היום ה-14: מושבה ישראלית ראשונה על כוכב צדק

הדיירים מתעוררים לבוקר ראשון על כוכב צדק ומתכוננים להמשך המשימה. כל העדכונים, כל הזמן

זמן צפייה: 04:02
 23:00 – במבה, לנון וריב על לאום האחות הגדולה נותנת לדיירים משימה נוספת. הפעם הם צריכים לבחור את ההמנון של המושבה, הלאום של המושבה והמאכל של המושבה. ההמנון שדיירי הבית בחרו הוא ״אימג'ן״ של ג'ון לנון. המאכל שדיירי הבית בחרו הוא במבה. הלאום שנבחר הוא ינמ''ד – ראשי תיבות של יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים. במהלך הבחירה בלאום התפתח ויכוח בין שמס לדיירים אחרים. שמס אמרה שאם ייבחר לאום יהודי בלבד היא תפרוש מהמשימה. הרוחות התלהטו בין תמי וסימה. תמי ביקשה לסיים את הבחירות כי היא עייפה. סימה נזפה בה: ״את עייפה?! את היית במזגן בזמן שאני הייתי בחוץ ובשמש״.   22:00 - האמונה של ישראל הדיירים מסיימים את ארוחת הערב וניגשים לסלון. במפקדת החללית יושבות תמי ומריה ומדברות על הקשר שלהן עם הדיירים. מריה אומרת על לירז: ''הבנתי שאין לי שפה משותפת איתה״. תמי אומרת על אורלי שהיא לא רואה את עצמה מגיעה איתה לשיחות עומק. מיד אחר כך משחררת האחות הגדולה את מריה ותמי מחדר הבקרה והן מצטרפות לשאר הדיירים בסלון. בחצר אליאב וישראל מדברים על דת. ישראל: ״למרות שאני אנטי, אני מאמין גדול באלוהים״. האחות הגדולה מקרינה בפני הדיירים קטע מתוך הסרט ״סאלח שבתי״.
21:00 – בית המשוגעים של מריה כל הדיירים - חוץ ממריה ותמי שנשארו בחללית - אוכלים את ארוחת ערב שבת. בתפריט: אורז, עוף, קציצות ברוטב ודגים חריפים של מירב. מריה ותמי ממשיכות בשיחת העומק ומריה מדברת על החומות שהיא מציבה ועל הקושי שלה להתחבר לאנשים בבית, חוץ מטאי שהיה החבר הכי טוב שלה: ''היינו ממש דומים, אבל הוא היה מוחצן ואני מופנמת''. תמי למריה: ''מבחוץ את בובת חרסינה, ובתוך הראש יש לך בית משוגעים''. 20:00 – הגעגועים של מירב הדיירים נכנסים לחללית בעקבות התראת גשם חומצי. מירב מוצפת געגועים ודמעות. אילן ולירז נזכרים בבית הקולנוע בילדותם. אליאב מסביר לשמס על מזמורי השבת והדיירים מתכוננים לארוחת ערב שבת.
19:00 - הפרחים לצה״ל  אורלי מסדרת ומנקה את המטבח. אילן וישראל מתיישבים לשיחה אינטימית. ישראל מספר שתקופת השירות הצבאי שלו הצילה את חייו. אילן אומר שיעציב אותו אם בנו יחזור בתשובה, כי הוא חינך אותו לפתיחות. תמי מנסה לעודד את מריה: ''אם היית מסתובבת כל היום בבית בבגד ים היית מקבלת עוד קמפיין, אבל זה שאת מראה את האופי שלך זה מה שיחבר אלייך את האנשים בחוץ''. מריה אומרת לתמי שאין לה זמן לחשוב על המציאות מפני שהחוויה כל כך עוצמתית. הסמלים שנבחרו קודם במועצת החלל הגיעו לחללית והדיירים יצטרכו לשלב אותם בקליפ התדמית שישכנע את האנושות לבוא למושבת החלל. 18:00 - חרדת הנטישה של מריה מריה ותמי דנות בשאלה מיהו הדייר שאותו הן היו מדיחות בתור ראשי הבית, אך מתקשות להגיע להחלטה. מריה מספרת לתמי שקשה לה להיפתח בבית אפילו לחבריה הטובים: ״לאחרונה הגעתי למסקנה שיש לי חרדת נטישה בגלל חברים שנפתחתי אליהם וברחו, ובשל העובדה שעברתי ממקום למקום בילדות״. הדיירים חוטפים משהו קטן לאכול ויוצאים מיד להמשך עבודת בניית הכביש.
