המלכה חוזרת: אלו 5 השירים הכי טובים של ביונסה

לכבוד יציאת האלבום החדש של ביונסה, ואחרי לא מעט ריבים וצעקות במערכת, הצלחנו לדרג את חמשת השירים הטובים ביותר שקווין בי שחררה מאז פרצה לחיינו. מסכימים עם הדירוג?

ביונסה
ביונסה | צילום: shutterstock

אלבומה המצופה של ביונסה "רנסנס" אמנם דלף לרשת יומיים לפני תאריך יציאתו הרשמי, אך אנחנו מקשיבים לגברת הראשונה של המוזיקה ומסרבים להאזין לו באופן בלתי חוקי. אז עד שנקבל את ההתראה בספוטיפיי או באפל מיוזיק על צאת האלבום, החלטנו לדרג את חמשת השירים הטובים ביותר שלה, והאמת שהיו פה לא מעט מריבות. מסכימים עם הדירוג? הצביעו בסקר בתחתית הכתבה.

כתבות נוספות בתרבות ובידור:

 

5. Single Ladies (2008)
השיר שהפך לאחד ההמנונים הגדולים להעצמת מערכות זוגיות, הטביע את המשפט המונומנטלי "אם אתה אוהב את זה, שים על זה טבעת". הקליפ ההיסטורי לא פחות מהשיר, יחד עם תנועות הריקוד עוררו תופעה תרבותית שהקפיצה את השיר - וזה עוד לפני עידן הטיקטוק. מגזין הרולינג סטון דירג אותו כשיר הטוב ביותר של 2008.

 

4. Countdown (2011)
כמה חודשים אחרי שחשפה את ההריון שלה עם בלו אייבי באחד הרגעים הבולטים ביותר בטקס ה-VMA 2011, שחררה ביונסה את הקליפ שחיבק עוד יותר את הבבטן ההריונית שלה. הקליפ הצבעוני, הביט המדבק ותנועות הריקוד רק חיזקו את שיר האהבה הנפלא לג'יי זי.

 

3. Love on Top (2011)

אחד השירים שמוכיחים כמה שביונסה היא ווקליסטית מטורפת שאין לה מתחרים. בשיר אחד היא מצליחה לשנות אוקטבות בקצב מסחרר והופכת את השיר למופע ראווה של ממש.

 

2. Sorry (2016)

האלבום Lemonade נחשב בעיני רבים כאלבום הטוב ביותר של ביונסה ומתוכו השיר Sorry היה חייב להתברג במיקום גבוה מאוד. האלבום, ששוחרר אחרי הבגידה המתוקשרת של ג'יי-זי, הציג את ביונסה כועסת, נוקמת, חזקה ולמעשה עוברת את כל שלבי הטיפול שעוברת אישה שגילתה שבעלה בוגד בה. השיר Sorry, עם הקליפ העוצמתי בהשתתפות סרינה וויליאמס, הוא שיר חזק, כוחני, ולא מתנצל ששלח את כל מעריציה ואת התקשורת לחפש את בקי עם השיער הטוב.

 

1. Formation (2016)

אולי התמצית של העידן האומנותי השאפתני של ביונסה, ועלייה בדרגת המסרים הפוליטים שתמיד היו באומנות שלה. כשביונסה הוציאה את הסינגל בהפתעה מוחלטת לקראת ההופעה האיקונית של בסופרבול, היא זעזעה את העולם. לא סתם תוכנית המערכונים SNL יצרה מערכון הומוריסטי סביב "רגע ההתפכחות" אצל מעריציה "הלבנים" שגילו לפתע שביונסה תמיד הייתה שחורה. זה שיר שמפאר נשיות שחורה, מציג בגאווה את השורשים הדרומיים של ביונסה והפך לאחד השירים המונומנטלים בעולם המוזיקה.