היום ה-6: איך מתמודדים הדיירים אחרי ישיבת התקציב הראשונה

הבית נרגע לאחר ישיבת תקציב סוערת וטעונה במיוחד, שבסיומה גובש התקציב השבועי המצומצם. בעקבות אירועי הישיבה, הדיירים החליטו לרענן את התקשורת ביניהם. כל העדכונים מבית האח הגדול

זמן צפייה: 04:53
00:00 - חצי הכוס המלאה תמי וישראל הם הדיירים הראשונים שהולכים לישון. סמואל ורועי מדברים על אהבתם המשותפת לראפר אמינם. ישראל מתעורר משנתו לקול התנפצות כוס. מריה הופכת הלילה לכותל של דיירי הבית. תומר מספר לה על המעורבות החברתית הגבוהה שלו ברשתות החברתיות. ואילו טאי מדבר איתה על הקושי שלו להתחבר לדיירי הבית.
23:00 - כשתמי חזרה בשאלה תמי מספרת לרועי ושמס על המפגש הראשון עם אמה שחזרה בשאלה, שגרם לה לעזוב את הדת בעצמה. אילן עושה טיפול יופי לאורלי. טאי ומריה מפנים כלים. הדיירים נקנסים במאה שקלים
22:00 - ישראל ותמי מתקרבים מגי מודאגת מתדמית ״הפרצוף היפה״ ופורצת בבכי. תומר מנסה להרגיע ולעודד אותה. אחרי השיחה ביניהם, ישראל ותמי שוב מתקרבים. אינה וסמואל ממשיכים לחזק את הקשר ונראים בחצר קרובים יותר מתמיד. תמי מתוודה בפני אליאב שזה לא הניסיון הראשון שלה להתקבל לתוכנית טלוויזיה. 21:00 - תמי וישראל בשיחת ״יחסינו לאן'' סימה מתלוננת על הטוקבקים הלא מפרגנים שנכתבו עליה לאחר הגירושים מבעלה הכדורגלן אילן בכר. תמי לוקחת את ישראל לשיחה ומבקשת לדעת ממנו מדוע הוא התרחק ממנה. מירב מספרת את ישראל. ולבסוף, הדיירים אוכלים בתאווה את ארוחת הערב שעמלו עליה אליאב ואורלי בזמן שלירון שר במטבח באוזני הדיירים.
20:00 - מלכת השפגט תמי, מירב ולירון משחקים חמש אבנים בחצר. מגי מנסה ללמד את ישראל לעשות שפגט. סימה מספרת לאילן על נפלאות הטיפולים הקוסמטיים: ''אני בעד לסדר ולשפר''. במטבח: אורלי ואליאב מכינים פיצות לארוחת הערב. 19:00 - הגעגועים מתחילים להשפיע סימה מספרת לאינה שהיא לא מצליחה להירדם בלילה בגלל סיוטים. אילן, רועי ומגי בשיחה אישית שבה אילן מספר שהוא מתחיל לגלות את הפרצופים האמיתיים בבית ומגי חושפת שמעגל החברים שלה מצומצם כי היא מתקשה לסמוך על אנשים. בינתיים במטבח: תומר מספר ללירז על הבחורה שבגדה בו. הגעגועים מתחילים להשפיע על הדיירים: תמי מספרת לרועי שהיא מתגעגעת הביתה, וטאי מספר למירב ואורלי על הגעגועים להורים. אורלי מספרת על שיא השפל ביחסים עם אביה - הוא לא הגיע לחתונתה.
דיירים בחצר
18:00 – לירון מחקה את טאי אינה וסמואל יושבים מחובקים על הספסל בחצר. סמואל מסביר ללירון שהקשר ביניהם הוא ידידותי בלבד. מאוחר יותר אינה וסמואל ממליצים ללירון להעלות מופע בידור משלו, אחרי שהוא מחקה את טאי. מירב מספרת את אליאב והוא משתף אותה ברצון שלו להישאר עממי כשייצא מהבית, למרות הפרסום. בינתיים בסלון: אילן מספר למגי ומריה על החתונות שהוא מפיק. ובמטבח: תמי ואורלי שוטפות כלים. 17:00-מדברים על הילדות שיחה בחדר השינה: רועי משתף את לירון וישראל בהתעללויות הפיזיות והנפשיות שחווה בבית הספר מהילדים בכיתתו. הדיירים מתאמנים בחדר הכושר. מגי ומריה מרימות משקולות, תומר על המתח, לירז על ההליכון, וישראל וסימה על ה-TRX.