17:00 - מהפכה בחוקי האח הגדול: הכירו את ראש הבית האח הגדול שובר את החוקים: מעכשיו ומדי שבוע יהפוך אחד הדיירים ל״ראש הבית״ - מה שיבטיח לו חסינות אישית מההדחה השבועית. בנוסף, ייאלץ את אותו דייר להכניס דייר לפי בחירתו לרשימת הדיירים, אך את הבחירה ראש הבית יצטרך לעשות באופן גלוי מול כל הדיירים. מגי היא זו שנבחרה לראשת הבית הראשונה. לפני הבשורה המטלטלת הדיירים התבקשו להגיע למועצת חלל ראשונה בה ייבחרו הסמלים הכי ישראליים על ידם. הדיירים בוחרים את ״סאלח שבתי״ לסרט הכי ישראלי, ואת תל אביב למקום הכי ישראלי. הסלוגן הכי ישראלי, לדעתם, הוא ״העם דורש צדק חברתי״. כאשר הדיירים ניגשו לדון בסוגיה האם החללית תטוס בשבת עלו העצבים. אורלי ומירב היו המתנגדות הראשיות להטיס את החללית בשבת, אך ישראל הצליח להוביל אחריו את שאר הדיירים שהסכימו לבסוף להטיס את החללית בשבת. 16:00 - תמי מתאהבת בישראל החום הכבד גורם לדיירים לפנטז על דרכי התרעננות.  מירב, מגי וסימה, כלומר הבנות, רוצות חופשה בבית מלון. לירון, אליאב ותומר, כלומר הבנים, רוצים לאכול גלידה אך מוצאים את עצמם מהא מאוד שוטפים כלים במטבח. בחדר השליטה תמי ומריה ממשיכות להיפתח זו לזו. תמי מספרת על הימים הראשונים בבית האח: ''שבוע שלם לא מצאתי את עצמי, היה לי רע, רציתי ללכת הביתה''. בהמשך מספרת תמי על הקראש הרציני שלה על ישראל: ''אני מאוד נמשכת אליו ואני רוצה ממנו יותר מידידות (...) כשיש לי קראש על מישהו אני רוצה אותו עד הסוף' (...) אני לא יכולה לשים לישראל גבולות, אני מרגישה שהוא נמשך אליי״.
15:00 - סיפורים מהחללית הדיירים ממשיכים לבנות מחדש את מה שנהרס. לירון ותומר מתווכחים על הדרך הכי נכונה לבנות את הכביש. מריה ותמי ממשיכות לשמור על החללית. תמי מספרת למריה על בני משפחתה החרדים, מריה מספרת לתמי על הילדות הלא פשוטה ברוסיה. הדיירים לא יכולים להמשיך עם הרעב ויושבים לאכול. תמי ומריה אוכלות בחללית בזמן שלירון, מיר ואורלי אוכלים סביב השולחן הגדול. שאר הדיירים ממשיכים לעבוד קשה תחת השמש.  
14:00 גם רומא לא נבנתה ביום אחד  החום ממשיך לעלות וכך גם הרעב. הדיירים ממשיכים לעבוד על הבית בחריצות ומנסים לסיים כמה שיותר מהר כדי שכולם יוכלו לאכול בנחת. לפתע נשמעת בבית אזעקה וכל הדיירים רצים לכיוון החללית. האחות הגדולה מבשרת לדיירים שהייתה פליטת גזים מסוכנים בכוכב אבל הדיירים הצליחו לייצב את מצב החללית. סימה שלא חשה בטוב בעקבות העבודה בחום הכבד מתעקשת להמשיך במשימה. הדיירים יוצאים לכיוון הכוכב ורואים שעקב פליטת הגזים נהרסו להם הכביש והגשר. ישראל, אורלי ואליאב, שאחראים על הגשר, מתבאסים אך ישר נגשים לבנות אותו מחדש. אליאב ואורלי נכנסים אל הבית להתאוורר ומשאירים את ישראל לבד ליד הריסות הגשר. ישראל צועק לסמואל ''איפה הצוות שלי? נראה לי שהצוות שלי ראה את הגשר וברח הביתה''. אורלי ואליאב שומעים את ישראל, מגיעים אליו, צוחקים ומתחילים לעבוד על בניית הגשר.
