גרי קולמן הלך לעולמו

כוכב הסדרה "על טעם ועל ריח" הלך לעולמו בגיל 42 כתוצאה מנפילה שהביאה לדימום מוחי ולתרדמת

שחקן הטלוויזיה גרי קולמן הלך לעולמו היום (שישי) בבית החולים ביוטה, עיר מגוריו, כך מדווחות סוכנויות הידיעות. קולמן בן ה-42 אושפז ביום רביעי, זאת לאחר שנפל ואיבד את ההכרה. מאז אשפוזו, קולמן סבל מדימום מוחי והיה שקוע בתרדמת, בעקבותיה החליטו הרופאים לנתקו ממכונות ההחייאה. קולמן היה מוכר בעיקר בשל דמותו של ארנולד שגילם בקומדיה "על טעם ועל ריח" ששודרה בין השנים 1978 ל-1986. קולמן עבור ליוטה לפני חמש שנים בכדי להשתתף בסרט "Church Ball". על סט הצילומים הוא פגש את שאנון פרייס, לה נישא בשנת 2007. הוא התפרסם כשהיה בן 10, ובתור דמותו של אנולד הוא טבע את משפט המחץ "על מה אתה מדבר, וויליס?" שנשאר פופולרי עד היום.

מאז ילדותו סבל קולמן מבעיות בריאותיות רבות, בהן מחלת כליות כרונית שעצרה את התפתחותו. הוא עבר שתי השתלות כליה, כשהאחרונה היתה בשנת 1984. בסתיו האחרון הוא אושפז לצורך ניתוח לו הזדקק לאור סיבוך של דלקת ריאות בה לקה.

בשנת 1989, שלוש שנים לאחר ש"על טעם ועל ריח" ירדה מהאוויר, קולמן תבע את ההורים שלו, ששימשו גם כמנהליו, על כך שמעלו בקרן הנאמנות שלו ששוויה היה 4 מיליון דולר. הוא זכה במעט יותר ממיליון דולר רק ארבע שנים לאחר מכן, אבל עד 1999 מצא את עצמו על סף פשיטת רגל. מאוחר יותר, פורסם כי השחקן לשעבר התפרנס מעבודה כשומר בקניון בקליפורניה. נוסף על כך, בשנים האחרונות הוא הואשם כי תקף את אשתו, שהגישה בקשה לגירושים ב-2008. נכון ליום מותו, השניים עדיין נשואים.



(עדכון ראשון - 04:14)