"כעסתי בבוז בהמנון. שאפו למוחאי הכפיים"

זהבי התייחס לתקרית וכבר מביט לעתיד: "טרנר אצטדיון ביתי"

נעצר הפעם: ערן זהבי קיווה להמשיך את המומנטום החיובי מלטביה, אך הפעם לא הצליח לכבוש בהפסד 4:0 של נבחרת ישראל לפולין אמש (שני). הכוכב הבלתי מעורער של הנבחרת ניסה, אך לא הצליח למצוא את הרשת, וכרגיל גם לא חשש לעמוד מול המצלמות בסיום.

"היה לי מצב טוב, קצת החלקתי. יכול להיות שהייתי צריך לבעוט בנגיעה. זה היה המצב היחיד שלנו. זה לא משחק של 0:4", זהבי תיאר את התחושות בסיום, "אנחנו עדיין באותו מצב: מקום שני בבית. לא ציפינו שלעלות ליורו יהיה קל. לא חשבנו שהכל יהיה ורוד עד סוף הקמפיין. הפעם הפסדנו בצורה קצת כואבת, אבל זה הזמן להתרומם ולהיות ביחד".

בהמשך, זהבי נתן גיבוי לאריאל הרוש, שחווה משחק מאכזב מבחינה אישית : "אריאל הרוש צריך לקבל מאיתנו את כל הגב שאפשר. הוא הביא לנו הרבה נקודות עד עכשיו וגילה יכולת טובה. אנחנו פה בשבילו".

זהבי התייחס גם לבוז של הקהל הפולני במהלך "התקווה", והחמיא לאלו שמחו כפיים: "היה לי כעס מאוד גדול בבוז בהמנון ואחרי זה התחלף במחיאות כפיים, מגיע לקהל של פולין הרבה כבוד. הם הראו בגרות מאוד גדולה".

בסיום, כוכב גוואנגז'ו הבהיר שהפנים כבר אל עבר ההמשך: "יש לנו משחק מול מקדוניה בב"ש שזה אצטדיון ביתי מאוד בשבילנו. נצטרך לנצח שם ואז להביט קדימה. עלינו להסתכל קודם כל על עצמנו".

"אנחנו צריכים לדעת להביא תוצאות גם במשחקים כאלו", בירם כיאל הביע תסכול בסיום, "אנחנו כל פעם נופלים מחדש בזה ואין תירוצים. כשיש משחק אחד טוב שלנו אז אנחנו כבר ביורו, ואז משחק אחד לא טוב ואנחנו לא שווים כלום. אני חושב שלא השתנה כלום, האווירה היא יחסית טובה. האנרגיות טובות שם בפנים. צריכים להמשיך הלאה".

ניר ביטון חיזק את דברי קשר ברייטון: "ברמות האלה אתה לא יכול לעשות טעויות. ברגע שאתה עושה טעויות אתה משלם עליהן במזומן באותו הרגע. שילמנו עליהן. בתור נבחרת במחצית הראשונה היה לנו משחק באמת באמת טוב. צריך ללמוד מזה הלאה, כי אם אנחנו רוצים להגיע ליורו ולרמות האלה אז אסור לנו לעשות טעויות. אנחנו מנצחים כנבחרת ומפסידים כנבחרת, אנחנו יחידה אחת מגובשת ומאורגנת. הפסדנו, אבל עוד פעם, אנחנו לא מורידים את הראש. מסתכלים למשחקים הבאים ובעזרת השם נעשה תוצאות טובות".

מנור סולומון הוסיף: "מאוכזב יחד עם כולם. אני חושב שהגענו למחצית הראשונה ושיחקנו כדורגל טוב. לצערנו קיבלנו גול וירדנו למחצית ב-1:0. כשירדנו חשבנו שלא הכל גמור ושיש לנו עוד סיכוי לעשות את זה. בסופו של דבר קיבלנו גול שני מהיר וזה קצת שבר אותנו. אבל בסדר, מסתכלים כבר למשחק הבא. זה כיף גדול, זכות לשחק בשביל הנבחרת ולפתוח במשחק כזה, נגד קהל כזה ובאצטדיון כזה, זו הרגשה מדהימה. חוויתי את זה כמה פעמים בשחטאר, אבל כשאתה במדי הנבחרת זה עוד יותר מרגש אפילו. בטוח שיהיו עוד המון משחקים כאלה, ומקווה לתרום המון בהמשך".

גם ביבראס נאתכו סיכם: "זאת לא התוצאה שציפינו לעשות. המשחק התפתח בהתחלה איך שרצינו, במחצית הראשונה היו לנו שני מצבים טובים, אבל קיבלנו את השער - כמו כל השערים - בגלל טעויות לא מחוייבות שלנו. ברמות האלה ועם החלוצים האלה אתה אתם משלם מחיר כבד ומהר מאוד. עד עכשיו הכל הלך לפי התכנית, כולם היו איתנו והיינו עם מצב רוח טוב, אבל עכשיו זה המבחן שלנו אחרי הפסד לא פשוט. עכשיו נראה כמה הנבחרת הזאת באמת התקדמה או שנשארנו במקום".