מהאשמות על גניבה ועד לשימוש במילה אסורה: השערוריות שמלוות את אלבומה החדש של ביונסה

האלבום "רנסנס" חוגג בדיוק היום שבוע לצאתו, וכבר גורר את ביונסה לאין ספור שערוריות מסביב לעולם. אנחנו לא מדברים על ההיסטריה של המעריצים שגמעו כל סימפול וכל דקה של סאונד מפי המלכה, אלא רצף שערוריות החל מהאשמות לגניבה ועד שימוש במילה אסורה. אז החלטנו לעשות לכם סדר באירועים שקרו מאז שקווין בי הרעידה את העולם

ביונסה

למי שאיכשהו פספס, ביונסה הוציאה אלבום חדש! אלבום סולו חדש לאחר 6 שנים, שנקרא רנסנס והוא חד משמעית מביא איתו רוח של התחדשות ולידה מחדש. ביונסה משאירה מאחוריה את האופי של המוזיקה המוכרת והידועה שלה, ומביאה סגנון מוזיקה חדש שלא הכרנו. האלבום הוא חלק מטרילוגיה של אלבומים, ואנחנו כרגע נחשפים לחלק הראשון מתוך 3 (לפי השמועות).

אבל יציאת האלבום לא עברה בשקט, ואנחנו לא מדברים על ההיסטריה של המעריצים שגמעו כל סימפול וכל דקה של סאונד מפי המלכה. אלא רצף שערוריות החל מהאשמות לגניבה ועד שימוש במילה אסורה. אז החלטנו לעשות לכם סדר באירועים שקרו מאז שביונסה הרעידה את העולם (או לפחות את עולמנו) וחזרה כמו שרק היא יודעת לעשות. גללו למטה לתמונה שמרכזת את הכל.

כתבות נוספות בתרבות ובידור:

האלבום חוגג בדיוק היום שבוע לצאתו, וכבר גורר אחריו אין ספור שערוריות מסביב לעולם. כמעט כל רצועה מתוך האלבום מספלת שיר אחר, ויש לא מעט טיקטוקרים ויוטיוברים שיכולים להראות לכם בדיוק מאיפה לקוחה ההשראה לכל שיר.

 

 

אבל סימפול אחד לא עבר כל-כך חלק בגרון לאחד האומנים המקוריים. הזמרת קליס, שביונסה בחרה לסמפל את להיט הענק שלה מ-2003 , "Milshake" בשיר "ENERGY" טענה ש"זו גניבה". ביונסה אמנם דאגה לציין את שמה של קליס בקרדיטים של האלבום, אך קליס טוענת שאף אחד לא פנה אליה והודיע לה על כך אישית. ביונסה עצמה לא הגיבה לטענות, אבל נכון לרגע זה היא ומנהליה החליטו להסיר את הסימפול מהשיר המדובר. (כי היא לא צריכה טובות של אף אחד בטח שלא של קליס).

 

 

שערורייה נוספת הגיעה בתחילת השבוע דווקא מהשיר "HEATED" באלבום. ביונסה חטפה ביקורת על השיר בטענה שהשתמשה בו במילה פוגענית -Spaz"". פירושה המקורי של המילה הוא אדם עם מוגבלות, ובפרט שיתוק מוחין. בעוד שבארה"ב מדובר בסלנג שמשמעותו היא קלמזי, שונה, היפר-אקטיב, בבריטניה, למילה יש רגישות גדולה במיוחד בבריטניה, כמעט שוות ערך למילת ה-N בארה"ב. גם כאן, ביונסה עצמה לא הגיבה לסערה, אך צוותה מיד הוציא הודעה רשמית בה נכתב כי הזמרת תיכנס בהקדם לאולפן ההקלטות ותקליט גרסה חדשה של השיר ללא המילה המדוברת.

לא סיימנו. השבוע קמה לה בבוקר מוניקה לוינסקי, כן כן, אותה המוניקה עם השמלה ונשיא ארצות הברית לשעבר, וגם היא החליטה שבא לה לתפוס את "גל החלפת המילים" של ביונסה, ויש לה בקשה מיוחדת עם הצתה קצת מאוחרת. בעקבות פרשת המילה SPAZ, לוינסקי צייצה בטוויטר את הידיעה על החלפת במילה בצירוף הטקסט "uhmm, while we're at it... #Partition". לווינסקי מתייחסת בעקיצה שלה לשיר "Partition" מתוך אלבום האולפן החמישי של ביונסה משנת 2013. בשיר, ביונסה שרה את השורה "He Monica Lewinski'd all on my gown" - שהופך את שמה של מוניקה לפועל שמציין להכתים שמלה כמו הכתם המפורסם על שמלתה כחולה כחלק מפרשת המין עם נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון.

 

 

אל תטעו, כל הסקנדלים האלה רק גורמים לאלבום להיות בכותרות 24/7, ולביונסה זה עושה שירות מצויין בסיקור וקידום האלבום אשר מקבל ביקורות שנויות במחלוקת. מצד אחד האלבום RENISSANCE דורג גבוה באתרים מוזיקה והשירים שוברים שיאים במצעדי ההשמעות בספוטיפיי ואפל מיוזיק, ומצד שני, הקהל של ביונסה ציפה למשהו אחר והוא מאוכזב מהבחירה ההפקתית, שילוב הז'אנרים והרצון לחדש בכוח.
לעדכונים נוספים Stay tuned!

 

השערוריות של ביונסה
צילום: תמונה: עטיפת האלבום | עיצוב: נדב מרקוביץ'