היום ה-22: הבית מחולק

דיירי הבית התחילו את השבת השלישית בבית האח הגדול, כשהם מחולקים לשני מחנות. כל העדכונים, כל הזמן

זמן צפייה: 04:02
21:30-23:00 - כולם רוקדים עכשיו. האח הגדול מזמין את דיירי הבית לחגוג במסיבה עם אלכוהול, אוכל ומוזיקה. כולם מתלבשים יפה ורוקדים, חוץ משמס שלא משתתפת.
אליאב רוקד ומשתחרר
21:00 - מתיחת הסיאנס הגדולה הדיירים מחכים לצאת השבת. בזמן שלירון מרים את האווירה עם שירים, שמס מכינה ארוחת ערב. לירז אומרת לתמי שלכל דייר יש צבע אחר וכל אחד תורם את חלקו לבית. ישראל מוציא את המתיחה שלו לדרך וביחד עם מירב ואורלי, הוא משתף  את לירון ומגי ברעיון לעשות סיאנס כדי להעיר את הבית מהשעמום שתקף אותו.
ישראל מוציא את מתיחת הסיאנס לדרך
20:00 הסולחה בין סימה לסמואל  רועי ומריה התחילו שיחה על רשתות חברתיות. רועי אמר למריה שהוא לא אוהב את אינסטגרם, כי אנשים מציגים שם רק את מה שהם רוצים שאחרים יראו. בנוסף, הוא אמר לה שאם הוא היה מסתכל באינסטגרם שלה וישווה אותו לבחורה שעומדת מולו, אז מתקבלים שני אנשים שונים. לירון משתף את תומר בהרגשה שלו אחרי שהוא שמע את הד"ש שאבא שלו שלח לו מבחוץ. תומר בתגובה, אמר לו שברגע שהוא ימצא את האנשים שעצקו לו לפני כמה ימים, הוא יחבק אותם ויודה להם באופן אישי. בפינת העישון, סמואל וסימה מוציאים את כל מה שהצטבר אצלם זה על זו בימים האחרונים, מתנצלים ומשלימים. סמואל אומר לסימה שהיא אדם מדהים ושהוא ישמח להכיר אותה יותר לעומק. סימה בתגובה, אומרת לו שלמרות שהיא לא מסכימה עם חלק גדול מהדעות שלו, הוא אדם מקסים.  אליאב מוסר למשפחתו שבוע טוב דרך המצלמות.
סימה נפתחת בפני סמואל
19:00 - הקרב על פתח תקווה ישראל ממשיך לאמן את מריה, לירז ורועי בקליעה למטרה. רועי לועג לעיר פתח תקווה. לירז, בתגובה, מגינה עליה ואומרת שזאת עיר מתפתחת וצעירה ומקום טוב לגור ולגדל בו ילדים. מירב אומרת לשמס שבימים האחרונים היא סובלת מירידות במצב הרוח שלה. שמס ממליצה לה להחליף דיסק, כי בסופו של דבר הצופים בבית רואים אותה.  סמואל מגיע לפינת העישון ופותח בשיחה עם מגי. הוא משתף אותה בתסכול שלו מההתנהגות של חלק מהדיירים כלפי לירז לאחר ישיבת התקציב ובאותם דברים ששיתף את תומר. מגי מבקשת ממנו שלא ייאטם רגשית, שיהיה כן ונאמן לעצמו וייפתח כמה שיותר, בלי לשמור בבטן או להתחשב ברגשות של כולם. מגי נכנסת לחדר האח הגדול ומעדכנת אותו שרשימת הקניות שהוזמנה לבית לא הגיעה במלואה.
