היום ה-21: מתיחות בין תומר לשמס ולירז

ישיבת התקציב ממשיכה להשפיע על הבית, אבל סערה חדשה התרגשה על הדיירים - האחות הגדולה נפרדת. עדכונים סביב השעון

זמן צפייה: 04:00
23:00 – המטרה: להכניס את הכלב הביתה  שמס ולירז שוטפות כלים. נשמרת הקרירות בין שמס ולירז לבין תומר בעקבות הריב אמש. שמס מרכיבה את המשקפיים של סמואל וזוכה לכינוי חדש: "ערבייה היפסטרית". סמואל מספר לתמי, אליאב, שמס ומגי על הגירושים מאשתו. מגי משתפת את תמי וישראל על הקשיים שלה להירדם בלילה אחרי שהדיירים פותחים את דלת חדר השינה וחושפים אותה לאור. לירון, שהיה מבואס לאורך כל היום, מודה בפני מירב וסימה שהוא מתגעגע הביתה. תומר, לעומתו, מתגעגע לכלב שלו ומבקש מהאח הגדול להכניס אותו כמתנה ליום ההולדת שלו שיגיע בעוד 12 ימים. אבל מירב, שמפחדת מכלבים, מצננת את ההתלהבות של תומר: "שום כלב לא ייכנס לפה". שמס מבקשת מישראל, מגי, תמי, לירז וסמואל להיות איתה כשהיא מתעוררת לאכול את הארוחה שלאחר הצום.
22:00 - מגי פוקחת את עיני אליאב ישראל מפוצץ מאוכל וסוגר עם סימה שתשאיר לו חתיכת עוגה לבוקר. רועי ותומר מעלים זיכרונות מסדרת הילדים האהובה עליהם ״פוקימון״. הדיירים מפנים את הכלים ושוטפים אותם בהובלת מריה, אורלי, שמס וסימה. לירז ותמי מדברות על האיסורים בשבת בחברה החרדית. בחצר מדברים מגי ואליאב על הדיירים בבית. אליאב: "אני לא יודע אם הרגש כלפיי מצד הדיירים הוא אמיתי או מזויף". מגי מזהירה אותו: ״אתה נוטה לשפוט אנשים לכף זכות, אבל תפקח את העיניים. יש כאן אנשים שיכול להיות לי כאן חיבור איתם אבל הוא לא בהכרח יהיה אמיתי״. אליאב חושש מהפרסום שיקבל לאחר היציאה מבית האח הגדול.
  21:00 - משהו חדש מתחיל בשבת הדיירים יושבים לאכול את ארוחת השבת: קוסקוס, דגים, עוף וירקות מאודים. סמואל עורך את הקידוש. הגעגועים למשפחות נותנים את אותותיהם בקידוש במיוחד אחרי שהאח הגדול החדש משמיע לדיירים את השיר "משהו חדש מתחיל" של דני רובס. מירב מכניסה לחדר האח צלחת אוכל, והדיירים אוכלים את העוגה שסימה אפתה ושרים שירי יומולדת לבעלה אריק.
