עילי בוטנר וילדי החוץ, לינט ואישתר יככבו בפסטיבל אשדודאנס

פסטיבל אשדודאנס, הפסטיבל הבינלאומי למחול באשדוד, ייתקיים בפעם החמישית וייארח גם את נינט טייב ורביב כנר לצד מופעי מחול ישראליים ובינלאומיים

עילי בוטנר וילדי החוץ
עילי בוטנר וילדי החוץ | צילום: יובל אראל

פסטיבל אשדודאנס, הפסטיבל הבינלאומי למחול באשדוד, ייערך בפעם החמישית למשך ארבעה ימים בתאריכים 11-14 ביולי. הפסטיבל יכלול מופעי מחול ישראליים ובינלאומיים בהשתתפות להקות המחול המובילות בארץ ובעולם וירקידו אלפים באולמות ומוקדים שונים בעיר אשדוד. הפסטיבל יכולל 17 מופעים ביניהם מופעי הרקדה לקהל הרחב, מופע מחווה לתרבות יהדות המגרב ומופע בהשראת היצירה "אינתה עומרי" של הזמרת אום כולת'ום שישלב מקצבים מעולם הפלמנקו.

כתבות נוספות:

תום גפן, עילי בוטנר, אוהד שרגאי, אדר גולד, מופע העשור של עילי בוטנר וילדי החוץ
מופע העשור של עילי בוטנר וילדי החוץ | צילום: יחסי ציבור

מופע הפתיחה הרשמי של הפסטיבל הוא "ימים של קיץ", מופע ענק של עילי בוטנר וילדי החוץ שיארחו את נינט טייב, נסרין קדרי ורביב כנר לחגיגה ישראלית צבעונית. את הלהיטים המוכרים ילוו כאלפיים רקדנים ורקדניות מלהקות מחול ישראליות בכוריאוגרפיות מקוריות שנוצרו במיוחד עבור המופע על ידי המנהל האומנותי שלו, אבי לוי.

הפסטיבל יכלול את המופע "בואי נעשה לנו חג", מופע מחול לצלילי שיריו ולזכרו של יגאל בשן ז"ל. המופע ישלב 14 להקות מחול מהארץ שיופיעו בריקודים מקוריים לצלילי היוצר הגדול. בנוסף ייערכו מופעי טברנה צרפתית עם הזמר יוסי אזולאי, טברנה מרוקאית עם חיים אוליאל, טברנה יוונית ומופע ראשון מסוגו – "חפלמנקה – פלמנקו מצרי", מופע בהשראת היצירה "אינתה עומרי" בשילוב מקצבים מעולם הפלמנקו.

יגאל בשן
יגאל בשן | צילום: צילום מסך

מופע הנעילה של הפסטיבל, "דיאלנא", הינו מופע מחווה ענק לתרבות יהדות המגרב בשילוב התזמורת האנדלוסית הישראלית. המופע יכלול 25 להקות מחול ישראליות עם כאלפיים רקדנים ורקדניות. את המופע ילוו לינט, אישתר, דוד ד'אור, ספיר סבן, יוסי אזולאי וזמרים נוספים.

לינט
לינט | צילום: Sapa Gulsay

בנוסף, יתקיימו בימי הפסטיבל אירועים פתוחים לקהל הרחב ובהם: הרקדות פתוחות, מופע להקות הוותיקים ומחווה לשיריה של תרצה אתר, הרצאה של רפי אלקובי – "טיול במרוקו מהעיניים שלי", מופע חוויה ישראלית- מופע מרכזי המשלב יצירות שונות מעולמות האמנות הוויזואלית הישראלית ליצירת קטעי מחול מקורים ועוד.

אבי לוי, מנהל אמנותי: " היצירות והכוריאוגרפיות שנוצרו לארבעת ימי הפסטיבל, הם תוצאה של עבודה אמנותית ייחודית, למופעים קסומים המלאים בתנועה וצלילים מהעולם. אנו מתרגשים לבואכם ומזמינים אתכם להנות בפעם החמישית מעשרות מופעי מוסיקה ומחול."

יוסי עטר, מפיק הפסטיבל: "פסטיבל אשדודאנס הפך למסורת בעירנו, השנה אנו מרחיבים את הפסטיבל לעולמות תוכן של יצירות שונות מעולמות האומנות הוויזואלית הישראלית ליצירת קטעים מקוריים וחדשניים, כשעולם המחול מוביל ומשתלב בהן בצורה נפלאה."

לפרטים נוספים והרשמה לאירועים: https://ashdodance.co.il