13:00 - מכת חום ורעב הדיירים מאבדים סבלנות. האוכל כבר מוכן והדיירים רעבים אך הם לא יכולים לאכול עד שלירז, סמואל, סימה ומגי יסיימו לבנות את הבית. אילן יוצא אל הדיירים שעובדים וצועק לעברם בהומור ''כולם רעבים ומחכים לכם. אתם חייבים להזדרז, רק סמואל עובד בנות תעזרו לו''. לאחר המון בקשות של הדיירים לעזור לצוות של סמואל לסיים לבנות את הבית, סוף סוף הם נענים בחיוב ומירב יוצאת וצועקת לעבר הדיירים שבונים ''קיבלנו אישור אנחנו באים לעזור לכם''. סמואל שמח לשמוע זאת אך חושש שהדיירים יהרסו את כל מה שבנו עד עכשיו כי יש סדר מסויים של בנייה. בינתיים, תמי ומריה קיבלו משימה מהאחות הגדולה. להשאר בשמירה בחללית בגלל חשש לפלישת חייזרים עד להודעה חדשה.
12:00 - חום מכוכב אחר הדיירים מתחילים להתפזר לניקיונות הבית. מריה מתחילה לטאטא את הבית. אליאב צופה מהצד וצוחק על הדרך שהיא עושה את זה. אליאב ניגש למריה ומראה לה איך לעשות את זה כמו שצריך: ''אני מחזיר אותך לחבר שלך אשת חיל''. בינתיים, מירב ואורלי ממשיכות בבישולים ואילן נגש למקרר ומתחיל להוציא כלים שצריכים לעבור שטיפה. סמואל, מגי, לירז וסימה ממשיכים במשימה שניתנה להם ובונים את בית המושבה למרות החום הכבד. אליאב תומך בהם ומביא להם כל הזמן לשתות מים מכיוון שאסור לו לעזור להם לבנות. בינתיים, לירון משעשע את הדיירים שעובדים קשה ושר בקולי קולות. תומר נעצר באמצע העבודה על השביל תחת החום הכבד ואומר ללירון: ״אני חייב לסיים. אני מתחיל לא להרגיש טוב״.
11:00 - חוק הקפה השלישי של הבוקר מירב ואורלי מסיימות את הקפה של הבוקר, ניגשות למטבח ומתחילות לבשל את ארוחת שישי. תומר מגיע ומתחיל לעזור להן. אורלי מבקשת מאילן שיעזור לה עם הירקות, ואילן משיב לה: ״נשמה, אני רק בקפה הראשון, לפני הקפה השלישי אני לא יודע מי אני''. תומר, ישראל, רועי, סמואל ומגי מתיישבים במטבח ואוכלים ארוחת בוקר. בינתיים, סימה ולירון משוחחים וסימה משתפת בסיפור משעשע על אביה. סימה ממשיכה ואומרת ללירון: "אין דבר יותר חשוב מההורים שלנו, חשוב לפנות להם זמן ולשים אותם בראש סדר העדיפויות".
10:00 - ארץ חדשה, עייפות ישנה אחרי ליל עבודה מפרך, הדיירים קמים תשושים לבוקר הראשון על כוכב צדק. מירב מתעוררת ומצטרפת לתמי ששותה קפה לבדה ואומרת: "איזו משימה קשה, עבדנו אתמול כמו שבני ישראל עבדו במצרים". בינתיים, לירון ואליאב מניחים תפילין. ותומר יושב ומזמזם את השיר ''ארץ חדשה'' של שלמה ארצי שמתנגן ברמקולים.
06:00-09:00 – הדיירים ישנים הדיירים ישנים את שנת הלילה שלהם 05:00 "תאהבו את עצמכם, כל השאר לא חשוב"  בזמן שרוב הדיירים ישנים בשלווה את שנת הלילה שלהם, הדיון בפינת ההירגעות ממשיך. אילן טוען שהמפגש עם אשתו שינה אותו לטובה וישראל מתוודה שיש לו הערכה עצמית נמוכה ושזה תוקע אותו בכל המובנים. מגי, מריה, רועי ואילן מנערים את ישראל, עושים לו שיחת מוטיבציה ומייעצים לו ללכת להדריך בני נוער. אילן אומר להם שכדי להצליח בחיים, הם צריכים לאהוב ולהעריך את עצמם.  ישראל אומר שהוא הגיע לאח הגדול במטרה לזכות ולקבל את מיליון השקלים, אבל השהיה בבית הפתיעה אותו לטובה כי הוא מגלה על עצמו דברים חדשים ומצליח להתמודד עם הלחץ והעומס. אילן מבטיח לו שאחרי שהם ייצאו מהבית הוא יעזור לו לחפש עבודה. חמשתם מסיימים את השיחה ופורשים לישון. לפני הכניסה לחדר השינה, מגי מציעה לישראל לא להתכחש לעבר שלו, אלא לחבק אותו באהבה.
מגי, מריה, ישראל, רועי ואילן בדיון עד השעות הקטנות של הלילה.
