היום ה-47: הבית סוער לקראת המשדר הערב

דיירי הבית מתרגשים לקראת המשדר הערב אחרי החדשות. והיחסים בין סימה למגי מעולם לא היו גרועים יותר: "מגי היא הבן אדם הכי לא נאמן והכי לא אמין שיש בעולם". כל העדכונים מבית האח הגדול

23:00 - בשבת אחרי החדשות: המשימה האמיתית נחשפת הערב, לקראת סוף השידור, סיפרה לירון ויצמן כי במשימה האמיתית של הדיירים תיחשף בשבת אחרי החדשות בערוץ 13. ואם זה לא מספיק, הדיירים שייצאו מהבית יקבלו הצעה שיהיה קשה לעמוד בה. 20:30 -  הגעגועים של מריה לרועי הדיירים פוצחים במחרוזת שירי עידן עמדי בהובלתו של עמרי. טילטיל מנסה להבין מדוע לירון בחר לעזוב את הבית, ומאשים את ישראל בהחלטה שלו. תומר מסביר לטילטיל כי לירון הרגיש שסיים את המסע שלו בבית ולכן בחר לעלות במדרגות ולצאת. סימה מספרת לטילטיל בארבע עיניים כי לירון אמר כל יום שהוא רוצה לצאת: ״היה לו מאוד קשה עם הלבד, הוא התגעגע למשפחה שלו". טילטיל דבק בצדקתו עונה לה נחרצות: "אני אוציא את ישראל מהבית״. לירז חושבת שהחצר סגורה בשביל להכין לנטע מסיבת יום הולדת: "אמן, מגיע לה", והיא מקווה: "תהיה הופעה בחוץ". מריה ורועי משוחחים על המצב החדש בקשר ביניהם אחרי ההחלטה של רועי להתרחק ממנה. מריה אומרת: "אני מתגעגעת לשיחות שלנו עד לפני  שבועיים, אני מרגישה שאתה מרוחק". ורועי עונה לה: "אני עדיין רואה אותך בתור החברה הכי טובה שלי פה, אני פשוט שומר על עצמי ועלייך".
19:00 -  טילטיל ואליאב בשיעור עברית עמרי נכנס לחדר השינה, רואה את אביבית, אדל ומירב שוכבות עם עיניים עצומות ושורק שריקה חזקה כדי להעיר אותן. אביבית נבהלה ומתעצבנת על עמרי: "אני לא מעירה אותך כשאתה ישן". אדל מחזקת את אביבית ואומרת לעמרי, טלטיל ורועי: "אתם מעירים אותנו בלילה ואחרי זה לא נותנים לנו לישון בצהריים". בינתיים, ישראל ומגי מתלטפים ומתחבקים במיטה של ישראל. טילטיל לא מצליח להציע לבדו את המיטה ולירז ניגשת לעזרתו, בהמשך גם תומר מסתבך באותה הפעולה. טילטיל מסביר לאליאב איך אפשר לדעת אם שם עצם מסוים הוא זכר או נקבה: "אם אפשר להוסיף 'אחד' אחריו אז הוא זכר, ואם 'אחת' – אז נקבה".  אליאב מתעניין ושואל: " מי המציא את החוקים האלו ולמה הוא סיבך אותנו ככה"?. טילטיל בתגובה: "ככה, זה יותר יפה, ואם תקשיב לי, אתה תהיה מקצוען בזה ולא תתבייש לדבר".
18:00 – חרדים, צבא ומה שביניהם הדיירים מנהלים שיחה פוליטית. על הפרק שני נושאים: הסכסוך הישראלי-פלסטיני ותפקודו של ראש הממשלה נתניהו. ישראל סבור כי "המדינה בראשות ביבי מתנהלת על הפנים, אבל זה הרע במיעוטו, אין לו תחליף כרגע". הדיירים ממשיכים בשיח סביב סוגיות חברתיות, ובראשן תפקיד החרדים בחברה הישראלית – השוויון בנטל, גיוס חרדים לצה"ל ושירות לאומי כתרומה לחברה. עמרי שואל את לירז: "שמעת פעם צפירת יום הזיכרון בבני ברק?", ופונה לכולם: "מטריף אותי שיש אנשים בקהילה החרדית שלא מכבדים את חיילי צה"ל". טילטיל מסכים עם עמרי ומוסיף שאלה: "אני רוצה לדעת למה הבן שלי צריך ללכת לצבא, והבנים של החרדים לא". לירז משמיעה קול מתון יותר כלפי החרדים ואומרת: "אני חושבת שכולם צריכים לתרום למדינה. אבל לפי האמונה של החרדים, הדבר הקדוש ביותר עבורם הוא לימוד התורה". אחרי כמה דקות הופכת השיחה בחצר קלילה יותר. הדיירים משוחחים על מכוניות, מתכננים את יום ההולדת הקרב של נטע ומעבירים את הזמן במשחקים ובחידות.
