היום ה-25: ממשלת מגי הראשונה

לאחר נפילת ממשלת שמס, קמה ממשלה חדשה ובראשה עומדת מגי. איך האזרחים מגיבים לשינוי? כל העדכונים

זמן צפייה: 03:45
 23:00 - העצה של ישראל לשמס ישראל מדבר עם שמס, שממשיכה להיות פגועה מהפלת הממשלה שלה. הוא מייעץ לשמס לקחת הכל בפרופורציות ולנסות ליהנות מהחוויה של השהות בבית. לירז עדיין מזועזעת מהצעקות שסימה הטיחה בה. סמואל מנסה לנחם אותה ואומר לה שסימה הגזימה ו״השתגעה״ ללא סיבה. מריה מספרת לתמי שהיא מרגישה לבד בבית, ומסתובבת בבית עם תחושת דיכאון.
כל העדכונים  22:00 – סימה ולירז: הפיצוץ מריה וסימה מעניקות לאזרחיות מניקור. לירז עוקצת את סימה על ״ההחלטה המוטעית'', לטענתה, שפנינה רוזנבלום תבקר את חברי הממשלה ולא אצל האזרחים. ריב קולני בין השתיים משתלט על הבית. סימה מבקרת את לירז על האגואיסטיות שלה כלפי אורלי, שמעריצה את פנינה רוזנבלום. לירז משתיקה את סימה ומחליטה להתעלם ממנה. אליאב מספר לאורלי על החלום שלו - להיות אדריכל פנים, ושברגע שיהיה לו כסף הוא יירשם ללמודים.
21:00 - האזרחיות שולפות ציפורניים סימה מספרת למריה ותמי על החיים הטובים במיאמי, על הקושי בשמירה על הגזרה כשיש מולך כל שני מטר פאסט פוד מגרה אחר. סימה משתפת אותן בתאווה הגדולה ביותר שלה - מילקשייק. השיחה בין הבנות עוברת לתחום הספורט. סימה מסבירה למריה על חשיבות פעילות ספורטיבית אחרי הריון. ראש הממשלאח אליאב מודיע על בחירה בין שני חוקים חדשים – סידור ציפורניים לבנות בממשלה על ידי שתי אזרחיות או סידור ציפורניים לאזרחיות על ידי שתי שרות. הממשלאח החליטה פה אחד: סידור הציפורניים יינתן לאזרחיות באדיבות שתי שרות.
20:00 – הלב של רועי תומר מדבר עם מירב על היחסים בין מגי וישראל. הוא מדמיין את החבר של מגי שנשאר בבית ומגלה דרך המסך את מגי מתלטפת עם ישראל וישנה איתו במיטה. לדבריו, כואב לו על החבר ובעיניו ההתנהגות של מגי מבחילה, וישראל מפגין חוסר כבוד כלפי החבר שנשאר בבית. רועי מספר לאזרחים שיש לו רשרוש בלב ומתאר את הדינמיקה המצחיקה בינו לבין הרופא שלו, כמו, למשל ההתמקחות שלו על נושאים כמו עישון סיגריות ועל קעקועים שעלולים לגרום לזיהום. למרות האיסורים, רועי מציין כי הוא חי כמו שהוא רוצה לחיות ומתעלם מהם, אך משתף את החברים בחשש שמשהו יסתבך והוא ייאלץ לעבור ניתוח. 19:00 – ברית הארבעה מתפרקת מירב מתפרקת בבכי ומשתפת את תומר שהיא מרגישה נבגדת בכל מה שנוגע ללירון. תומר מנסה להרגיע אותה, ללא הצלחה. מירב מספרת שהיא נפגעה בעיקר כי ברגע מסוים לירון הרגיש שהוא חזק בחוץ ומיד התחבר לאנשים אחרים. השניים מדברים על כך שלירון לקח איתו את סימה, הפקיר אותם, שבר את המילה שלו וניפץ את ברית הארבעה שהיו. בסופו של דבר, אומרת מירב, לירון חושב רק על הניצחון ולא על החברים שלו. והיא מסכמת: לירון גמור אצלי, בחיים לא נפגעתי ככה ממישהו". לגבי סימה, מירב השלימה את זה שהיא איבדה אותה בגלל לירון.