סמואל ומגי מדברים בפינת העישון
18:00 –  סמואל ותומר מדברים על הכל רועי, מירב, לירון ותומר מדברים על המצב הכלכלי שלהם. רועי אומר שהמצב הכלכלי שלו בסדר. הוא במינוס, אבל לא חוסך מעצמו כלום. מירב אומרת שההורים שלה אמרו שהיא מפונקת והיא לא מסכימה איתם. היא לא מפונקת, היא רק צריכה שיהיה לילדיה ולה נוח וטוב בחיים. תומר אומר שהוא גר כמה שנים לבד והמגורים לבד ביגרו וחיזקו אותו מנטלית. ארבעתם מסכימים שצריך להעז ולהמר כדי להצליח בעסקים ושזה לא מתאים לכל אחד. לירון משתף את תומר בחלום שלו לפתוח עסק. תומר מתחיל לשתף אותו מניסיונו  האישי בעולם העסקים, אבל נתקל בהתנגדות ממנו. בנוסף, הם נותנים זה לזה טיפים לניהול שיחה ותקשורת בין אישית. סימה נותנת לשמס טיפים לעוגת תפוחים. שתיהן רוצות ללכת לחדר האח ולהתלונן בפניו על הפירות שקיבלו. בסלון. מריה, לירז וישראל משחקים קליעה למטרה. תומר וסמואל מנהלים שיחה ארוכה וכנה בחדר השינה. תומר משתף את סמואל שההדחה של אילן ביום רביעי כאבה לו מאוד. סמואל אומר שהוא תופס מעצמו בן אדם כן, אבל בגלל שכולם לוקחים כל דבר ללב ונפגעים מאוד, קשה לו לשתף את הדיירים במה שהוא מרגיש כלפיהם. תומר מבקש מסמואל, שאם יש לו דברים שקשורים אליו והוא רוצה לומר לו, הוא מוזמן לשתף איתו במקום לשמור אותם בבטן. סמואל משתף את תומר בהתנהלות שלו בדיעבד בעימותים שהיו לו עם סימה ולירון במהלך השבוע. תומר משתף את סמואל שהשבוע הוא הבין שלא כולם צריכים לאהוב אותו.
ישראל מאמן את מריה ולירז בקליעה למטרה
    17:00 - המערוף של אורלי שמס מתלוננת שקשה לה לדבר כל הזמן בעברית. אורלי עושה לה מערוף ומתחילה לדבר איתה בערבית. חדר הכושר לא נפתח, והדיירים מחליטים להתאמן בחוץ במקום. לירון מעביר לאורלי אימון קצר. מגי וסימה מתאמנות ביחד.הדיירים מנסים לנחש כמה אנשים צופים בהם ומצביעים עבורם. מירב חושבת שרק המשפחה שלה מצביעה עבורה. רועי ותמי אומרים לה שהמספר הרבה יותר גדול ממה שהם מבינים. 16:00 - איך מתחילים עם מריה ולירז ברשתות החברתיות דיירי הבית שומעים מבחוץ צעקות שמיועדות ללירון. בין היתר הוא מקבל דרישת שלום חמה מאביו. לירון מתרגש ומקבל מהדיירים חיבוק. לירז, מריה ותמי מספרות את החוויות מגברים שמתחילים איתן ברשתות החברתיות. תמי חושפת מה מושך אותה בגברים וסימה משתפת טיפים ממערכת היחסים שלה ושל בעלה. מגי, אורלי ואליאב מדברים בנסט על נהיגה בשכרות. מגי ואליאב מספרים על תאונה שבה הם, כל אחד בנפרד, היו מעורבים ומבקשים מהצופים בבית לא לנהוג אחרי ששותים. האח הגדול מביא לדיירים כדורים למשחק בבריכה. לירון ואליאב מזמינים את כולם למשחק כדורגל בחצר. סימה מבקשת ממריה שתעשה רק את הדברים שעושים אותה מאושרת ושמחה כי חיים רק פעם אחת.
הדיירים משחקים כדורגל
15:00 - הסיוט של לירז שמס משתפת את מריה ולירז בכך שקשה לה לחשוב מאז שהיא נכנסה לבית. לירז מספרת על חלום רע שחלמה על חלק מדיירי הבית, שבו היא הייתה איתם על ספינה בים סוער וכולם נלחמים על לא להיסחף בגלים.  לירז מלמדת את ישראל ומריה לשחק שש בש. הדיירים אוכלים ארוחת צהריים. רועי מתחיל פריסטייל ראפ וסוחף אחריו את סמואל, אורלי ומריה. מירב ואורלי נשארות בחצר ומדברות על כך שקשה מאוד לחיות באותו בית עם עוד אנשים, שלכל אחד יש את הדברים האישיים שלו וכל אחד מחפש דרך להתבטא. הן מסכימות שחלק מהדיירים בבית צעירים בגיל, אבל בוגרים בנפש. ישראל, מירב, מריה ואורלי רוצים לעבוד על הדיירים ולעשות סיאנס מדומה בשיתוף עם האח הגדול. ישראל ומירב משתפים זה את זו בחוויות מסיאנסים שעשו
הדיירים אוכלים ארוחת צהריים. כל אחד בזמנו החופשי
14:00 –  אליפות הבית בשחייה שמס, לירז וסמואל בשיחה בסלון. שמס אומרת שלאחרונה היא חשבה על עצמה שהיא ממהרת לשפוט אנשים, אבל הימים האחרונים והקשים שעברו בבית גרמו לה להבין שהתחושות שלה נכונות ושהיא לא טועה. תומר מנצח את אליאב בתחרות שחייה לעיני הצופות סימה, מגי ותמי.  מגי מלמדת את אליאב לשחות בצורה נכונה וסימה מזכירה למירב את התנועות הבסיסיות בשחייה. מירב וישראל משחקים דמקה בסלון, ולירז מסבירה את חוקי המשחק לתמי ולשמס. תומר מחמיא ללירון על כושר ההתמדה שלו ומשתף אותו בחלומו להפסיק לעשן.
