היום ה-4: מה קרה בין אינה ורועי לפני הכניסה לבית?

המתיחות בין רועי ואינה עולה מדרגה. כל העדכונים

זמן צפייה: 03:01
23:00 אינה וסמואל מתקרבים לירז מספרת לתמי על הניתוח הקשה שעברה להסרת הגידול מגרונה ומסבירה שהיא חיה עם כאב תמידי בעקבות עצב שנפגע. הדיירים מבשלים כרובית במטבח. ישראל ואורלי בוחרים בנשנוש מקורי: ביסלי עם שמן זית. אחרי הארוחה תומר ומגי מנהלים שיחה צפופה. תומר נשאל אם הוא רווק מסתבך עם התשובה: "יצאתי עם מישהי, נפרדנו, הייתי רווק תקופה ארוכה. אבל אם אני חושב על עצמי, תומר, אני רווק". סמואל ואינה מתכרבלים במיטה. מריה נכנסת לחדר וקצת הורסת את האווירה שהתחילה להתחמם. נראה כי העניין ההדדי בין אינה לסמואל לא נסתר גם מעיני שאר הדיירים. סימה, למשל, מעירה בשיחה עם אורלי: "עד שאינה תעבור למיטה של סמואל אמשיך לריב איתה על שמיכה".
22:00 - דמעות של געגוע אינה ורועי במשימה של האחות הגדולה, שבמסגרתה הם שואלים אחת את השני שאלות אישיות. הם חוזרים מהמשימה לבית מחויכים, מפויסים ומרוצים ומספרים לשאר הדיירים שלמדו אחד על השנייה דברים חדשים. סימה מוצפת געגועים הביתה ומתחילה לדמוע. היא פונה למריה ומגי ואומרת להן, בהקשר לשיחתן מהצהריים על אבותיהן שנטשו אותן, "אני לא מבינה איך אפשר לעזוב ילד. לא מצליחה להבין". מירב משתפת את סמואל ברושם הראשוני שעשה על הדיירים הוותיקים בכניסה לבית: "הסתכלנו עליך ואמרנו: זה מניאק". שמס מפעילה את הדיירים בסלון ועושה איתם משחק מגבש.
21:00 - הגברים של סימה סימה, מירב וסמואל מנהלים בסלון שיחה על זוגיות וגבריות. סימה מספרת על הנישואים הראשונים שלה: "הייתי יכולה לחזור הביתה בשש בבוקר והוא לא היה שואל אותי איפה הייתי. חיינו כמו שותפים בדירה". מירב אומרת שהיא מצפה שגם היא וגם בן זוגה יעבדו, אבל שהוא ירוויח יותר. סימה מוסיפה כלל: ״גבר שיבשל לי ארוחת ערב, אבל לא יעשה ספונג'ה". מירב מתלהבת מהמשפט האחרון של סימה ואומרת שזה בדיוק מה שהיא מחפשת. סימה אומרת שבעלה לא רוצה שהיא תעבוד בעבודה קבועה כדי שהיא תוכל לצאת איתו לחופשות ספונטניות. "הוא אומר לי 'אני רוצה להרים אלייך טלפון ולהגיד לך בואי ניסע למקסיקו ותהיי פנויה לי'. ואז אני באמת אורזת ואנחנו נוסעים". 20:00 - מדברים על העמדות להדחה טאי, ישראל ואליאב מתאמנים בחדר הכושר. ישראל מקפיד להישאר בלי חולצה. הם מדברים על ההדחה הקרובה. הם מסבירים אחד לשני את הסיבות שמאחורי ההעמדות להדחה. אליאב אומר לישראל שהוא הגיע לאח הגדול בשביל לבנות את עצמו, ואם יודח - זה יפגע בו מאוד.
19:00 - שני אבות, שתי בנות בחדר השינה מריה ומגי בשיחה פתוחה על האבות שלא היו חלק מחייהן. מגי מספרת על אביה שניסה ליצור איתה קשר לראשונה בצבא, "אבל לא רציתי. הוא לא היה שם תקופת חיים שלמה". מריה מוסיפה: ״אני אף פעם לא דיברתי עם אבא שלי. הוא נהג לשלוח לי הודעה צבועה במסנג'ר: 'אוהב אותך וחושב עלייך כל יום'". מריה מאתגרת את מגי: "אם תקבלי ממנו שיחה שהוא חולה והבקשה האחרונה שלו היא לראות אותך, מה תעשי?". מגי משיבה שהיא תתייצב. ומריה חותמת את השיחה בעצב: ״אני לא חושבת שהוא יקרא לי. הוא בכלל לא יחשוב עליי". 18:00 - הווידוי של לירז לירז וסימה יושבות ליד שולחן המטבח על כוס קפה ובין השתיים מתפתחת שיחה כנה. לירז נפתחת ומספרת: "לפני שש שנים היה לי גידול סרטני בגרון. עברתי ניתוח בבית השחי ולא יכולתי להזיז את יד ימין במשך שנה. היום אני מודה לאלוהים, ומרגישה שנבחרתי". בחצר תומר החליט שהגיע הזמן לשפר את העברית. למשימה מתגייסת מגי שמעבירה לו שיעור בהבדלים בין זכר ונקבה. תומר מתעקש: "חוץ מזה – אני יודע הכל בלשון".