18:00 – ישראל מעולם לא התחיל עם בחורה מירב מדברת עם תומר על התקררות היחסים שלה עם לירון. מבחינתה, לירון תפס ביטחון מאז ששלחו לו מסוק. ועכשיו, כשהוא יודע שהוא חזק בחוץ, הוא משתחצן והפסיק להיות חבר. כזכור, היחסים בין לירון לתומר עלו על שרטון אחרי שלירון הבהיר לתומר שהוא לא מוכן יותר לבחור צד בריבים והוא מעוניין להישאר נייטרלי. תמי מספרת על המציאות הקשה של נשים בחסידות גור. לדבריה, הן מסתובבות עצובות, כפופות ולא מקבלות אהבה והערכה. תמי מוסיפה כי אותן נשים לא יודעות מה הן אהבה זוגית והנאה מינית, שום סוג של שמחה לא נכנס לחייהן והן בדרך כלל נשארות לבד. תמי ממשיכה לדבר על אמה, מספרת על היחסים הסבוכים בין הוריה ומתארת את התערבות הרבנים לטובת אביה, מה שהוביל בסופו של דבר לכך שאמה החליטה לסיים את חייה. מגי שואלת את ישראל איך הוא מתחיל עם בחורות. ישראל אומר שהוא מעולם לא התחיל עם בחורה, ושזה פשוט קורה מבחינתו דרך חברים.
17:00 – כשאורלי פגשה את פנינה תומר כועס על לירון בטענה שהפקיר אותו בריב עם שמס ולא עמד לצדו. לירון מבקש מתומר שלא יעמיד אותו בסיטואציה שבה הוא נאלץ לבחור צד בשום ריב עתידי שיהיה לו בבית, ומסכם: "אתה הורס לעצמך את כל הקשרים שבנית בבית ושם לעצמך רגל". פנינה רוזנבלום נכנסת לחדר הישיבות הממשלתי. סימה מספרת לפנינה כמה אורלי מעריצה אותה ולוקחת אותה כמודל להשראה. פנינה מתרגשת מקבלת הפנים של אורלי, שבעצמה מתרגשת כמעט עד דמעות. לאחר מכן היא שואלת את ראש הממשלה אליאב על מצב הזוגיות ואליאב מדבר על חיי הרווקות בצורה שמשעשעת את פנינה.
  16:00 - חוק פנינה רוזנבלום ממשלת האח הגדול מתכנסת. ראש הממשלה אליאב שואל את השרים מה סדר העדיפויות של הממשלה הקיימת – האם להקל על החברים בעבודת המפעל ולתת להם מנוחות או טובת התקציב. הממשלה מסכימה פה אחד שהחשיבות המועדפת היא לעבור את משימת התקציב גם אם זה יבוא על חשבון תנאי האזרחים. אליאב מציג את הצעות החוק לדיירים. החוק הראשון – ביקור של חברת הכנסת לשעבר פנינה רוזנבלום בחדר הממשלה. אורלי מתרגשת מאוד מהגעתה הצפויה של רוזנבלום. לאחר ההודעה על החוק החדש, סמואל ורועי מריצים חיקויים של פנינה רוזנבלום.
15:00 – כמה רועי מכיר את לירז? ממשלת אליאב יוצאת לדרך. אליאב בחר את השרים שיהיו לצדו: אורלי, תמי, מריה וסימה. הבית ממש נרגש שאליאב נבחר לתפקיד ראש הממשלה. אליאב מכנס ישיבה ראשונה וכל השרים נרגשים. האזרחים חזרו לעבודה וכולם מפצחים בוטנים במרץ. רועי ולירז מפתחים שיחה בזמן העבודה. רועי שואל את לירז כמה הם מכירים, באחוזים. לירז עונה: בערך 10 אחוז". רועי לא מבין איך זה יכול להיות שבתקופה כזו הם מכירים רק 10 אחוז וחושב שהמשמעות של העניין הוא שלירז מפחדת לחשוף את עצמה בפניו. לירז מסבירה: יש כאן אנשים שמכירים 50 אחוז ממני. פשוט פחות נחשפתי אליך".
