אלבום האוסף של להקת אבבא ממשיך לשבור שיאים 29 שנה אחרי צאתו

47 שנה חלפו מאז שלהקת אבבא ניצחה את תחרות האירוויזיון וכבשה את העולם עם השיר "ווטרלו", ואחרי מכירות של יותר מ-300 מליון עותקים בעולם (שניים רק לביטלס), הלהקה תהפוך לראשונה בהיסטוריה עם אלבום שסוגר 1000 שבועות במצעד הבריטי השבועי

אבבא
אבבא | צילום: יח"צ

בשנת 1974 הפתיעה שבדיה את אירופה כששלחה לתחרות האירוויזיון להקה אלמונית בשם אבבא ששרה שיר בשם "ווטרלו". מהרגע שארבעת חברי הלהקה – בני אנדרסון, אנייטה פלטסקוג, ביורן אולבאוס ואנני-פריד לינסטד, עלו לבמה היה ברור שנעשית היסטוריה בשידור חי. להקת אבבא הביאה את הזכייה הראשונה של שבדיה בתחרות והעולם נכבש. בשנת 2005 נבחר השיר "ווטרלו" כשיר הטוב ביותר מתחרות האירוויזיון על ידי הצופים מאירופה. במשך קרוב לעשור שחררו חברי הלהקה שמונה אלבומי אולפן עם עשרות סינגלים שהגיעו בדרך כלל למקומות הראשונים במצעדים.

אבבא
אבבא | צילום: יח''צ

הלהקה התפרקה בשנת 1982 אחרי הגירושים של שני הזוגות ונדמה היה שחיי השירים הסתיימו, אבל באוקטובר 1992 יצא האוסף "Gold" שכלל 18 להיטים והכל השתנה. עד אותו הרגע שוחררו מספר אוספים של הלהקה, אבל היה משהו באוסף הזה שהחזיר את הלהקה לימיה הגדולים. מאז יצאו שני סרטי "Mamma Mia" שמבוססים על שירי הלהקה, סרטים נוספים שהשתמשו בלהיטים כפסקול ("חתונתה של מיוריאל" הנפלא) ודורות שלמים המשיכו לגדול על השירים.
מאז שהמצעד הבריטי החל לספור צפיות ביוטיוב והשמעות במדיות הדיגיטליות כחלק מהנתונים, האוסף "Gold" נשאר אורח קבוע במצעד. במצעד השבועי שיתפרסם מחר (שישי), הלהקה הולכת לשבור שיא נוסף בקריירה שלה כשהאוסף יהיה האלבום הראשון שישהה במצעד 1000 שבועות, הישג חסר תקדים. אגב, הבא בתור להגיע להישג המרשים הוא אלבום האוסף של בוב מארלי שיגיע למעמד בעוד 16 שבועות.

לאורך השנים הציעו לחברי הלהקה להתאחד מספר פעמים תמורת סכומי כסף דמיוניים אבל הרביעייה נשארה בסירובה. רק פעמים ספורות נראו ארבעת חברי הלהקה ביחד אחרי הפירוק, אבל לפני כשנתיים הוכרז שהלהקה תשחרר שני שירים חדשים. מאז הגיעה מגפה הקורונה שדחתה את התוכניות, אבל ההצהרות הרשמיות מהלהקה הן שבסוף השנה הנוכחית נקבל חמישה שירים חדשים לחלוטין כחלק מקאמבק. סביר להניח שחברי הלהקה לא ייצאו לסיבוב הופעות נרחב ונאלץ להסתפק באיחוד מצולם, אבל גם זה טוב מכלום.

אחרי 35 שנה: להקת ''אבבא'' מתאחדת (פייסבוק) | צילום: פייסבוק

לרגל המאורע אספנו עבורכם את תשעת השירים של הלהקה שכבשו את המקום הראשון במצעד הבריטי, והוספנו שיר אחד כתודה ללהקה על המוזיקה שהיא הביאה לחיינו.
מבין עשרת השירים, מה השיר המועדף עליהם? ענו על השאלון בסוף השירים

Waterloo

Mamma mia

Fernando

Dancing queen

Knowing me, knowing you

Name of the game

Take a chance on me

The winner takes it all

Super truper

thank you for the music