חדר כושר
16:00  - תומר מאוכזב מעצמו לאחר ארוחת הצהריים, חלק מהדיירים נחים בשמש בזמן שמירב מסדרת ללירון את הבגדים בארון האישי שלו. מירב, אילן, לירון ואינה משתפים תובנות לגבי ההתנהגות שלהם ושל שאר הדיירים בישיבת התקציב. בינתיים בחצר, תומר ניתח את התנהגותו של עצמו בריב שהיה לו עם ישראל. בשיחה עם אליאב הוא אמר שהיום הוא טעה ונכשל בתור בן-אדם, כי הוא הקטין מישהו אחר באמצעות המילים שלו. הוא הוסיף ואמר שהמטרה שלו היא לתרום לטובת הבית ולעזור לכל מי שמבקש. תמי חווה הצפת רגשות ומתחילה לבכות. אליאב ואינה מרגיעים אותה והאחות הגדולה קוראת לה לחדר האח הגדול.   15:00 מסקנות מישיבת התקציב הדיירים יושבים לאכול ארוחת צהריים, מדברים על ישיבת התקציב ומסכמים שמעכשיו היא תתנהל בצורה אחרת לגמרי. תוך כדי, הם מעלים שיטות חכמות כיצד הם יכולים לנצל בצורה הכי טובה את רשימת הקניות שגובשה במסגרת התקציב.
הדיירים מתיישבים לאכול ארוחת צהריים
כל העדכונים 14:00 נשים ותקציב ההכנות לארוחת הצהריים בעיצומן. תומר וישראל מתנצלים ומשלימים. הדיירים מגלים שסימה מכינה עוגת גבינה לקינוח ורוצים לטעום. מגי ואליאב משתפים זה את זו בחוויות מהשירות הצבאי. שמס ולירון מביעים געגועים למשפחות שלהם. תמי ולירז מעכלות את ישיבת התקציב. לירז חושבת שלגברים קשה עם העובדה שאישה מנהלת את ישיבת התקציב, ושתיהן ומסכימות שכולם צריכים להרפות, לשחרר ולהבין שהם נמצאים במשחק טלוויזיה
הדיירים מכינים ארוחת צהריים
13:00 סערת התקציב ישיבת התקציב הראשונה של הבית בהובלת לירז מגיעה לפסים טעונים. הדיירים מביעים את דעתם ומתקשים לגבש את התקציב. במהלך הישיבה, ישראל קם ומבקש לקחת על עצמו לנהל את הישיבה. תומר, בתגובה, אומר לו "אתה ברמן, בקושי יודע למזוג משהו".  לאחר סיום הישיבה, הדיירים יוצאים לחצר כדי להירגע, לשחות בבריכה ולדבר. תוך כדי, הם מחליטים לקבוע חוקים לדיון הוגן ונכון בין כולם. במקביל, סימה, מירב, שמס ומגי מכינים את ארוחת הצהריים.
הדיירים בישיבת התקציב הראשונה של הבית.
  12:00 ישיבת התקציב הראשונה יוצאת לדרך בזמן שהדיירים נרגעים בחצר ומחכים לדיון על התקציב, הם מגיעים לתובנה שמאחר וילדים צופים בהם, עדיף שידברו בצורה יותר נעימה ושיקללו פחות. סימה מספרת לאליאב על אבא שלה ולירון משתף את לירז ואינה בדיכאון בו לקה לפני כשנה, ובתקופה הקשה שבאה בעקבותיו. האחות הגדולה מבקשת מכולם להתכנס בסלון כדי להתחיל את ישיבת התקציב. התקציב השבועי עומד על 1420 ש"ח, ולירז לוקחת פיקוד ומבקשת מכולם לכבד את הבקשות של כולם.
לירון בוידוי אישי : ''לפני שנה הייתי בדיכאון''
11:00 לירון מחלים ותמי חוזרת לילדות טאי וסימה מכינים ללירון תה ומעודדים אותו לאכול ולנוח כדי שיבריא. תמי מספרת לרועי על ילדותה כחסידת גור ואמרה ש"אבא שלי לא חיבק ונישק אותי". האחות הגדולה מבקשת מכולם להתכנס בעוד כשעה בסלון לצורך הכנת התקציב השבועי. בינתיים, בחדר האמבטיה, אורלי מציעה לכל הבנות לאמץ את התסרוקת שלה ולעשות "קוקו אורלי". בינתיים, אילן ומירב מתחילים להכין ארוחת צהריים
מכינים ארוחת בוקר במטבח ומתכוננים לישיבת התקציב
10:00 – הגרון של לירון יום חדש מתחיל לצלילי "שני משוגעים" של עומר אדם. בחצר, תמי, טאי וסמואל מספרים על חוויותיהם כישראלים בחו"ל. לירון משתף את כולם שכואב לו הגרון. אילן, בתגובה, מציע לו להוריד הילוך ולא לדבר הרבה היום. אילן מספר שקשה לו לזכור את השמות של כל דיירי הבית.