14:00 - ריב סוער בין תומר לשמס בבית נערכות בחירות ואליאב נבחר ברוב קולות לתפקיד ראש הממשלה של הבית. אליאב מודה לדיירים אבל לא רוצה את התפקיד בגלל חוסר ביטחון לגבי יכולת ההתבטאות שלו. למרות ההתנגדות של אליאב לקבל את התפקיד דיירי הבית עדיין בוחרים בו. שמס מתעצבנת על אופן ההצבעה ולא מוכנה להשתתף. תומר, שהיה עצבני על ההתנהגות של שמס בבחירות הקודמות, לא מצליח לשתוק ואומר לה שהיא חייבת להפסיק להתנהג בצורה כזאת. שמס צועקת לעברו: ״אל תפנה אליי עד היום האחרון שלי בבית״. תומר אומר לשמס: ''אני לא מתכוון לרדת לרמה שלך. תפסיקי לשחק למצלמות''. שמס משיבה: ''אני לא רוצה לדבר איתך. אתה מחוק מבחינתי''.
13:00 – הבית רוצה את אליאב בשלטון האזרחים עצבניים על זה שהם צריכים לעבוד כדי שהממשלה תזכה בחסינות ומרגישים שהשרים פועלים באגואיסטיות. שמס מחליטה להפסיק לעבוד ולפרק את המשימה. הממשלה מגיעה להחלטה לעשות רוטציה למען שלום בית ולתת לעוד דיירים לבנות ממשלה ומחליטים פה אחד להתפטר מהממשלה. דיירי הבית נערכים מחדש לבחירות כשחברי הממשלה היוצאת רוצים את אליאב בתור ראש ממשלה חדש.
12:00 - סימה נכנסת לממשלה הדיירים מתארגנים להמשך המשימה. האזרחים עולים על בגדי עבודה בזמן שראש הממשלה והשרים עולים על חליפות. השרים נכנסים לישיבה ועושים הגרלה מי ייכנס לממשלת האח וסימה יוצאת בהגרלה. ישראל עדיין לא נרגע מההתנהגות של שמס מאתמול ואומר לשרים: ''על גופתי שמס תיכנס לממשלה ותהיה מוגנת מהדחה. היא לא מתנהגת כמו חברה''. בינתיים, האזרחים יושבים בחצר הבית ומדברים על ההופעה של מאור אדרי אתמול בבית האח. לירון עולה על דרך להצר את המדים שקיבלו וסימה מעניקה לו את הכינוי ''ז'אן פול בוטן''.
 11:00 - תמי ומריה מתכננות לנקום הדיירים בשלבי התעוררות. ישראל, תומר ואורלי פותחים את הבוקר עם קפה בחצר. אורלי משתפת את תומר וישראל שאתמול היא רצתה לשתות קולה ושמס אמרה לה שיש להם בירות והקולה בשבילה. תמי ומריה עוד לא נרגעו מכך שמגי לא בחרה בהן להיות שרות ומתכננות להפיל את הממשלה של מגי.
10:00 - איזו ממשלה מיוחדת במינה  דיירי הבית מתעוררים לצלילי השיר ''איזו מדינה'' של אלי לוזון. כרגיל, אורלי מתעוררת ראשונה ומתחילה למחוא כפיים לצלילי השיר. נראה שלדיירים קשה להתעורר, בעיקר  לאזרחים שביניהם שלא ישנו בחדר השינה. זו הסיבה שהאח הגדול מחליט לעזור להם ומנגן את שיר ההשכמה בפעם השנייה. מגי וישראל מתעוררים יחד באותה מיטה, ומגי מלטפת ומדגדגת אותו.
