4 אוהדי הפועל הורחקו ל-90 יום מהמגרשים

אוהד נוסף הורחק ל-20 יום לאחר הדרבי. המאמן: "עוד נשתפר"

לאחר העונשים של אוהדי מכבי, הגיע תורם של אוהדי הפועל לשלם את המחיר. ארבעה אוהדים אדומים שהתפרעו במהלך הדרבי בשער 5 הורחקו ל-90 יום מהמגרשים. אוהד נוסף שהיה מעורב בתגרה עם אוהדי מכבי הורחק גם הוא ל-90 יום, כאשר אוהד נוסף שביצע מעשה מגונה הורחק ל-20 יום. כל חמשת אוהדי הפועל ת"א יוצגו על ידי עו"ד אסף אלוויה.

ובחזרה לכדורגל, "תרימו את הראש, אנחנו נמשיך לעבוד קשה ונשתפר כל הזמן", כך אמר אמש (שבת) מאמן הפועל תל אביב, ססאר מנדיונדו, לחניכיו עם שריקת הסיום של הדרבי הראשון של העונה בגביע הטוטו. האדומים כבר הובילו 0:1 עד הדקה ה-67, אבל בסופו של דבר הפסידו 3:1 למכבי תל אביב בבלומפילד.

בהפועל דיברו ערב המשחק על הפערים בין הקבוצות ועל כך שלעומת הצהובים, שכבר כמה שנים שומרים על אותו סגל פחות או יותר, הם קבוצה חדשה לחלוטין שצריכה עוד זמן להתגבש. בנוסף, הבהירו במועדון כי הסגל החסר בעקבות חסרונם של מיחאי פינטילי, דודו ביטון, איסומאילה לינגנה ובן אלגרבלי, וכן לוקאס וינטרה וליביו אנטל שחתמו על חוזיהם בסוף השבוע, פגעה בהם. אגב, הבלם היווני צפוי להגיע בהמשך השבוע לישראל, כשהמטרה היא שביום שלישי כבר יתחיל להתאמן עם הקבוצה.

עיאד אבו עביד סיכם את הערב הראשון שלו במדי הפועל בבלומפילד: "אנחנו מאוכזבים מאוד, אף פעם אנחנו לא רוצים להפסיד. אני חושב שהקהל יכול להיות גאה בקבוצה שלו. נלחמנו, נתנו כל אחד 200%. ראיתם קבוצה שמאוד רעבה, מאוד נלחמת, רוצה להצליח. אל תשכחו שהיו חסרים לנו 5 שחקני הרכב, אבל אני לא רוצה לתרץ. אני חושב שכל מי ששיחק היה מאוד טוב".

המגן שהגיע ממכבי נתניה הסביר מדוע האדומים עוד ישתפרו: "זה בסך הכל משחק ראשון רשמי שלנו, למכבי כבר היו איזה חמישה. אני מבטיח שאתם תראו קבוצה יותר טובה בעתיד". אבו עביד דיבר על השער שהבקיע: "זה לא קשור שאני הבקעתי, לא היה איכפת לי שננצח 0:1 ולא אני אבקיע. אבל הכל זה חלק מהכדורגל. אני יכול לצאת מעודד מהמשחק הזה. זאת רק ההתחלה".

"אני חושב שעד לדקה 60 כשאדי (גוטליב) יצא, עמדנו מול מכבי שווה בשווה", הצהיר מוחמד אבו אל-היג'א, "שיחקנו טוב מאוד ועבדנו קשה על המגרש. אני מבטיח שניתן את הכל השנה. אנחנו השחקנים מרגישים את השינוי שנעשה, ואני חושב שאנחנו קבוצה טובה יותר משנה שעברה".

למרות ההפסד על כר הדשא, במועדון האדום בעיקר לא אהבו לראות את התפרעות האוהדים בסיום המשחק. כזכור,  בזמן ירידת שחקני מכבי לחדר ההלבשה, אוהדים משער 5 השליכו חפצים רבים לעברם, שחלקם אף פגעו בשחקני מכבי. הפועל צפויה לעמוד לדין בעקבות האירועים הללו.

יש להדגיש כי המשטרה הנחתה את שוטרי היס"מ לעלות ליציע לאחר השלכת החפצים ולתפוס את המשליכים. העונה אנחנו צפויים לראות יד קשה יותר של המשטרה וכן חברות האבטחה בכל מה שנוגע למתפרעים. גורמים בהפועל טענו כי העלייה של השוטרים ליציע רק הלהיטה את האווירה וכעסו על החלטה זו של המשטרה. עשרה מתוך 28 האוהדים שעוכבו על ידי המשטרה במהלך הדרבי, יובאו הבוקר להארכת מעצר. במשטרה ידרשו להרחיק אותם לתקופה ממושכת.

מעמותת אוהדי הפועל ת"א נמסר בעקבות האירועים: "אנחנו מגנים את התנהלות משטרת ישראל והאחראים על בטחון הציבור, השמירה על הסדר, השיטור והאבטחה אמש במשחק הדרבי במסגרת גביע הטוטו. צר לנו כי משטרת ישראל בחרה להפעיל כוח בלתי סביר ונקטה בצעדי ענישה קולקטיבית כנגד יציע שלם, המאוכלס גם בנשים וילדים. בפעולתיה והתנהלותה של המשטרה היא יצרה בעצמה אירוע אלים שיצא מפרופורציות, כאשר שוטרים נקטו בכוח בלתי סביר אל מול אזרחים שומרי חוק שכל פשעם הוא שהם אוהדי כדורגל".

"למעשה, המשטרה רק ליבתה את האירועים וממש לא תרמה להשבת הסדר הציבורי. טיפולה של המשטרה באירוע זה היא תמרור אזהרה גדול לכל חובבי הספורט בישראל בכלל ואוהדי הכדורגל בפרט. מחובתנו לציין כי מרחב יפתח במשטרה דרש להעמיד למעלה מ-600 אנשי אבטחה ונדמה כאילו חיפש אירוע שיצדיק דרישותיו. אמש נפגעו עשרות אזרחים, וביניהם חיילים, נשים ובני נוער וילדים חפים מפשע, רק מכיוון שמצית אחת נזרקה לכאורה מהיציע בו הם שהו. העמותה מתכוונת להתייעץ עם גורמים משפטיים ותשקול להגיש תלונה למח״ש בשם אוהדי הפועל ת״א״.

שחקניו של מנדיונדו ימשיכו הבוקר באימונים, כשבמועדון יבחנו את חומרות הפציעות של אדי גוטליב, שהתלונן על מתיחה בשריר הירך האחורי וקלאודיו בומבה, שנפל לא טוב על גבו. במועדון מקווים לסדר במהרה את הרישומים בבקרה של וואליד באדיר, שנשאר אתמול בחדר ההלבשה ולא ישב על הספסל.