20:00 - הדיירים מתחזקים מירב, מגי, סימה, לירז ואורלי מדליקות נרות שבת, אליאב קורה בתהילים, לכבוד השבת סימה נזכרת בשירים שביו שרים בילדותה ושרה יחד עם הדיירים את "רוח ים" של עופר לוי. סימה מספרת לדיירים על השליטה של הבנות שלה בשלוש שפות ומשם השיחה מתגלגלת לשיחת דת סמואל למירב: "הלוואי והייתה לי אמונה זה משהו שחסר לי", מירב מסבירה לסמואל שרק ברגעי משבר חמורים אנשים מחליטים להתחזק או לוותר על הדת. סמואל מסביר ללירון שהאמונה שלו מתבססת רק על דברים שהוא יכול לקבל עליהם הוכחה ולכן הוא מעדיף להאמין למדע יותר מהדת. לאחר מכן השיחה מתגלגלת לכפייה דתית ומירב יוצאת כנגד התופעה: "כפייה דתית זה קשוח וזה יוצר את התחושה ההפוכה אצל האדם" 19:00 - גאים בישראל הדיירים מתארגנים לקראת ארוחת ערב שישי. בחצר סמואל ומריה מדברים על ההתנהלות שלהם בבית. סמואל: "ההתנהלות שלי בבית היא בדיוק כמו בחוץ - אין לי כוח לאנשים שמשחקים משחקים״. מריה מספרת לאורלי שהיא שמחה מההתנהלות של ישראל בוויכוח היום עם תומר: "אני גאה בישראל על איך שהוא התנהג היום, הוא היה בוגר ומחושב". גם אורלי מפרגנת לישראל: "אני רואה אותו מגיע לסוף, בטוח הוא יהיה בחמישייה האחרונה". סימה מכינה עוגה לבעלה וכותבת לו הקדשה ליום הולדתו. תמי, אורלי ומירב מוסרים את אהבתם למשפחה.
18:00- מגי בחיפוש אחר הגבר המושלם ? ישראל מניח תפילין ולירז מודה לו על התמיכה: "תודה אני מאוד מעריכה את זה שתמכת בי בריב אתמול", מריה מספרת לתומר על אימא שלה: "לאימא שלי לא מגיע קרדיט ממני לא לטוב ולא לרע" אליאב מספר למגי על ארוחות שישי אצלו בבית. מגי מספרת לסימה על החבר שלה והן מדברות על הגבר המושלם, סימה: "אל תחפשי מישהו מושלם" מגי: "אני לא אחפש כי אם אני אחפש אני אשאר רווקה עד גיל ארבעים". אורלי מספרת לתמי, מריה, סמואל ותומר ששמס חולה ולא יכולה לפתוח את העיניים סימה מפחדת להתערב לדיירים בענייני האוכל: "שיאכלו מה שהם רוצים שלא יגידו שאני אמרתי להם לא לאכול", הדיירים אוכלים כריכים בחצר
17:00- המחנות מתבהרים סמואל ורועי מדברים על הריב אתמול והאנשים שסמואל לא רוצה להיות איתם בקשר עמוק בבית: "יש לי בעיה עם סימה היא מוחצנת מאוד", "יש לי בעיה עם תומר, הוא אמר שהוא אוכל כמו שלושה אנשים ומתקטן על שניצל ללירז''. סימה מספרת למגי בחדר השינה על הריחוק שלה מאנשים: "יש לי רק שני חברים, אני בנאדם מאוד מופנם, אין לי הרבה חברים''. הדיירים החליטו לערוך בשבוע הבא אזכרה לאמה של תמי, מירב מפרגנת לתמי: "את בנאדם מאוד חזק", ותמי מספרת על הרושם הראשוני המוטעה שהיא מייצרת: "אנשים לא יודעים לקרוא אותי ולפעמים לא מבינים אותי נכון" 16:00 - תמי מתכננת לכבוש את המטבח קריאות ללירון מחוץ לבית: ''לירון, אתה חזק אוהבים אותך''. בעקבות הקריאות לירון חש עצב מהריחוק מהמשפחה. סמואל ותמי מדברים על אירועי אמש. סמואל: ''אם תומר רוצה שנהיה באווירה מכוערת אין לי בעיה''. אורלי אומרת לסמואל: ''אתה פרווה''. אליאב וסמואל מדברים בחדר השינה, ואליאב מרגיש קצת אווירה עכורה בין הדיירים: ''היום כל אחד שקוע בעצמו, לא צריך לצפות מאנשים לדברים''. תמי מתרגזת שהיא לא מצליחה להשתלב במטבח: ״כולם משתלטים על המטבח''. והדיירים יושבים לאכול ארוחת צהריים קלה: טונה, פריכיות וירקות בחמישה צבעים.