אליפות הבית בשחייה בין תומר לאליאב
13:00 - סימה ומלחמתה במים גם אחרי שסימה הולכת, סמואל, רועי ולירז ממשיכים בשיחה על דת. סמואל אומר שהדבר שהכי חורה לו הוא שיש מיעוט של אנשים קיצוניים שלוקחים את מה שכתוב בתנ"ך ומפרשים אותו בצורה לא נכונה. לפי דעתו, כל אחד יכול לעשות את מה שהוא רוצה ללא הגבלה של דת. לירז בתגובה, אומרת שהיא לא תרצה להיכנס למערכת יחסים עם מישהו שהוא לא יהודי. תמי, אורלי, סימה ומגי משתזפות בחצר ורועי דואג להן למים קרים. מגי אומרת שהיא אוהבת לבשל במטבח כי ככה הזמן עובר יותר מהר. סימה חושפת את הרתיעה שלה מלהיכנס לים ולבריכה. שמס ולירז מנתחות את אירועי הימים האחרונים. שמס טוענת שהיא כבר לא עומדת במתח ובאנרגיות השליליות שיש בבית ומהאנשים שאומרים דברים מסוימים ומתנהגים בצורה אחרת לגמרי. לירז מציעה לה לא לשמור דברים בבטן ושאם משהו מציק לה, שתשתף.
לירז, רועי וסמואל מדברים
12:00 - סימה משבחת את חב"ד לירון, אורלי, אליאב וסימה משחקים דמקה בחצר. תומר מתאמן לבדו. אורלי קוראת בקול את תפילת לשון הרע ומבקשת מדיירי הבית להימנע מלרכל אחד על השני. מגי נקראת לחדר האח הגדול. מריה, תמי, סימה, סמואל, מגי ורועי מכינים ארוחת בוקר מאוחרת ומתיישבים לאכול. מריה מציעה לסימה להכין ביחד פנקייקים לארוחת הבוקר של מחר. סימה ולירז אומרות שהן אוהבות לשמור שבת ורועי מעקם פרצוף. רועי מסביר שהוא לא אוהב כפייה דתית. סימה בתגובה, אומרת שהיא לא כופה שום דבר על אף אחד ושהיא אוהבת את הדרך של חב"ד - לקחת את הדברים שמרגישים איתם בנוח בדת ולקיים רק אותם. סמואל מוסיף שהכי חשוב להיות מאושר ושאנשים יעשו את מה שעושה להם טוב.
הדיירים מתיישבים לאכול ארוחת בוקר מאוחרת
11:00 – ניסיון ראשון עם דמקה אורלי נשמעת מרוככת ומכילה בשיחה עם תומר. היא מבינה שכל הדיירים בבית הם בני אדם, כולם רגישים וכולם עוברים תקופות קשות. סימה אומרת לשניהם שהם, ביחד עם אליאב, לירון ומירב עושים לה טוב על הלב, ושזה טוב שהיא נכנסה לבית ללא הבעל והילדות שלה כדי להיות לבד ולהתחבר לעצמה. תומר מספר לסימה שהוא אכל הרבה אתמול, סימה מחמיאה לו על המראה שלו ושניהם ביחד עם אורלי מסתכלים על לירון מתאמן, מקנאים במשמעת העצמית שלו ומסכימים שהם צריכים להתאמן היום.  הדיירים רבים על החלוקה לעבודות הבית. מירב מתעצבנת ואומרת שזה לא הוגן שדיירים בודדים יעשו את כל העבודות וחלק יעשו רק חלק. שמס מסיימת להכין את לוח הדמקה ולירון לוקח אותו לניסיון. אליאב מתנצל בפני מירב על ההתנהגות שלו כלפיה בימים האחרונים. אורלי מבקשת מלירז לא להסתגר ולהיות יותר קלילה ומשוחררת עם הדיירים. לירז בתגובה, אומרת לה שקשה לה עם ריבים ואורלי משיבה לה שתלך רק עם האנשים שעושים לה טוב.