06:00-09:00 הדיירים ישנים
05:00 המגשר ישראל ישראל מבקש ממגי לערוך עם מריה שיחה ולגשר על הפערים שנוצרו בין שתייהן, מגי מסכימה לדבר עם מריה אבל לא מבטיחה לישראל שהיחסים ביניהן יחזרו להיות טובים שוב הדיירים הולכים לישון
04:00 הדיקטטורית מגי לירון ומירב מלבנים עניינים בעקבות הריחוק ביניהם בימים האחרונים: "הייתי פגוע ממך ארבעה ימים", מירב: "מרוב שאני אמיתית אנשים נלחצים ממני" מריה וישראל מדברים על החלטתה של מגי לא לקחת את מריה כשרה בממשלה שלה: "זו הייתה סוג של דיקטטורה לקחת לי את הזכות להיות שרה לאחר שיצאתי שנייה בהגרלה, בהתחלה אני ומגי היינו מאוד קרובות והתרחקנו" הדיירים מתחילים ללכת לישון הראשונה להירדם היא תמי
03:00 מרגיעים את המחאה אורלי מנסה להרגיע את האש בבית כלפי מגי: "תפסיקו את שנאת החינם", הרוחות בבית עדיין לוהטות השרות מגי ומירב מבקשות מלירון להפיל את המשימה. ישראל ומגי כועסים על תמי ומריה שלא מבינות את ההחלטה של מגי, רועי מציע שמגי והשרים יתפטרו מגי כועסת על הדיירים שמאשימים אותה באגואיסטיות: "אף אחד לא יתנשא עליי או על ישראל, הדיירים לוקחים את המשימה בצורה אישית, המסכות יורדות אחת אחרי השנייה", גם ישראל מסרב להירגע מהעליהום: "אפשר להגיד עליי הכול הדבר האחרון שאפשר להגיד זה שאני לא מכבד". מגי והשרים שלה מתכנסים על מנת להחליט האם להתפטר מתפקידם לאחר הדיינות מחליטים השירים: תומר,מירב, סמואל, ישראל וראשת הממשלה מגי לדחות את ההחלטה עד הבוקר
02:00 מחאת אזרחים נגד מגי לאחר שנגמר ערב התרבות נוצר מתח בין שמס לאורלי לאחר שאורלי השתיקה את שמס, שמס: "את לא יכולה להשתיק אנשים", האזרחים בראשות שמס יוצאים במחאה כנגד מגי באופן אישי חוץ מאורלי שדווקא אוהבת את החלטות הממשלה: "הממשלה באה לי בטוב". עבודת האזרחים והשרים נגמרת ולאחר שהשרים בראשותה של מגי יוצאים מחדר הישיבות העליהום כנגד מגי מתחיל, תמי: "את מונית על ידי הגרלה איך את יכולה לבחור שרים ולא לקבוע אותם בהגרלה". רועי: "הפסקתם לחשוב על טובת המשימה והתחלתם לחשוב על טובת הרוטציה". סמואל מנסה להרגיע עניינים בבית אך ללא הצלחה המחאה יוצאת מכלל שליטה ומגי חוטפת אש מכל דייר כולל מחברותיה הטובות תמי ומריה שמעבירות ביקורת קשה על מגי, תמי: "הבנתי היום שהבן – אדם היחידי שלמגי אכפת ממנו זה ישראל", מריה: "גיליתי הרבה פרצופים אמתיים במשימה הזאת".
01:00 החלטות ממשלת מגי מריה מספרת לאליאב על הרצון שלה שלשמס תהיה חסינות: "אני רציתי שלשמס תהיה חסינות והיא תהיה שם 24 שעות", ממשלת מגי מקבלת שתי החלטות ראשונות: מים חמים ללא הגבלה למשך 24 שעות, ערב שני תרבות. שמס מסבירה לדיירים שהכעס עלול לפגוע בה: "בחיים לא התעצבנתי ככה על אנשים אני יודעת שאני יוצאת קטנה", ערב התרבות מתחיל לאזרחים ולבית נכנס מאור אדרי. השרים גם נהנים ממוזיקה כשבמשרדם מושמע השיר "מאמי, של מירי מסיקה
00:00 - שמס מתכננת הפיכה לאחר נפילת ממשלת שמס, קמה ממשלה חדשה בראשותה של מגי. השרים שלה הם תומר, מירב, ישראל וסמואל. בגזרת האזרחים התלהטו הרוחות, כאשר שמס שנפלה מגדולתה רוצה להפיל עכשיו את ממשלת מגי. אורלי מציעה: ''נמלא 75 שקיות בוטנים ואז נפיל את הממשלה". סימה, לעומתה, מציעה להפריד מקררים בין האזרחים לשרים. היא מתמלאת השראה בעקבות ניסיון ההפיכה של שמס: ״את מודל לחיקוי בשבילי, אין נשים כמוך". בינתיים, בישיבת הממשלה, השרה מירב מספרת על מחיר התהילה שנדרשה לשלם: "החברים שלי לא מסתכלים לי בעיניים".