15:00 - האח הגדול מתבקש להרים ההכנות לארוחת הערב בעיצומן. סימה מבקשת מהאח הגדול שישים להם מוזיקה כדי להרים את האווירה בבית. מירב ולירז מדברות ומשלימות, כשמירב מבטיחה לה שהיא תדאג למה שהיא צריכה מבחינה בריאותית. תמי מספרת ללירז וסמואל על טקס הסדר והניקיון שהיא עושה בדירה שלה. 14:00 –  ההבדל בין אח גדול לאחות גדולה השיחה בין רועי ללירז ממשיכה בחצר. לירז אומרת לרועי שהיא עצובה שהאחות הגדולה עזבה, בגלל שהיא לא יכולה לדבר עם גבר באותה הפתיחות שבה היא מדברת עם אישה. בנוסף לבישול ארוחת הצהריים, מירב לוקחת פיקוד ומתחילה בהכנות לארוחת שישי. מגי, ישראל וסימה עוזרים לה. תומר מספר את אליאב, ואורלי מחמיאה לו מרחוק.
מתחילים להכין את ארוחת שישי בערב
כל העדכונים 13:00 - הנשים החזקות של הבית הדיירים ההמומים מעכלים את הפרידה מהאחות הגדולה. סמואל מציע להם לקחת את הדברים בפרופורציות ואורלי אומרת שלא משנה אח או אחות, כולם יכולים להמשיך כרגיל. לירז אומרת שהיא הסכימה להצטרף לעונה הנוכחית כי זאת עונה של העצמה נשית ותמי מחזקת אותה ואומרת שכל הנשים שנכנסו העונה לבית הן נשים חזקות. הדיירים קיבלו את הקניות שהזמינו לאחר קביעת התקציב. הם מסדרים את כל המוצרים ולאחר מכן, סימה מתחילה לבשל את ארוחת הצהריים, כשסמואל וישראל עוזרים לה. בחצר, לירז ורועי מדברים על רגשות. לירז אומרת שנשים רגישות הרבה יותר מגברים ורועי מנסה להסביר לה שכולם רגישים באותה המידה.
סימה, ישראל וסמואל מבשלים את ארוחת הצהריים
12:00 – האחות הגדולה נפרדת מהדיירים סמואל מנסה להגן על לירז וחוטף אש מהדיירים על ההתנהלות שלה בדיון התקציב אתמול. ישראל ותומר ממשיכים לדבר ומנסים לגשר על הפערים ביניהם. האחות הגדולה מכנסת את הדיירים בסלון ונפרדת מהם 11:00 - תומר וסמואל במסלול התרסקות תוך כדי הקפה של הבוקר, מירב, סימה ותומר מתחילים לתכנן את ארוחת ערב שישי ומשתפים חוויות מהשבתות שלהם. סימה משתפת אותם שהיא עדיין כועסת על סמואל, ותומר מספר על ההורים שלו, שמסתדרים נפלא מאז הגירושין. בחצר, אורלי מתגאה בפני סמואל וישראל בכישורי האפייה, הבישול וניהול הכספים של הבן שלה שהפך לאחראי על ארוחות השבת ועל התקציב של המשפחה.תומר משתף את סמואל ומירב בריב שלו עם לירז ושמס. הוא מספר שאתמול הוא היה מרוסק מנטלית והיה לו קשה מאוד שהפכו אותו לאיש הרע. סמואל מספר לו שלירז נפגעה ממנו מאוד אתמול. הדיון ביניהם עולה לטונים גבוהים וכולם מנסים לומר את דעתם. ישראל אומר לתומר שיש לו בעיה איתו. לדבריו, תומר פוגע ומעליב אנשים שמנסים לעזור לו בגלל שהוא לא יכול לשמוע ביקורת.
