שלושה שירים מהאירוויזיון נכנסו השבוע למצעד 200 השירים המצליחים בעולם

מאתיים מיליון אנשים צפו בתחרות האירוויזיון שהתקיימה לפני שבועיים והאפקט מורגש: שלושה שירים נכנסו למצעד 200 השירים המצליחים ביותר בעולם השבוע. וגם: מועדון חובבי האירוויזיון בישראל בחר באלי חולי לייצג את ישראל בתחרות החובבים העולמית השנתית

זמן צפייה: 02:53

כמדי שנה, שירים שהשתתפו בתחרות האירוויזיון כובשים את המצעדים בשבועות שאחריה וגם השבוע התבשרנו ששלושה שירים מהתחרות נכנסו למצעד 200 השירים המצליחים ביותר בעולם לפי מגזין בילבורד האמריקאי. המצעד סופר צפיות ביוטיוב, השמעות במדיה הדיגיטלית ומכירות דיגיטליות של השירים ביותר ממאתיים מדינות וטריטוריות ברחבי העולם.

 

עוד במדור המוזיקה:

עושים שישי עם רונית שחר

אחינועם ניני: "רבין שילם את המחיר הגבוה ביותר שבן אדם יכול לתת אז גם אני אשלם מחיר"

האומנים החדשים שאתם חייבים להכיר

 

השיר "Stefania" של להקת קאלוש אורקסטרה מאוקראינה שזכה בתחרות נכנס למקום 85 במצעד העולמי השבוע, למרות שכולו מושר בשפה האוקראינית. כזכור, אוקראינה הובילה בהימורים לזכייה בתחרות מרגע הפלישה הרוסית למדינה. השיר זכה אחרי שהקהל בבית הצביע לו ברמה חסרת תקדים ומתוך 468 נקודות אפשריות הוא קיבל 439 נקודות. "Stefania" קיבל 28 פעמים את ה"דוז פואה" מתוך 39 מדינות והצופים משלוש מדינות בלבד (מקדוניה הצפונית, מלטה וסרביה) נתנו לשיר ניקוד נמוך מעשר נקודות. השיר הזוכה הגיע למקום השלישי במצעד השירים הויראליים העולמי של ספוטיפיי מייד לאחר התחרות ונמצא כרגע במקום ה-15.

גם השיר הבריטי שסיים במקום השני בתחרות, "Space Man" בביצוע סם ריידר, הצליח להיכנס למאה השירים המצליחים בעולם השבוע והתמקם במקום ה-93. "Space Man" הביא לבריטניה את ההישג הטוב ביותר שלה בתחרות מאז שנת 1998 והשיר נכנס למקום השני במצעד הבריטי, ההישג הכי טוב של שיר בריטי מהאירוויזיון מאז שנת 1996. הצלחת השיר בתחרות האירוויזיון ובמצעדים החזירה את אמון הציבור הבריטי בתחרות אחרי 20 שנה של כשלונות מחפירים.

סם ריידר, נציג בריטניה לאירוויזיון 2022
סם ריידר, נציג בריטניה לאירוויזיון 2022 | צילום: EBU Corinne Cumming

באופן לא מפתיע, גם השיר הספרדי שסיים במקום השלישי באירוויזיון והפך להישג הכי טוב של המדינה בתחרות מאז שנת 1995, נכנס למצעד למקום ה-151. השיר ,בביצוע שאנל, הפך לאחד השירים האהובים על חובבי התחרות,בדומה לשיר "Fuego" של אלני פוריירה מקפריסין.

מלבד שלושת השירים שזכו במקומות הראשונים באירוויזיון השנה, שבעה שירים נוספים ממשיכים לככב במצעד 50 השירים הויראליים של ספוטיפיי. "Give That Wolf a Banana" שייצג את נורבגיה וסיים במקום העשירי בגמר האירוויזיון נמצא במקום ה-13, שני מקומות מעל השיר האוקראיני. גם השיר ממולדובה, "Trenuletul" שמשלב רומנית ואנגלית ושזכה במקום השני בהצבעות הקהל בבית, מככב ברשימה ונמצא במקום ה-21. השירים מסרביה (מקום חמישי בגמר), פורטוגל (תשיעי בגמר), רומניה (18 בגמר), ארמניה (20 בגמר) וליטא (מקום 14 בגמר) נמצאים ברשימת 50 השירים הויראליים ביותר בספוטיפיי. השיר "I.M" הישראלי בביצוע מיכאל בן דוד לא נכנס לרשימה.


עונת האירוויזיון הסתיימה באופן רישמי אבל מועדוני החובבים ברחבי אירופה שומרים על השלהבת בוערת למספר חודשים נוספים. מועדון OGAE, מועדון החובבים הגדול באירופה עם סניפים ביותר מארבעים מדינות, יקיים גם השנה את תחרות "הזדמנות שנייה", בה כל מועדון בוחר שיר מתוך קדם האירוויזיון המקומי  כנציג שלהם לתחרות. מדובר בתחרות אינטרנטית בה כל חבר רשום במועדון יכול להצביע בה. מועדון OGAE הישראלי בחר לשלוח השנה לתחרות את "Blinded Dreamers" בביצוע אלי חולי, השיר שסיים במקום השני בגמר "אקס פקטור לאירוויזיון" ששודר ברשת 13. השנה יתחרו בתחרות 27 שירים, כמעט כפול משנה שעברה בה רוב השירים נבחרו ללא קדם אירוויזיון. את התחרות השנה ייארח מועדון OGAE נורבגיה שזכה בתחרות בשנה שעברה עם להקת KEiiNO והשיר "Monument". בשנת 2019 הלהקה ייצגה את נורבגיה באירוויזיון עם השיר "Spirit In The Sky" שסיים במקום החמישי הכללי וראשון אצל הקהל בבית. בשנה שעברה הם ניסו שוב להגיע לאירוויזיון וסיימו רק במקום השני בקדם האירוויזיון. התחרות "הזדמנות שנייה" תתקיים בחודש הבא ונאחל לחולי בהצלחה.

[brightcove_iframe video_id='entertainment-the-x-factor-israel-season-04-clips-35-part-08' autoplay='0' credit='' desc='' poster='' kid='1_742syqic' duration='173']