כולם מתעוררים ולירון חש בכאב גרון
09:00 – אילן ומריה מתעוררים אילן מתעורר, לוקח את המיקרופון ויוצא מחדר השינה. מיד אחריו מתעוררת גם מריה.
בוקר טוב לאילן ולמריה
05:00 - 09:00 - הדיירים ממשיכים לישון כל הבית ישן שנת ישרים
04:00 - העתיד של ישראל הדיירים היחידים שעוד לא ישנים, אורלי, אילן, ישראל ורועי, יושבים בחצר. ישראל ואילן בשיחה על עתידו של ישראל. ישראל מספר בגילוי לב על חששותיו מהעתיד: "אני לא רוצה זוגיות לפני שאני אוכל לתת לה כל מה שהיא תרצה. ואני לא רוצה ילד לפני שאוכל לענות על כל הצרכים שלו. (פונה לאורלי) אורלי, אל תיפגעי, אבל אני לא רוצה לחיות את החיים שאת חייה". שאר הדיירים כבר מזמן ישנים.
חלומות פז!
3:00 הריב בין אורלי לישראל בחצר יושבים הדיירים שעוד לא הלכו לישון: אינה, אילן, אורלי, ישראל, סימה ורועי. ישראל אוכל קרקר עם סרדינים ובינו ובין אורלי מתפתח ויכוח. אורלי מטיחה בו: "פגעת בי". ישראל מחזיר לה ואומר: ״קראת לי מפגר כשיצאתי יותר חכם ממך. תכבדי את עצמך, אל תקראי לי מפגר". אורלי פורצת בבכי וישראל מתחרט: "אם בגללי ירדה לך דמעה אחת אני צריך לחתוך לעצמי את הגרון. אני לא גבר". אורלי ממהרת להרגיע ואומרת שהדמעות הן מגעגוע הביתה ולא ממילותיו של ישראל. אינה מספרת על אביה שאיתו לא הייתה בקשר 15 שנה עד שלאחרונה חזר לחייה: "הוא מתחיל להגיד לי: את צריכה להתחתן, את צריכה לשנות את העבודה וככה את צריכה וככה את צריכה. ואני אומרת: היו פיצוצים ופיגועים ומלחמות ולא יצרת קשר. עכשיו אתה נזכר?"
2:00 ישראל חושף את סודות המקצוע של הברמן   02:00 סודות של ברמן אילן מספר בשיחה משותפת של הדיירים בחצר על המהפך בחייו: "הורדתי 22-23 קילו בתקופה מאוד קצרה. כל חיי, הייתי לפחות 80 קילו ובתקופה מסויימת הגעתי אפילו ל-107 ק"ג, נראיתי כמו שרק. ירדתי במשקל השנה, סגרתי עם כלות בדצמבר - הן הגיעו במרץ ולא זיהו אותי". ישראל מספר על עבודתו במועדון הלילה ומשתף בטריק שלו כברמן, "במועדון חושך מוחלט, כשאני ממלא ללקוח צ'ייסר אני שם את האצבע בפנים בשביל לדעת כמה מילאתי". הוא ממשיך ומספר שהמועדון פתוח כל הלילה עד הבוקר: "בן אדם יכול לקום בשש בבוקר, להבין שבא לו מסיבה ולהגיע עד 12 בצהריים". בו זמנית הדיירים מתכוננים לשינה. .
לילה טוב
1:00- תכנית חיסכון הדיירים מבינים כי בשבוע הקרוב יצטרכו לחיות עם תקציב בסיסי. הם מתכוננים למצב החדש וחושבים איפה יוכלו לחסוך בשביל להסתדר עם התקציב המצומצם. דבר ראשון, חברי הבית מחליטים לצמצם בחטיפים או כמו שישראל מיטיב לנסח את זה, "כולנו מסכימים לחסוך במאנצ'ים". חוץ מתחום האוכל הדיירים מתכוננים גם להיעדר חומרי ניקיון. אילן פונה ואומר לשאר הדיירים," האחות אמרה: אין אקונומיקה, אין מגב, אין כפפות".
00:00- ארוחת לילה כל הדיירים התיישבו לארוחה לילית. בארוחה אינה התחבקה עם סמואל והמשיכה לחפש את קרבתו. אינה, שמס, סמואל ואילן מדברים על זה שהם עדיין לא מרגישים בטבעיות בבית בגלל המצלמות והמיקרופונים שמקיפים אותם. בחדר השינה מגי, רועי וטאי מעלים זיכרונות מתקופתם בבית הספר ומבקרים את מערכת החינוך הישראלית.
כל העדכונים