להראות דם בפריים טיים זה לא נקרא לנרמל את המחזור – זה סתם דוחה

בואו נדבר על זה שמחזור זה כואב, נפוח, רעב, עייף ושצריך לדבר על ולצעוק את המסר "תרגישי בנוח עם המחזור שלך", אבל מפה ועד להראות בפרסומת לתחתוני ספיגה מישהי מדממת במקלחת - יש הבדל. נטע שפינקו לא רוצה שתיכנסו לה למקלחת | טור דעה

אישה במחזור מתוך הפרסומת של "מודיבודי"
אישה במחזור מתוך הפרסומת של "מודיבודי" | צילום: מתוך הפרסומת של "מודיבודי"

כאישה, אני מאוד בעד לחזק את המסר שלא צריך להסתיר או להצניע את המחזור שלי. אני אישית מעולם לא הייתי צריכה לעשות את זה. לא בבית הספר, לא בעבודה, לא מול קולגות נשים וגברים כאחד ולא מול חברות.ים או בנות.י זוג.

אני מרגישה עם המחזור שלי מאוד בנוח מהרגע שקיבלתי אותו ועד היום, גם אם לפעמים יש בינינו קצת יחסים פאסיב-אגרסיב כי הוא פלש לי למכנס לבן שאני ממש אוהבת ולא הצלחתי לנקות אותו לגמרי מאז.

אני לא מסתירה את זה שאני במחזור, ואני גם לא מרגישה צורך להתנצל על זה כי חינכו אותי שאין לי על מה להתנצל. כי כשאני במחזור אני רואה את זה כמצב נתון – מבחינתי זה ממש כמו להגיע לעבודה עם אצבע פצועה ומדממת. אם אצטרך שיתחשבו בי, אני אגש לבוס ואגיד לו שכואב לי ושאני רוצה הביתה. וגם אם אני ארצה לשבת ולהתבכיין בכיסא על האצבע או הרחם המדמם שלי אני אעשה את זה ושוב, מבלי להתנצל.

אבל בואו, אם כואב לי או לא נוח לי, זה בכלל לא משנה מה הסיבה לכך. למה אני צריכה לתרץ את אי הנוחות שלי ולהכניס את הבוס שלי או חברה שיושבת איתי בבית קפה לתחתונים המדממים שלי?

הפרסומת החדשה של "מודיבודי", תחתוני ספיגה, החליטה לנרמל את השיח סביב המחזור ולהציג את המחזור בצבעו הטבעי עם הסלוגן 'להראות את זה כמו שזה.' להראות למי? אתמול במקלחת ראיתי בדיוק איך זה נראה ואני לא רואה שום סיבה לצפות בזה גם במסך 32 אינץ'.

כתבות נוספות:

אם המסר הוא שאנחנו צריכות להרגיש בנוח עם הווסת שלנו, עם הגוף שלנו, ועם כל מה שזה מביא איתו בפן הרגשי, הפיזי והחברתי, ושהגיע הזמן שנפסיק להתבייש ולהתנצל, אז למה הפרסומת מתמקדת בנוזל הגוף שיוצא מאיתנו? ולמה צריך להראות אישה סוחטת תחתונים ספוגי דם, או מתעוררת לצד סדין מוכתם, או להתמקד ברגליים נשיות במקלחת בעוד זרם של דם זולג עליהן?

לא הייתי רוצה שייכנסו אליי למקלחת ויראו את הדם שלי יוצא לי מה*** ונוזל לי מבין הרגליים בזמן שאני גם ככה לא מרגישה הכי מדהים באותה תקופה. ולא, לא כי זה מביך אותי, אני פשוט לא רוצה לראות דם. לא דם של מחזור, ולא של פציעה שיוצא מכל מקום אחר בגוף - בטלוויזיה, מול הפרצוף שלי, בפריים טיים.

לא צריך לדחוף מצלמה לתעד נוזלי גוף כדי להגיד "תרגישו בנוח עם המחזור שלכן", זה לא יקטין את המסר של הפרסומת.

אישה במחזור מתוך הפרסומת של ''מודיבודי''
אישה במחזור מתוך הפרסומת של ''מודיבודי'' | צילום: מתוך הפרסומת של ''מודיבודי''

להגיד לכם.ן שזה לא מבאס אותי שהמחזור עובר על המכנס או על הסדינים? וואלה, זה כן. ושוב, לא כי זה מביך. ממש לא. זה פשוט לא כיף לי להתעורר בבוקר מכוסה בדם של עצמי, וזה לא כיף לי לכלכך את המכנס בדם כמו שלא כיף לי עם קפה שנשפך עליי בבוקר.

ולא אל תצבעו את הצבע של הנוזל בכחול, גם זה לא הפתרון. בואו נדבר על זה שכואב, על זה שנפוח, על זה שרעב, על זה שעייף, על זה שהכל מוקצן בתקופה הזו או שלא, כי כל אחת שתרגיש כמו שהיא מרגישה בזמן המחזור שלה, ושתרגיש עם זה הכי בנוח, קודם כל מול עצמך ואח"כ מול אנשים. ואין לזה קשר לדם.

* הכותבת הינה אישה שהבוקר נגמרה לה הווסת החודשית.