבחינתה תקופה מבוזבזת. האח הגדול מבקש מהדיירים לסדר את חדר השירות ואת הארון בפרט. אורלי חולקת טיפ מקצועי: "כשהארון לא מסודר – החיים לא מסודרים".
11:00 – הפנייה הנרגשת של לירון לכפרוני לירון מתחנן לארוסתו בת אל ברגע של משבר: "כפרוני, אני חייב לשמוע אותך, את הלב שלי". מירב מצליחה לעודד אותו בעזרת משחק: אליאב, מירב ולירון מדמים נסיעה ברכב לפארק המים שפיים. בדרך עוצר אותם השוטר תומר, אבל הכל נגמר בשלום כשאליאב מציע לשוטר להצטרף לנסיעה.
10:00 - מגי מנסה לנחש מה תהיה המשימה השבועית בוקר מסתורי עובר על דיירי הבית. האח הגדול העיר את הדיירים מאוחר יחסית. אורלי, שהתעוררה ראשונה, פנתה לדיירים שהתעוררו לפני הזמן ואמרה להם: "תחזרו לישון. רק אני ורועי במשימה ולא צריכים לישון". בנוסף, המטבח נסגר והדיירים קיבלו את ארוחת הבוקר ארוזה בקופסה אישית. מגי מנסה לנחש מה תהיה המשימה: "השיר שהעירו אותנו איתו, ״Candy Shop”, גורם לי לחשוב שאולי המשימה תהיה קשורה לממתקים. אולי יקשרו חלק מהדיירים ואנחנו נצטרך לחפש מפתח בערימת ממתקים בשביל לחלץ אותם". מריה שואלת את לירז לשלומה. לירז, שנראית עדיין שבורה מההדחה של סמואל, עונה: "ישנתי גרוע כל הגוף שלי כואב".
03:00-09:00 – לילה טוב מריה ורועי מסיימים את השיחה שלהם ומצטרפים לשאר דיירי הבית, שישנים את שנת הלילה שלהם.
הדיירים ישנים בשלווה את שנת הלילה שלהם. לילה טוב מבית האח הגדול.
כל העדכונים: 02:00 – מריה ורועי מדברים במיטה בחדר השינה כבר כיבו את האור, אבל מריה ורועי מדברים בשקט במיטה של רועי. מריה שואלת את רועי מה יקרה אם הוא יודח לפניה. רועי בתגובה, עובד עליה ואומר לה שהוא יבקש ממנה לצאת ביחד איתו. מריה לא מקבלת יפה את המתיחה. רועי בתגובה, מרגיע אותה ואומר שהוא יחכה לה עד שתצא. מריה לא מבינה למה רועי התאהב בה. רועי בתגובה, אומר לה שזה בגלל שהיא הייתה מי שהיא בלי שום מסכות והגנות. מריה אומרת שהיא לא ידעה איזה שינוי היא תעבור בזמן השהייה בבית. מריה שנמצאת כרגע בבית היא לא אותה מריה שנכנסה אליו.
מריה ורועי מדברים אל תוך הלילה במיטה
01:00 – סימה מופתעת שהיא עדיין בבית אורלי ומירב אוכלות בפינת האוכל ואורלי מלינה בפניה על סמואל. לטענתה, הוא עשה טעות כשלקח את הצד של לירז בריב ובגלל זה הצופים בבית הדיחו אותו. היא גם מקווה שיגיעו דיירים חדשים כמה שיותר מהר, כדי להחליף את האנרגיות בבית. בחדר השינה, לירז התפלאה מכך שתומר נשאר בבית וסמואל הודח והסיקה שהצופים בבית עיוורים. ההדחה קשה לה מאוד כי סמואל היה חבר הנפש שלה בבית והשמיע את הקול שלו בזמן שכולם שתקו. מגי, אורלי ומריה אומרות ללירז שהן כאן בשבילה ומציעות ללירז לנקות את האיפור, להחליף בגדים ולאכול משהו כדי להירגע.  מגי מבקשת מלירז להיות חזקה ולא להראות חולשה לאף אחד. סימה מנחמת את לירז ואומרת לה שזה שסמואל הלך, לא אומר שהקשר שלהם ייפגע. אם זה כתוב וצריך לקרות, הוא יחכה לה ויעשה את כל מה שהוא יכול כדי להיות חזקה.  לירז יוצאת מחדר השינה, מארגנת את הדברים שלה וביחד עם אורלי ממלאת את מכונת הכביסה. רועי שומע קדיחות מהחצר ובטוח שמארגנים להם משימה מיוחדת למחר. בחדר השינה, ישראל ומגי מתנשקים וישראל בטוח שהם לא היו נפגשים אם הם לא היו נכנסים לבית.  לירז החליפה לפיג'מה, נכנסה למיטה של סמואל והצטרפה ללירון, שהלך לישון מוקדם. סימה מצטרפת לאורלי במטבח ושתיהן מדברות. סימה הופתעה מאוד שהצופים בבית הצביעו לה והצילו אותה מהדחה. היא בטוחה שחוץ מהמשפחה שלה, הצביעו לה גם אנשים שמכירים אותה מילדותה בירושלים. כשהייתה מסתובבת ברחובות, רוקדת ושרה עם הבגדים של אימא שלה וחולמת שהיא דוגמנית. סימה אומרת שברגע שהקדוש ברוך הוא יאמר לה שהגיע הזמן ושהיא מוכנה, היא תצא מהבית. אורלי מלינה על האנרגיות השליליות שיש בבית ובעיקר על ההתנהגות של לירז בעקבות ההדחה של סמואל. סימה בתגובה, אומרת שלא קל לה ושהיא מאחלת ללירז וסמואל להישאר בקשר גם אחרי שהיא תצא מהבית.  סימה אומרת לאורלי  שכל הדיירים בבית עוברים תהליכים ובאו למטרה מסוימת ושהשהייה בבית נתנה לה זריקת החייאה שהיא הייתה כ"כ זקוקה לה. אורלי מאחלת לעצמה שככל שהיא תישאר יותר זמן בבית, כך היא תחשוף צדדים נוספים באישיות שלה ויכירו אותה יותר טוב.
לירז ולירון הולכים לישון
00:00 – לירז מתגעגעת לסמואל הדיירים מעכלים את ההדחה של סמואל. בפינת העישון, אורלי אומרת שסמואל עשה המון טעויות והוא תקע לעצמו גול עצמי כשהוא לקח צד בריב של הדיירים עם לירז.. לירז לוקחת קשה את ההדחה של סמואל ובוכה. ישראל, מגי, רועי ומריה מנחמים ומחבקים אותה. לירז מתגעגעת לסמואל כי הוא היה מחבק אותה ברגעים כאלו ואומרת שכשכל הדיירים תקפו אותה, הוא הגן עליה ונתן לה את הכל. רועי אמר שהיא צריכה להסתכל על חצי הכוס המלאה, כי יש לה מעריצים בחוץ. לירז מתנצלת בפניהם שהיא לקחה קשה את ההדחה והם בתגובה, אומרים שהכל בסדר ושהיא יחסית מאופקת. ישראל אומר שלקח לו ולסמואל להתחבר, אבל בסוף הם נהיו חברים טובים.