דנה אינטרנשיונל למען החטופים: "אין לי מנוח, אני נחנקת. לא נתפס שזה אמיתי"

הדיווה התגייסה להעלאת המודעות להשבת החטופים הביתה, ובסרטון לצד 30 מלכות ומלכי דראג מישראל הם שבו ודרשו: "שחררו את כולם לחופשי!" • "הימים לא קלים, קשה לי מאוד", מסרה אינטרנשיונל, "חשוב להגיד לעולם שילדים, נשים ומבוגרים לא צריכים להיות חלק מהמלחמה" | צפו

דנה אינטרנשיונל
דנה אינטרנשיונל | צילום: רשת 13

קשה להאמין, אבל כבר 43 ימים שיותר מ-230 בני אדם, בהם תינוקות, ילדים, נשים, גברים וקשישים, מוחזקים בשבי חמאס. מאז השבת הארורה ההיא שבה נחטפו בידי מרצחים שפלים, בני משפחותיהם - יחד עם פעילים במטה המאבק ומתנדבים נוספים, עושים הכול על מנת לעורר את המודעות להשבתם: ממייצגים אומנותיים שהוצבו ברחבי הארץ, דרך צעדה בת חמישה ימים מתל אביב לירושלים ועד לתליית שלטים ברחבי העולם.

בין שלל המיזמים להגברת המודעות, הבוקר (ראשון) שוחרר קליפ בהשתתפות דנה אינטרנשיונל ו-30 מלכות ומלכי דראג מישראל, אשר קוראים יחד להשבת החטופים. ברקע, השיר Free אותו ביצעה אינטרנשיונל באירוויזיון 1999, על חומות עיר דוד בעיר העתיקה בירושלים. את השיר המקורי כתב והלחין סטיבי וונדר.

לכתבות נוספות:

"הימים לא קלים, קשה לי מאוד", מסרה אינטרנשיונל. "זו פעם ראשונה שקשה לי לשיר ולא לדבר בתקשורת בארץ, אבל אני מרגישה שחייבים לגייס כוח ולעשות הכול כדי להסביר אותנו מחוץ לישראל. חשוב לי להעביר את זה שישראל מפיצה אהבה. זו הרוח של הקהילה הגאה! זו הרוח הישראלית!". הסרטון הופק בהתנדבות מלאה, כחלק מפעילותו של המטה לגיוס תמיכה בקרב קהילת הלהט"ב העולמית.

לצד דנה, בקליפ לוקחים חלק בין היתר גם טלולה בונט, סוזי בום, קיי לונג, ציונה פטריוט ועוד. "החטופים שבעזה לא נותנים לי מנוח, אני נחנקת מזה", הוסיפה אינטרנשיונל. "זה פשוט לא נתפס שזה אמיתי. חשוב להגיד לעולם שילדים, נשים ומבוגרים לא צריכים להיות חלק מהמלחמה. וצריך לעשות הכול כדי להחזיר אותם הביתה עכשיו!".