הסיכום השבועי: השירים שצריך לשים אליהם לב השבוע

חודש הגאווה הגיע ולא מעט שירים יוצאים כדי לציין את החגיגה של הקהילה הגאה ושל תומכיה. נסרין קדרי, אגם בוחבוט ונונו לקחו חלק בחגיגה וסטפן לגר מביא שיר טוב אבל עם שורה אחת שלא מחליקה טוב בגרון

הסיכום השבועי
הסיכום השבועי | צילום: אור דנון, עמרי לוי, יחסי ציבור

"תנשום"

הפלירטוט המתמשך בין נסרין קדרי ועדן דניאל גבאי שמתקיים ברשתות החברתיות בתקופה האחרונה הביא לשיתוף פעולה בשיר "תנשום" שנוצר לכבוד חודש הגאווה. את קדרי אין צורך להציג אבל גבאי התפרסם ברשתות החברתיות בזכות סרטוני ליפסינק שהפכו ויראליים, ביניהם גם סרטונים על קדרי שמשכו את תשומת ליבה. הבחירה של קדרי לחבור לגבאי לכבוד שיר לחודש הגאווה מתבקשת ולמרות שכל תא בגופה של הזמרת צורח לתשומת לב, גבאי הוא האקס פקטור האמיתי של השיר. גבאי מצליח להביא את ההומור והסלנג של הקהילה הגאה בתקופה בה שירי גאווה נוצרים על ידי כותבים ומפיקים סטרייטים ולרוב גם מושרים על ידי זמרים סטרייטים. מרענן לראות ייצוג אותנטי לקהילה הגאה, גם אם הוא סגור בגטו "חודש הגאווה". קדרי לא לוקחת את עצמה ברצינות יתרה והשיר מוציא ממנה צד שאנחנו לא תמיד זוכים לראות בה. ככל הנראה השיר לא ימשיך איתנו מעבר לחודש הגאווה וסביר להניח שלא יצלח את מבחן הזמן, כמו "טרילילי טרללה" מהשנה שעברה, אבל הוא ממלא את הייעוד שלו לזמן הקרוב.

כתבות נוספות:

"בשורות טובות"

כשנתקלתי לראשונה בידיעה שאגם בוחבוט חוברת ל"פשוטע", הסקרנות לראות מה ייצא משיתוף הפעולה כמעט הרגה אותי. עם כל הכבוד לבוחבוט, ויש הרבה כבוד, "הפשוטע" זה לא עוד כוכב רשת או האחראי לליין המסיבות המצליח. מדובר בבר אלמליח דונצוב, היוצר של העמוד ההומוריסטי הכי טוב ברשתות החברתיות, האלטר אגו של דונצוב, ומהווה למעשה את התמצית של מה שמייצג את דור הפופ החדש בצורה הנאמנה ביותר.

ההתרגשות להקשיב לשיר הראשון שדונצוב אחראי עליו נשארה לאורך השמיעה הראשונה אבל אליה הצטרפה תחושת עומס. הרצון לדחוף אינספור רפרנסים של רגעי קאלט תקופתיים יוצר עומס מערכות על המאזין בפעם הראשונה שהוא לוחץ פליי כזה שלא מאפשר להתרכז במה שמעיפים עליו לאורך שלוש דקות שלמות. צריך להאזין לשיר כמה פעמים כדי להבין מי נגד מי ולקלוט את הפאן שגלום בו. חרף הבלאגן הראשוני, בוחבוט ממשיכה לזרוח גם השיר הזה, כמו בכל השירים האחרונים שהיא שחררה. חייבים להגיד מילה טובה ליוצרי הקליפ שהצליחו להביא כל כך הרבה סלבס להשתתף במפגן הגאווה הזה שעושה טוב על הנשמה. אגב, אם לא הבנתם, המילים "בשורות טובות" הם הדרך של "הפשוטע" לחתום את הפוסטים שלה ברשתות החברתיות והדרך שלה לקבע את מעמדה כאייקון ישראלי לכל דבר.

"Cute Boy"

נונו, הלא היא נעמי אהרוני גל, שחררה בשנה האחרונה ארבעה שירים על התפר בין הומור לפופ עדכני, כשהידוע שבהם הוא "Living The Dream" בעל הפזמון הקליט "בוקר ציח וצח, צהריים שאכט, ערב קרחן, איים ליבינג דה דרים". השבוע היא שיתפה פעולה על ליין הפוראבר בשיר נוסף לחודש הגאווה ורבותיי – מדובר בשיר פשוט מעולה! נונו, שכותבת ומלחינה את השירים שלה בעצמה ולוקחת חלק בהפקה המוזיקלית שלהם, מנערת את הקיבעון של איך שיר אמור להישמע ואם הייתם אומרים לי ששיר הגאווה הכי טוב לשנת 2022 יגיע ממנה לא הייתי מאמין לכם.

למרות שההפקה המוזיקלית של שגיא קריב משענת על סאונד ישן ומוכר, היא מצליחה לרענן את האוזן שרגילה להפקות מוזיקליות זהות. הטקסט של נונו תופס את המאזין וגורם לו לשמוע את השיר שוב ושוב ושוב. הקליפ, שמרפרר למדונה בשיר "Material Girl" שבעצמו מרפרר למרלין מונרו עם "Diamonds Are a Girl's Best Friends", עשוי ברמה גבוהה ועוזר להרים את השיר למעלה. חייבים להודות שהשיר "Cute Boy" הוא לא השיר הכי קל לעיכול בהתחלה אבל הקהילה הגאה ותומכיה יצליחו להתחבר לשיר שיוצא מגבולות הפופ ששולט היום בסצנה. מדובר בשיר מיוחד שדורש תשומת לב, בדיוק כמו קהל היעד שהוא מכוון אליו. שאפו ענק!

"מספיק טוב"

עד היום לא התחברתי לאף שיר שסטפן לגר הוציא ואף אחד מהם לא נכנס לפלייליסט שלי אבל כל זה השתנה השבוע עם השיר "מספיק טוב", בו דולי ופן מארחים את סטפן לשיר שמופק בצורה יעילה. סטפן לא ידוע בכישורי השירה הגדולים שלו והשימוש הראוי בתוכנת "אוטו-טיון" שנעשה בשיר כבחירה אומנותית עובד בצורה יעילה. השיר מופק בסגנון שמזכיר את דאפט פאנק והפזמון קליט וטוב.

חייב להגיד משהו על שורה אחת בשיר - למרות שהשיר לא נוצר לחודש הגאווה, אחד הבתים בשיר אומר "כולם שואלים אותי מיליון שאלות, לא בא לי להסביר ולא בא לי לענות, בקטע של ... בקטע של בנות, בקטע של עצמי ורק בא לי ליהנות". לא ברור למה הסתירו את המילה בנים בבית הזה. גבר שבטוח במיניות שלו לא אמור להתבייש לשיר את השורה הזו ובשנת 2022 זה מחליק קצת לא טוב בגרון.