בלי חוקים: מייקל, הצגת הקאלט, מגיעה למסך הקטן

מופע האלתורים ״מייקל״, שרץ כבר 12 שנים ומשך אליו את אסי כהן וליאת הרלב, הופך לסדרת טלוויזיה. מה סוד קסמה של ההצגה שהפכה לתופעה?

אסי כהן בהצגה "מייקל"
אסי כהן בהצגה "מייקל" | צילום: חדשות עשר

הכירו את משפחת ברוש-רבקה אימא של מייקל,אחותו, יסמיניש, הדוד דובי, פלג החבר הטוב של מייקל והדודה המבוגרת טוטה. לכאורה משפחה ישראלית רגילה, המשפחה שעומדת מאחורי הצגת הקאלט המצליחה, "מייקל" שעכשיו מַגיעה גם למסך הטלוויזיה. אבל מי זה בכלל מייקל? זהותו של מייקל בהצגה לא בדיוק מוגדרת, וזה לא הדבר היחיד שלא מוגדר כאן. שום דבר לא כתוב, אין הפרדה בין הקהל לשחקנים, על הבמה וגם ברחוב, אין חוקים. בהצגת הפרינג' הזאת שבנויה על אילתורים של שישה שחקנים ויוצרים רק דבר אחד נשאר יציב - טקס האזכרה השנתי של מייקל.

 

הכול החל לפני 12 שנה כשאבי דנגור, אז סטודנט והיום שחקן מצליח, אסף סביבו כמה סטודנטים והם העלו את מייקל כּפּרויקט הגמר שלהם בתיאטרון החזותי בירושלים. המופע הזה שאין לו הגדרה מדויקת תפס תאוצה, הועלו אלפי הצגות ויש בקהל מי שבאו לצפות יותר מחמש עשרה פעמים.

 

כתבות קשורות


"כפולה" ההצגה: ממתק פופ מהנה לכל המשפחה |12.08.18
מופע שנות ה-70: הסודות והשקרים שהתגלו לאחר 50 שנים |11.08.18
אסי כהן ורותם סלע יגלמו זוג חרדי בסדרה עתידנית של יוצר שטיסל |13.03.18

 

הטרנד תפס ושחקנים וזמרים נחשבים מהשורה הראשונה שמחו להשתתף במייקל, אסי כהן, ליאת הרלב, נועה קולר, רן דנקר, קרן פלס והרשימה עוד ארוכה. רגע לפני שהסדרה עולה לאוויר, הבמאים, איתי ומויש, עושים תיקונים אחרונים בחדר העריכה, הספונטניות שהם הרשו לעצמם על הבמה לא יכולה להתקיים בעולם הטלווזייה, כאן נדרש תסריט מדויק וכתוב, עם הרבה פחות מקום לאילתורים.

 

אולי סוד הקסם או סוד ההצלחה היא שמייקל היא הרבה משפחות שמרגישות שהן יכלו בקלות להיות משפחת ברוש על הבמה או על המסך.