17:00- מה קרה בין אינה ורועי לפני הכניסה לבית? אינה יושבת עם סמואל בפינה צדדית כדי לפרוק את הלב אחרי הריב עם רועי. באמצע השיחה נכנס רועי ומתעמת איתה שוב. רועי שואל אם היא זוכרת את הפעם האחרונה שבה הם התראו, והיא מטיחה: "חתכתי את זה יפה". אינה אומרת לרועי שהיה לו מפתח לבית שלה ושזה לא משהו שקורה לה עם כל גבר. אינה קמה ללכת, אבל רועי עוצר אותה ומתחנן שלא תלך. אינה אומרת לרועי בקול שבור: "יש לי זכות להגיד מה שאני רוצה אחרי מה שעשית לי. זה שאתה ראית בזה אינטרס הדדי לא אומר שאני ראיתי את זה בצורה הזו. לא הייתי עם אף אחד אחר חוץ ממך". רועי מופתע ושואל מה עם כל הגברים שהיא הזכירה בתקופה שהם יצאו. אינה עונה לו: "אתה צבוע, פגעת בי. אם אתה רוצה, תעמיד אותי להדחה".
  16:00 – המחנות מתגבשים לאחר הריב עם רועי, אינה מתנחמת בזרועותיו של סמואל. רועי מביע את חוסר שביעות רצונו מנוכחותה של אינה. לירז אומרת לישראל: "אתה בבדיקה אצלי". הדיירים מתיישבים לאכול ארוחת צהריים מאוחרת. 15:00 המתיחות הראשונה בבית  תומר משתף את תמי באהבתו למשחקי מחשב (כמו Gears of War). תמי מספרת לתומר על עברה כחרדית. המתיחות בין רועי לאינה עולה מדרגה. אינה: ''אתה צבוע''. רועי: ''לא בא לי לבלות את הזמן שלי איתך פה''. 14:00 - פיקניק בחצר האחות הגדולה מפרגנת לדיירות סימה, תמי, מירב, לירז ואינה עם בקבוק יין לפיקניק. שאר הדיירים מבואסים כי לא הוזמנו. בינתיים סמואל אוכל, ושאר הדיירים מסיימים את ההכנות לארוחת הצהריים. בתפריט: מרק כתום של שמס.
פיקניק האח הגדול
  13:00 - מחשבות על האירוויזיון רוב הדיירים נמצאים בחצר, בעוד שמס ממשיכה בבישולים ואילן מנקה את המטבח. מריה ומגי מנסות להבין למה לא קראו גם להן לחדר האחות הגדולה. אילן ומגי מנתחים את סיכוייה של ישראל לזכות השנה באירווויזיון. ישראל מנשנש. שמס נוזפת בו באמהיות שלא יישאר לו תיאבון בארוחת הצהריים. 12:00- כל מה שמתבשל ההכנות לארוחת הצהריים בעיצומן. שמס מתבאסת ששאר הדיירים לא עוזרים לה בבישולים. אינה,לירז,סימה,תמי,אורלי ומירב נקראו לחדר האחות הגדולה. בחדר השינה מריה מספרת למגי וישראל שהיא באה לאח הגדול כדי ללמוד להיפתח לאנשים. אורלי וישראל אומרים למירב שלא מפריע להם להיות המודחים הראשונים
ארוחת צהריים
11:00 - חדר הכושר נחשף לדיירים הדיירים יוצאים לחצר ונחשפים לחדר הכושר. הם בוחנים בהתלהבות את המכשירים ומתחילים להתאמן. אליאב לוקח משקולות ומתחיל לאמן את אורלי. אינה וטאי מתאמנים על שק האיגרוף. בינתיים במטבח: שמס מתחילה בהכנות לארוחת הצהריים בעזרת אילן וטאי. מירב יוצאת בהצהרה קולינרית: ''אני לא בשלנית עולם, בגלל זה ויתרתי על המטבח''. בחצר מגי מספרת לתמי על ניתוק הקשר מאביה. 10:00 – ארוחת בוקר דיירי הבית מכינים לעצמם ארוחות בוקר. תומר וישראל חוששים להשמין מרוב קינוחים שהם אוכלים מאז שנכנסו לבית. תמי וסמואל יושבים בחצר ומדברים על השוק שחטפו ברגע הכניסה לבית. סמואל מספר לתמי על הקור והניכור בניו יורק לעומת החום הישראלי. במטבח אליאב ולירון שרים, חותכים ירקות ומדברים על תוכנית האירוח שיגישו אחרי שהותם בבית האח הגדול. ישראל נכנס למטבח ומקבל מתומר הסבר על היצר הרע. אליאב עובר לסלון, ותומר משתף אותו בביישנות ובקושי שלו להיפתח.