הדיירים מסדרים את הבגדים שלהם
  10:00  - אדרנלין של תאומים הדיירים מתעוררים לצלילי השיר shape of you  של אד שירן ולוקחים את הזמן. סימה מלינה למירב על ההשכמה המוקדמת ומתעצבנת שלא נותנים להם עוד זמן לישון. מירב אומרת לסימה שיש פיצול ושהבית מחולק לחבורות. היא עצמה אוהבת את כולם, אבל לא כולם חושבים כמוה ויש אנשים שלא מגלים את כל האמת. הדיירים מכינים את הקפה של הבוקר ולירון מנצל את ההשכמה המוקדמת כדי להתאמן בחוץ. תומר מנדב את עצמו לעזור לאורלי בסידור של המטבח ואורלי מסכימה ואומרת ששניהם צריכים את האדרנלין הזה מהעשייה שאופייני מאוד למזל תאומים. אורלי משבצת את מריה ואליאב לתורנות שטיפת כלים. רועי ומריה נשארים לישון. סימה מספרת לתומר איך מתנהל היום שלה.
הדיירים מתעוררים ולוקחים את הזמן
04:00-09:00 -  הדיירים ישנים
03:00 - הרוחות של ישראל הדיירים נתקפים ברוח שטות בחצר ורוצים להפיג את השעמום בדרך מעניינת.ישראל רוצה לעשות סיאנס ולהעלות רוחות, אבל מירב לא מאפשרת לו זאת ומתייצבת כנגדו: "אם הוא מעלה רוחות בבית אני יוצאת ממנו. עשיתי פעם סיאנס ושמעתי רוחות צועקות וזה עשה לי טראומה". החבורה נתקפת פחד ויורדת מעניין הסיאנס, לאחר כמה דקות הדיירים מתחילים ללכת לישון. 02:00 - מתיחות בין מירב לאליאב שמס מכינה לדיירים דמקה. הדייר הראשון ללכת לישון הוא לירון. מירב וסימה מדברות על השיער הארוך שהיא רוצה לגדל. אליאב ומירב מדברים במטבח והעצבים עולים. אליאב: "נעלבתי שאמרת לי שאני מגזגז". ומירב עונה: ״מפריע לי שאתה לא בא לשבת איתי ולתת לי קצת מהזמן שלך". סמואל מנסה להסביר למירב למה אליאב התעצבן עליה: "לפעמים הדיבור או הגישה שלך בעייתית ובן אדם יכול להיפגע ממך". אורלי אף גם היא מחדש את החברות שלה עם אליאב: "אליאב הוא לא חבר טוב שלי. החברים הטובים שלי נמצאים בחוץ".
01:00 - משחקי הכס פינת פוקימון תמי רועי ותומר מדברים על סדרות טלוויזיה. תמי לא מסוגלת לראות את ״משחקי הכס״: ״זה קשה מדי בשבילי". מריה מצטרפת לשיחה ומנדבת סדרה אהובה משל עצמה - ״מראה שחורה״. תומר מתעקש לציין את ״פוקימון״ ומעיד על עצמו שהוא ״חננה״. לירז מספרת לסמואל על עוזרת הבית שהיא אהבה: "אני זוכרת שהיא הייתה סגורה במחלקה סגורה ואני לקחתי על עצמי מטלה לבקר אותה בכל יום''. לירון, סימה ומירב מדברים על המצב השברירי שהם נמצאים בו ועל הדעות עליהם מחוץ לבית. לירון אומר שהוא מובך ממצבי הרוח הקיצוניים שעוברים עליו. מירב מוסיפה: "לא מעניין אותי מה חושבים עליי בחוץ אלא רק מה בעלי חושב עליי".
00:00 - הזגזוג של אורלי תמי מספרת למגי על החששות שיש לה בנוגע לילד שלה: "אני לא יודעת אם הוא שמח או עצוב על שניצלתי". אליאב מספר לישראל על דיג׳יי שהוא אוהב. שמס מחפשת דרכים להפיג את השעמום. לירון, סימה ומירב מדברות על הזגזוגים של אורלי: "ביומיים האחרונים היא לא יושבת איתנו ורק נוזפת בנו, היא כל היום יושבת עם לירז". תומר וסמואל אוכלים ארוחה לילית שכוללת את עוגת השוקולד של סימה.