17:00 – סימה בעד ישראל ונגד מגי טילטיל, תומר וישראל נחים בחצר אחרי הניקיונות. מגי ואליאב מתאמנים. סימה ומירב מדברים על ישראל ומגי. מירב מתלוננת על כך שישראל אומר לה שהיא מלקקת לחדשים: "איך אתה אומר כזה דבר? אתה לא מכיר אותי!". אחר כך היא מספרת על העצב שנתנה למגי: "אמרתי לה ללכת לדבר עם אנשים שעושים לה פרצופים". סימה, לעומת זאת, פחות סלחנית כלפי מגי: "יש לי בעיית אמון איתה. היא עושה לי פה פרצופים כבר שלושה שבועות. אתמול דיברתי עם ישראל והיא עברה מיטה". סימה מספרת שאמרה לישראל שאיתו אין לה שום בעיה, ומבחינתה היא רוצה שהוא יזכה. בשלב זה מתחילה סימה לבכות, ומירב מעודדת אותה: "את אישה טובה, מעלפת, אני איתך באש ובמים. אני לא אתן שיפגעו בך. רק בגללך אני לא הולכת הביתה". הדיירים מדברים על הרבנות ועל זכויות הקהילה הגאה. נטע אופטימית שהשינוי יקרה בקרוב, אבל ישראל סקפטי: "אנחנו המדינה הכי גאה בעולם, אבל יש בה הכי מעט זכויות לקהילה הגאה".
16:00 – לירז ורועי רבים הדיירים מנקים את הבית והאח הגדול משמיע להם מחרוזת מייקל ג'קסון. תומר, טילטיל ומגי אחראים על ניקיון הסלון, אדל ומירב אחראיות על המטבח, רועי, אביבית ואליאב לקחו פיקוד על חדר השינה ולירז באמבטיה. לירז מגיבה בזעם על רועי ששפך עליה אקונומיקה: "מה, אתה מטומטם? מה אתה עושה?". רועי נפגע מהתגובה וטען בפניה ש"ככה לא מתנהגים חברים". לירז מנסה להסביר את עצמה: "זה נראה לך הגיוני לזרוק אליי אקונומיקה וג'יפה בצחוק? זה מלכתחילה לא בדיחה, ולא עושים דברים כאלה", אך רועי מסביר לה שהוא בחיים לא אקרא לה 'מפגרת' ושהיא יכלה להגיב אחרת לסיטואציה. רועי מוסיף ומסכם את השיחה עם לירז ואומר לה: "הבעיה שלך היא שאת לא מוכנה להקשיב לצד אחר".
15:00 הריב בין סימה ומגי בחצר, סימה מטיחה בפני מגי את העובדה שמבחינתה במשימת הממשלה היו משחקי אגו בין מגי ובין שמס: "את רצית את הכיסא שלה". מגי כועסת ואומרת שזו לא הייתה הסיבה, אלא שאיפה לצדק ולכך שכולם יזכו להיות בממשלה. כל שאר הדיירים תומכים במגי, כולל חברתה של סימה, מירב. ישראל מצטרף לויכוח הסוער וצועק על סימה: "את אטומה". מגי אומרת לה שהיא מסלפת ובוחרת לשמוע את מה שהיא רוצה לשמוע. סימה משתכנעת באופן חלקי אבל מוסיפה: "אני חושבת שלמגי היה עוד מניע קטן". בסוף הוויכוח סימה ניגשת לישראל ואומרת לו שאין לה שום דבר נגדו ושעד עכשיו היא הרגישה לא בנוח להעלות את הוויכוח שלה מול מגי כי היא בת הזוג שלו. ישראל אומר לה שמגי יכולה להגן על עצמה ושהם אנשים נפרדים.   14:00 החברות של לירז ומריה – הסוף לירז מודיעה למריה שהחברות ביניהן נשארה בעבר. לירז מספרת לה שהיא מאוכזבת מההתנהגות של מריה במהלך הריב בין לירז וסימה: "כשסימה אמרה לך עליי שככה נראה רוע טהור ואת לא הגבת, בתור חברה, לא עושים דברים כאלה". מריה מודה שהיא אף פעם לא יודעת איך להתנהג כשהיא שומעת צעקות. אך לירז מעמתת אותה ואומרת שהיא יכלה לבקש מסימה להפסיק לצעוק. מריה אומרת שגם היא מצידה מאוכזבת מלירז והעובדה שהיא מעבירה ביקורת על היחסים בינה ובין רועי. השיחה מסתיימת כשלירז אומרת למריה: "גם אם תעמדי על הראש, לא תקבלי ממני את החברות שלי וזו זכותי. אני לא נותנת את לירז לאנשים כאלה". 13:00 -  על אמהות ואהבה הדיירים יושבים בחצר ומירב וסימה מספרות על האימהות שלהן ועל הקושי שבלהיות הורה. מירב משתפת שבחצי השנה הראשונה אחרי הלידה שלה, היא הייתה מתקשרת לאמא שלה כל הזמן. סימה מספרת שהיא לא יכלה להסתכל על עצמה בתוקפת ההריון. עמרי צוחק ואומר שהן הוציאו לו את החשק מזוגיות והורות. במטבח יושבות לירז ונטע. לירז מספרת על הקשר שלה עם סמואל: "לא היה בינינו מתח ולא משיכה, היינו רק חברי נפש". נטע שואלת אם לא הייתה תשוקה ולירז טוענת שלא. נטע מודה שמאז שנכנסה לבית, היא נדדקת מהכל: "בכללי אני מתאהבת מהר, אבל גם נגעלת מהר".   11:00 - אביבית בסרט בוליוודי אביבית מתחילה בפינתה הקבועה: "הלוק היומי". הפעם בתפריט חצאית הודית, "חולצה אופנתית", לדבריה, וטיקה. "מאז שהייתי ילדה אהבתי את הודו, אבל את בוליווד, לא את האזורים האחרים". נטע, שעוברת בסביבה, מבקשת לקבל טיקה, אבל אביבית מסרבת ומנמקת: ״היית ילדה רעה כשלא עזרת לי במתיחה הלילית של ישראל ומירב״. האח הגדול מזמן את ישראל לחדרו, וכשישראל יוצא ממנו הוא מספר לדיירים שהעונש של האח גדול על המתיחה הלילית הוא פטרולים בלילה.