  04:00  על חברות ודעות קדומות  הלילה הלבן בפינת ההירגעות נמשך.  אילן משתף את מריה, מגי, רועי, מריה וישראל שהוא נקשר אליהם מאוד, שקשה לו עם ההתנהגות של חלק מהדיירים ולמרות המעמד החזק שלו בבית, הוא מושך הרבה אש ולכן הוא פוחד מהעמדה להדחה. ישראל ממשיך ואומר שהוא ישמח להמשיך את הקשר איתם גם אחרי התכנית. הדיון שלהם ממשיך בשיחות על פוליטיקה, דעות קדומות ועל המושג "ישראליות" בעקבות מה שקרה עם שמס בהתחלה המשימה.
הלילה הלבן של אילן, ישראל, מגי, רועי ואילן בפינת ההירגעות
03:00 – השמעת בכורה להמנון הרשמי של הכוכב  מריה ורועי משמיעים לדיירים בהשמעת בכורה את ההמנון הרשמי של הכוכב "בכוכב צדק" וממשיכים ביחד עם סמואל וישראל לפריסטייל ראפ אל תוך הלילה. הדיירים הולכים בזמנם החופשי לישון. באותו זמן מריה, מגי, ישראל ורועי מנהלים בפינת ההירגעות דיון על הסיכויים שלהם להצליח במשימה. אילן קם מהשינה, מצטרף אליהם ומתלונן על החום בחדר השינה.
רועי נותן בראפ וסמואל מלווה אותו בביטבוקס
02:00 - רמדאן כרים וצום קל לירון מכין קפה ותה כדי להעיר את הדיירים, כשהאחות הגדולה מודיעה לכולם שהעבודה הופסקה להיום ושאפשר להתכונן לשינה. הדיירים גאים בהישגים שלהם לאורך היום הראשון של המשימה.  בזמן ההתארגנות, מגי משתפת את לירז בתחושותיה לגבי היום הראשון ואומרת שלא נתנו מספיק ביטוי לבקשות של שמס לאפיין את המושבה ברלמנטים מהתרבות שלה. מריה ורועי שרים למגי את השיר שחיברו במסגרת המשימה ומקבלים ממנה מחמאות. שמס מחלקת לכולם תמרים כדי לסיים את היום עם טעם מתוק ומבקשת שיברכו אותה ב"רמדאן כרים". סמואל מברך אותה ולירז משיבה לה ב"צום קל". מגי ולירז משתפות את סמואל ורועי בתאוריה שלהן, שלפיה יש דיירים בבית שמתנהגים בצורה מסוימת כשהם מול המצלמות.
הדיירים מסיימים את היום הראשון של המשימה ומתכוננים לשינה
  01:00 - לירז לוקחת מנהיגות סמואל, סימה, לירז ומגי ממשיכים לבנות את הבית. לכל אחד מהם יש גישה אחרת להמשך הבנייה והם מנסים לגשר על הפערים ביניהם. כאשר הם נקלעים למשבר והמשימה נתקעת, לירז לוקחת מנהיגות במטרה לסיים אותה כמה שיותר מהר. היא טוענת שלא סתם חיברו את ארבעתם ושהם יכולים לפתור את הבעיה. אילן צופה במשימה בעודו שותה תה במטבח. אורלי ואליאב מרימים את האווירה עם שירים. מריה ורועי משתעממים ומתחילים דיון על השאלה הנצחית: "האם אנחנו לבד בעולם?". הדיירים ממשיכים לשמוע צעקות מבחוץ.
ממשיכים לבנות את הבית
00:00 - יוסטון, אין לנו פרובלם  הדיירים לוקחים הפסקה מהעבודה הקשה ואוכלים ארוחת ערב מאוחרת. אילן מטיל על אלו שלא עובדים לפנות את השולחן ולשטוף כלים. מגי טוענת שהמטרה של משימת החלל היא לשבור את כולם מנטלית ומחדירה בדיירים מוטיבציה להמשיך ולא להיכנע, כי התקציב שלהם תלוי בזה. לירון מפנטז על הדבר הראשון שהוא יעשה כשתיגמר המשימה – להתאמן, ואילו שמס עצבנית על כך שהיא לא יכולה להשתתף במשימה בגלל הצום, ורועי מלין לתמי על כך שחליפת החלל מכאיבה לו. הדיירים חוזרים לעבוד: ישראל, אליאב ואורלי מסיימים לבנות את הגשר ומתחבקים מרוב שמחה. אליאב מסכם את החוויה במשפט אחד, "יוסטון, אין לנו פרובלם" .לעומתם, סימה, לירז וסמואל ממשיכים לבנות את הבית ומקבלים טיפים מישראל.
ישראל, אליאב ואורלי בונים את הגשר