תמי ומריה מתארגנות
10:00 - יתושים, גשם, אבל הכל לטובה לאחר לילה מתוח במיוחד, הדיירים התעוררו לצלילי השיר "הכל לטובה" של סטטיק ובן-אל שהושמע להם פעמיים ברצף. תומר ומגי מבינים למה שמו להם דווקא את השיר הזה ומקווים שהכל יהיה בסדר. לדיירים לוקח זמן להתעורר. תומר חושב להיכנס ולהעיר אותם, אבל מחליט לוותר. התור לאמבטיה מתנהל באיטיות. האחות הגדולה סגרה את החצר בגלל הגשם והשאירה לדיירים סנדוויצ'ים לארוחת הבוקר. לירז מלינה על כך שהיא לא יכולה לישון בגלל היתושים וישראל נותן לה טיפים מהשירות הצבאי שלו.
לדיירים קשה להתעורר
03:00-09:00 - הדיירים ישנים
02:00 - החברים האמיתיים של תומר לירון ומירב עושים לתומר שיחה ומחזקים אותו, תומר חש פגוע לאחר הריב עם לירז ושמס. לירון ומירב אומרים לתומר שהם החברים האמיתיים שלו בבית, וכשהוא צריך להתפרק שזה יהיה מולם ולא לבד. לירון אומר לתומר שהבעיה היא שהוא יצר קשר עם כל אחד בבית ובגלל זה הוא נפגע. הוא מציע לו לבחור את האנשים שאליהם מחובר וללכת רק איתם. בחצר, רועי, מריה וישראל בשיחה, ישראל מספר על השינוי שעשה בחיים, מאדם שהפיוז שלו נדלק בשנייה, לאדם שמסוגל לגלות איפוק ולשלוט על העצבים, ולא לתת להם לצאת החוצה. רועי מדבר על השינוי שעבר על הבית מאז הדחתו של אילן, על הריבים והפיצול שנוצר. לאחר לילה מלא במתחים וריבים, הדיירים הולכים לישון וסוגרים את היום ה-20 בבית.
01:00 - ישראל מבטיח שישי שחור לירז, שמס, אורלי ואליאב יושבים בחצר ומדברים. תומר קוטע את שיחתם בהתנצלות כלפי לירז על כך שההתפרצות שלו כלפיה לא הייתה בארבע עיניים, ומדגיש שהוא לא מתנצל על המילים. לירז עונה לו שהיא מברכת על זה, והוא הולך. כשהוא נכנס לבית, לירז מסבירה שהיא מברכת על זה שזה לא היה בארבע עיניים, כי ככה כולם ראו את הפנים האמיתיות שלו. ישראל מגיע לחצר והוא עצבני על תומר: ''הוא עושה הכל בשביל המצלמות, הוא צבוע ואיש מכירות. כל דבר שהוא עושה זה כדי שהקהל בבית ישמע״. ישראל מודיע לכולם שמחר בארוחת הערב יהיה בלאגן והוא יעשה ״שישי שחור״. אורלי מחבקת ומנשקת את ישראל, לוחשת לו שיהיה חכם ומבקשת שייתן דוגמה לנערים שמסתכלים עליו עכשיו.
00:00 – הכעס על תומר במטבח, סמואל ושמס דנים בהתנהגותו של תומר. שמס תוססת ופורקת את העצבים שלה על תומר. היא טוענת שתומר חוצפן מכיוון שהוא מסתכל על צריכת האוכל של לירז. סמואל מסכים עם כל מילה  של שמס, והרגשות השליליים שלו כלפי תומר מתחזקים. שמס עוברת לחצר לירז, סמואל, רועי, מריה ותמי. היא מגוללת שוב את סיפור הריב של לירז עם תומר על חלוקת התקציב והפרשנות שלה על המקרה. היא מתארת את התנהגותו של תומר כאלימה וקטנונית וטוענת שהוא מחפש לריב בכוח. סמואל אומר לישראל שהוא מנסה להרגיע את העצבים על תומר ולרסן את עצמו, אך הוא מרגיש שהוא עוד שנייה מתפוצץ עליו. ישראל מציע לו לא לעשות שטויות שיעלו לו בהמשך במשחק.