10:00 משבר הגבות הבית מתעורר לאט לאט. סימה ממשיכה לתקוף את מגי. הפעם היא מספרת למריה בחדר השינה על אובדן האמון שלה במגי. סימה מספרת שהמשבר התחיל בגבות של מגי: "היא ביקשה ממנה לעשות לה צורה כמו שלי. יום יום הוצאתי לה שערה, שערה, כמו יהלום. ואז באחד הימים היא ביקשה ממירב שתעשה לה גבות. אין לך נאמנות? מגי היא הבן אדם הכי לא נאמן והכי לא אמין שיש בעולם". מריה מהנהנת ואומרת שהיא מבינה את סימה.
04:00-09:00 - הדיירים ישנים  03:00 - לא הולכים לישון רוח שטות נוחתת על ישראל, טילטיל, מגי ומירב. הרביעייה החליטה למתח את דיירי הבית שישנים. טילטיל מרח את נטע במשחת שיניים בזמן שמירב מרחה משחה על הבנדנה של אליאב. נטע התעוררה בבהלה והמשיכה ברוח השטות של כולם ומרחה על עומרי משחת שיניים בזמן שישן. הדיירים נרגעים והולכים לישון. 02:00 - מירב וישראל בחילופי האשמות ישראל לוקח את מירב לשיחה על הריחוק ביניהם: "אני ומגי מרגישים לא קשורים לבית מאז כניסת הדיירים החדשים, למרות שאמרנו שנישאר מאוחדים כל הדיירים הוותיקים. כשתצאי מהבית ותראי איך את מתנהגת כאן מאז שהם פה, את תתביישי בעצמך. כשתראי איך את מתעלמת ממני את תרצי למות. את מתלהבת מהדיירים החדשים כמו ילדה בת 16". מירב מופתעת מאוד מהדברים של ישראל ומשיבה לו: "בדיוק שאלתי את סימה היום לאן ישראל ומגי נעלמו. אתם אשמים בזה שיש ריחוק, אתם כל הזמן מכורבלים במיטה ואוכלים לבד. ברור שתרגישו לבד״. 
01:00 - שיעור בזוגיות מאת אביבית אליאב, טילטיל, נטע ואביבית יושבים בחצר הבית. אביבית מעבירה ״שיעור בפיתוי״ לטילטיל ואליאב. במהלך השיעור אביבית אומרת לטילטיל שבזוגיות תמיד צריך לחדש ולשבור שגרה כדי להחזיר את הריגוש לחיי הנישואין: "אם אשתך לא תהיה מטופחת ומדליקה יירד לך החשק ואתה תחפש את זה במקומות אחרים". טילטיל משיב בצחוק: ״אני בכלל בתול״. אביבית ונטע ממשיכות לפינת העישון, ושם נטע מספרת לאביבית שהיא כבר רוצה לצאת מהבית: "די, נמאס לי. אני צריכה את החופש שלי. יש לי בבוקר יום הולדת, לא מאמינה שאני פה". 00:00 - השחיקה של מגי תומר מבקש מדיירי הבית להתכנס בסלון מכיוון שהוא רוצה לברך את חברתו הטובה לרגל יום הולדתה. תומר מברך, כולם שרים ״יום הולדת שמח״ ורועי מקנח לכבודה בשיר ראפ. בינתיים, ישראל מבקש ממגי לבוא איתו לחצר כדי לדבר. הוא מספר למגי שהוא ניהל שיחה עם עמרי לגביה. ״עמרי טוען שמאז שאנחנו יחד הורדת רגל מהגז״, מספר ישראל. ״התחלת בתור בחורה חזקה ודעתנית ועכשיו את רק מתאמנת או במטבח". ישראל ממשיך ואומר למגי שלדברי עמרי ״נוח לך להוריד רגל מהגז בגלל שיש לך אותי שאעשה רעש בשבילך״. מגי שותקת ומתחילה לבכות על כתפו של ישראל תוך שהוא מחבק אותה. לבסוף היא אומרת: "באתי לפה שחוקה עוד מבחוץ, אין לי כוח". וישראל משיב לה: "אני מעריץ אותך ואת יודעת את זה״.