להקת קווין חוגגת אלף שבועות במצעד האלבומים הבריטי

אלבום האוסף הראשון של להקת הרוק הבריטית הגיע למעמד שאף אומן בריטי אחר לא הצליח להשיג עד היום עם שהייה של 1,000 שבועות במצעד האלבומים הבריטי. הלהקה הפכה לאומן השלישי בהיסטוריה שהצליח להגיע לציון הדרך

להקת קווין
להקת קווין | צילום: Shutterstock

41 שנה אחרי שאלבום האוסף הראשון של להקת קווין יצא לחנויות הוא הצליח להגיע למעמד שאף אומן בריטי אחר לפניו לא הצליח לעשות וחצה את רף 1,000 השבועות במצעד 100 האלבומים החמים השבועי. חישוב מהיר מעלה שהאלבום נמצא במצעד יותר מ-19 שנים לא רצופות. האלבום ממשיך לצעוד גם השבוע במצעד הבריטי המורכב ממכירות פיזיות של אלבומים, נתוני סטרימינג באינטרנט (כמו ספוטיפיי ואפל מיוזיק) וצפיות ביוטיוב.

כתבות נוספות:

להקת קווין עם פרדי מרקורי
להקת קווין עם פרדי מרקורי | צילום: יחסי ציבור

 

האלבום "Greatest Hits" יצא לחנויות באוקטובר 1981 ושהה בראש המצעד במשך ארבעה שבועות. האלבום הגיע אחרי עשור של פעילות ותשעה אלבומי אולפן, וכלל את הלהיטים "Bohemian Rapsody", "SomebodyTo Love", "We Will Rock You" ורבים אחרים. לאורך השנים הלהקה ידעה עליות ומורדות ובשנת 1991 נפטר סולן הלהקה, פרדי מרקורי. כיום חברי הלהקה הנותרים מופיעים בעולם על הזמר אדם למברט שהגיע למקום השני בתוכנית "אמריקן איידול" לפני יותר מעשור. בשבת האחרונה הופיעה הלהקה יחד עם למברט בחגיגות 70 שנה לשלטונה של המלכה אליזבת' השנייה בבריטניה.

ההישג של הלהקה הוא הראשון מסוגו לאומן בריטי אבל שני אומנים הצליחו להגיע להישג בשנה שעברה. הראשונה שעשתה זאת היתה להקת אבבא, שכבר עומדת על על 1,048 שבועות במצעד, עם אלבום האוסף שלה, "Gold". השני שהגיע למעמד הוא בוב מארלי עם אלבום האוסף שלו שצועד במצעד 1,032 שבועות.

 

להקת קווין עם אדם למברט
להקת קווין עם אדם למברט | צילום: Shuttersrock