מה אתם חושבים על השירים? חצי גמר האירוויזיון הראשון (חלק 2)

בעוד קצת יותר משבועיים ישודר חצי הגמר הראשון של תחרות האירוויזיון לשנת 2022 וזה הזמן להבין מה אתם חושבים על השירים שמתמודדים השנה על המקום הראשון. הצביעו בסקר!

אירוויזיון 2022
אירוויזיון 2022 | צילום: באדיבות EBU

בתאריך 10 במאי ישודר חצי הגמר הראשון של תחרות האירוויזיון בו יתמודדו 17 שירים על עשרה מקומות בגמר. חלוקת המדינות לשני חצי הגמר נערכה בהגרלה לפני מספר חודשים, כשכל המדינות חולקו לשישה בתים על פי ממוצע ההצבעות מהשנים הקודמות. מדינות שנוטות להצביע אחת לשנייה, מסיבות תרבותיות או פוליטיות, חולקו לחצי הגמר השונים כדי למנוע הטייה של ההצבעות ולמנוע מגושים שונים לעזור אחת לשנייה, כמו מדינות סקנדינביה או יוון וקפריסין שחולקות שפה ותרבות מוזיקלית נרחבת.

 

עוד במדור המוזיקה:

מה אתם חושבים על השירים? חצי גמר האירוויזיון הראשון (חלק 1)

טריוויה: 30 שנה לקריירה של דנה אינטרנשיונל

לילה טוב אירופה, פרק 12 | הדרך לאירוויזיון

 

לאורך הימים הבאים נבקש מכם לדרג את השירים מתוך חצאי הגמר ועשרת השירים האהובים ביותר מכל חצי גמר יעלו לגמר ויצטרפו אל חמש המדינות שהעפילו אליו אוטומטית כמדי שנה (בריטניה, גרמניה, ספרד, צרפת ואיטליה). היום נפרסם את שמונת השירים שסוגרים את חצי הגמר הראשון של תחרות האירוויזיון ואתם צריכים להצביע אם אהבתם את השיר או לא. השירים האהובים ביותר יעפילו לגמר של גולשי אתר רשת 13 בשבוע ההבא. ההצבעה לשירים מתוך חצאי הגמר תהיה פתוחה עד לתאריך 30.4 בלילה.

 

פורטוגל - "Saudade, Saudade"

מארו זכתה קדם האירוויזיון הפורטוגזי עם השיר "Saudade, Saudade", אותו היא תשיר בפורטוגזית ואנגלית.
פורטוגל השתתפה לראשונה באירוויזיון בשנת 1964 ונאלצה לחכות 53 שנה עד לזכייה הראשונה והיחידה שלה בתחרות בשנת 2017 עם השיר "Amar Pelos Dois". פורטוגל הצליחה להעפיל לגמר חמש פעמים בלבד מתוך 14 ניסיונות.

קרואטיה - "Guilty Pleasure"

מיה דימשיץ', אחת הזמרות המצליחות בקרואטיה בשנים האחרונות, זכתה בקדם האירוויזיון המקומי עם השיר "Guilty Pleasure", אותו היא שרה באנגלית.
קרואטיה השתתפה לראשונה בתחרות האירוויזיון בשנת 1993 כמדינה עצמאית (לפני כן היא השתתפה בתחרות כחלק מיוגוסלביה) וההישג הטוב ביותר שלה הוא המקום הרביעי בשנת 1996 עם השיר "Sveta Ljubav". קרואטיה העיפלה לגמר שש פעמים מתוך 14 ניסיונות ובשלוש השנים האחרונות היא נשארה בחצי הגמר.

דנמרק - "The Show"

להקת Reddi, להקת פופ פאנק המורכבת מנשים בלבד, זכתה בקדם האירוויזיון הדני עם השיר "The Show", אותו הן שרות באנגלית.
דנמרק השתתפה באירוויזיון לראשונה בשנת 1957 וניצחה את התחרות שלוש פעמים (1963, 2000, 2013). האחרונה לזכות היתה אמילי דה פורסט עם השיר "Only Teardrops", איתו היא הופעה באירוע "יזראל קולינג" שנערך בתל אביב לפני שבועיים. דנמרק הצליחה להעפיל לגמר 11 פעמים מתוך 16 ניסיונות.

אוסטריה - "Halo"

הדי ג'יי Lumix מארח את הזמרת החדשה פיה מריה בשיר "Halo" אשר נבחר דרך וועדה פנימית לייצג את אוסטריה באירוויזיון השנה. עד היום לא ראינו ביצוע בלייב לשיר שיושר באירוויזיון באנגלית ואין דרך לדעת אם פיה מריה זמרת טובה או לא.
אוסטריה השתתפה לראשונה באירוויזיון בשנת 1957 וזכתה עד היום פעמיים, כשהפעם האחרונה היתה בשנת 2014 עם השיר "Rise Like a Pheonix" ששרה קונצ'יטה וורסט. אוסטריה הצליחה להעפיל לגמר חמש פעמים מתוך 11 ניסיונות.

איסלנד - "Með hækkandi sól"

אליזבת', סיגרידור ואלין הן שלוש אחיות שמרכיבות את להקת Systur. השלוש זכו בקדם האירוויזיון האיסלנדי עם השיר "Með hækkandi sól" אותו הם ישירו באיסלנדית.
איסלנד השתתפה לראשונה בתחרות האירוויזיון בשנת 1986 וההישג הכי טוב שלה היה המקום השני בשנת 2009 עם השיר "Is It True". איסלנד הצליחה להעפיל לגמר 10 פעמים מתוך 17 ניסיונות.

יוון - "Die Together"

אמנדה טנפיורד נבחרה דרך וועדה פנימית לייצג את יוון באירוויזיון עם השיר "Die Together", אותו היא תשיר באנגלית.
יוון השתתפה בתחרות האירוויזיון לראשונה בשנת 1974 וזכתה בתחרות פעם אחת בשנת 2005 עם "My Number One". יוון הצליחה להעפיל לגמר 12 פעמים מתוך 14 ניסיונות.

נורבגיה - "Give That Wolf a Banana"

להקת סאבוולפר זכתה בקדם האירוויזיון הנורבגי עם השיר "Give That Wolf a Banana", אותו הם ישירו באנגלית לבושים בחליפות ועם מסיכות שמזכירות נמרים מצועצעים.
נורבגיה השתתפה לראשונה באירוויזיון בשנת 1960 וזכתה בתחרות שלוש פעמים (1985, 1995, 2009). האחרון שזכה עבור נורבגיה הוא אלכסנדר ריבאק עם השיר "Fairytale". נורבגיה היא שיאנית המקומות האחרונים באירוויזיון והיא הגיעה לשם 11 פעמים. נורבגיה הצליחה להעפיל לגמר 12 פעמים מתוך 15 ניסיונות.

ארמניה - "Snap"

רוזה לין נבחרה לייצג את ארמניה דרך וועדה פנימית עם השיר "Snap", אותו היא תשיר באנגלית.
ארמניה השתתפה לראשונה באירוויזיון בשנת 2006 והיא הגיעה עד למקום הרביעי בשנת 2008 עם השיר "Qele, Qele". ארמניה הצליחה להעפיל לגמר תשע פעמים מתוך 12 ניסיונות.

חצי גמר האירוויזיון הראשון ישודר בכאן 11 בתאריך 10 במאי.