תומר ואליאב
09:00 – יום חדש   אחרי הלילה הדרמטי, הדיירים קמים לאט לאט לצלילי השיר ''הכל יכול לקרות''. מצב הרוח מרומם, למרות ההודעה הדרמטית של האח הגדול. תמי כועסת על הדיירים שהם לא שומרים על הניקיון. סימה מבקשת מלירון להפסיק לעוות את השירים, אבל מזייפת בעצמה את "שיר לשלום".אינה היא הראשונה שנכנסת למקלחת. לעומתה, לירז ומריה עדיין מתקשות לקום מהמיטה.במטבח ישראל מספר לטאי שהוא רוצה לעשות שינוי בחיים בכיוון המקצועי, טאי ממליץ לישראל  ללכת לתחום הדוגמנות והמשחק 08:00 - ראשונים לקום רוב הדיירים עדיין ישנים. טאי כבר ער, אחרי קפה ופרצופים למצלמות. הוא מקבל נזיפה ראשונה של בוקר מהאח הגדול, אחרי ששכח את המיקרופון בחדר השינה.
אילן שותה קפה
07:00 - טאי מעביר את הזמן לבד  בזמן שהדיירים עדיין ישנים. טאי כבר התעורר, הכין קפה ובינתיים הוא מנסה להעסיק את עצמו עד שכולם יתעוררו. תוך כדי הוא מקבל נזיפה מהאח הגדול כי הוא שכח את המיקרופון שלו בחדר השינה. 06:00 – כל הדיירים ישנים, רק טאי כבר התעורר השמש מתחילה לזרוח על בית האח הגדול. הדיירים עדיין ישנים, אבל טאי כבר התעורר, הכין קפה ויצא לחצר.
השמש זורחת לאט על בית האח הגדול
כל העדכונים 05:00 – לילה טוב דיירי הבית ישנים בשלווה את שנת הלילה שלהם
דיירי הבית ישנים בשלווה את שנת הלילה שלהם
04:00 –הולכים לישון מגי, אילן, אינה ומריה מחליטים להצטרף לשאר הדיירים וללכת לישון, כדי להיות עירניים ולהצליח במשימה שמתוכננת למחר.
אז איך החצר בלילה?, נכון יפה.
03:00 – הדיירים מתחילים להתארגן לשינה הדיירים מתחילים באיטיות לפרוש ולהתארגן לשינה. אלו שעדיין ערים, יושבים בסלון וממשיכים לנתח את אירועי היום. אילן מספר למירב ואינה על הילדים והנכדים שלו ומירב, בתגובה, מספרת על הילדים שלה. רועי ,מריה, אילן וישראל מעירים את סמואל ומתנצלים בפניו על היחס שהם נתנו לו אחרי שנכנס לבית. מגי מבקשת להגביר את המיזוג בחדר השינה והאח הגדול שוב מעיר לאילן על המיקרופון שלו.
''האחות הגדולה, אפשר בבקשה להגביר את המיזוג בחדר השינה?''
02:00 - הדיירים ערים, מדברים ומתוודים דיירי הבית עדיין ערים. מגי וישראל ממשיכים בשיחה הכנה שלהם. ישראל משתף את מגי בפחד שלו מראיונות עבודה ומגי מנסה להכניס לו מוטיבציה. אינה אומרת לטאי שבעקבות הסיפור שלו היא שינתה את דעתה עליו. בינתיים, במטבח, סימה מספרת לאינה, תומר וסמואל את סיפור חייה מהילדות בירושלים ועד למעבר לארצות-הברית ואילו בחצר, אורלי מנסה להוציא את מירב מהדיכאון שאליו היא נכנסה.
מאוחר בלילה, אבל הבית עדיין ער
01:00 - לילה של חשיפות ישראל ומגי יושבים בסלון ומדברים בכנות על מערכות יחסים. ישראל מספר למגי על האקסית שלו והיא מספרת לו על בן הזוג שלה וטוענת ששניהם מאוד דומים, ומוסיפה: "אני מתה שתכיר אותו". בינתיים בחצר, טאי משתף את הדיירים באירועים שבגללם הוא נכנס לכלא כשהיה נער. האח הגדול פותח את חדר השינה ואליאב ומירב מנצלים את השקט כדי לשתף זה את זו בגעגועים למשפחות שלהם.
ישראל ומגי מדברים בכנות על מערכות יחסים
00:00 בלאגן בבית  הרוחות בבית סוערות בעקבות ההודעה המיוחדת של האחות הגדולה. בחדר השינה, תמי בוכה לישראל שלא אוהבים אותה, ואילו בסלון, אינה עצבנית ופגועה, אך סמואל מנסה לחזק אותה. בהמשך, אילן משתף את לירז ומריה על הסיפורים הייחודים שהוא חווה בזמן העבודה בתור מפיק אירועים.
הדיירים מתמודדים עם הסערה שבבית