אנה ויסי: "ההשתתפות במחזמר על השואה היה הדבר הכי חשוב שעשיתי בקריירה שלי"

לקראת הופעתה בישראל של אנה ויסי, הזמרת המצליחה ביותר ביוון בארבעים השנים האחרונות, תפסנו אותה לשיחה על האירוויזיון בו היא לקחה חלק שלוש פעמים, המחזמר "מאלה" שעסק בשואה ועל השיר בעברית שהיא אולי תשיר בהופעה. ריאיון בלעדי!

אנה וישי

בפעם הראשונה בקריירה הארוכה של אנה ויסי, הזמרת היוונייה המצליחה ביותר בעולם בעשורים האחרונים, היא מגיעה להופעה אחת בישראל בתאריך 20.6 באמפי וואהל בתל אביב, אבל זו לא הפעם הראשונה שלה בארץ. "ביקרתי בישראל בשנת 2006 כשקידמתי את השיר שלי לאירוויזיון שנערך ביוון באותה שנה", מספרת ויסי בריאיון בלעדי לאתר רשת 13. "אני מרגישה שישראל מוכרת לי מאוד כיוונייה. אני ממש מתרגשת להופיע בפניכם אבל אני לא בדיוק יודעת איזה שירים שלי אתם אוהבים. קיבלתי רשימת בקשות ומחר יש לי חזרה לקראת ההופעה. אני אופיע עם כל הלהיטים שלי ויהיו לפחות שני שירים מכל סגנון ומכל עשור. בינתיים נשאיר את מה שיקרה בהופעה בסוד".

כתבות נוספות:

 

 

ויסי תגיע לישראל יומיים לפני ההופעה ותבקר ביד ושם, מקום שהיא לא מוכנה לפספס ויש סיבה טובה לכך. "האקס שלי שכתב לי את רוב השירים, ניקוס קרבלס, למד במשך עשור את עניין השואה. הוא קרא כל ספר אפשרי ואפשר להגיד שהוא מלומד בנושא הזה. הוא כתב את המחזמר 'מאלה' שגילמתי בו את דמותה של מאלה זימטבאום לפני 20 שנה בדיוק. מאלה היתה יהודייה שנשלחה לאושוויץ והתאהבה בגבר פולני. היא ראתה איך הורגים אותו ולבסוף נרצחה אחרי שהיא ניסתה לבחור מהמחנה. ההשתתפות במחזמר על השואה וגילום דמותה של מאלה היה הדבר הכי חשוב שעשיתי בקריירה שלי. נכנסתי ממש עמוק לדמות, ביקרנו באושוויץ ומצאתי את המיטה שהיתה שלה. אני זוכרת ששכבתי על המיטה והרגש הציף אותי. הדמות השאירה בי חותם גדול. כל פעם שאני צופה בווידאו של המחזמר אני בוכה מחדש. זה לא רק סיפור על השואה אלא סיפור אהבה שמבוסס על מקרה אמיתי. עבורי, שירים דרמטיים הם האמת האולטימטיבית. שרתי בהמון סגנונות בחיי אבל בלדות כמו שהיו במחזמר הזה הן אנה וישי האמיתית. אני אופיע עם לפחות שיר אחד מהמחזמר בישראל, ללא ספק".

 

מלבד יד ושם, יש מקומות נוספים שאת רוצה לבקר בהם? יש אוכל ישראלי ספציפי שאת חייבת לאכול?
"אני מניחה שאלך למקומות שתיירים מבקרים בהם כשהם מגיעים לישראל. אוכל פחות מעניין אותי כי אני כל הזמן בדיאטה, אבל אני באמת מתרגשת לבקר ביד ושם, יש לי הרבה מה לראות שם".

 

אנה וישי
אנה וישי | צילום: יחסי ציבור

 

הקהל הישראלי חובב המוזיקה היוונית יכיר את ויסי, ללא ספק, אבל חובבי מוזיקת הפופ יזהו אותה מהשיר "Call Me" שיצא בשנת 2005 והפך ללהיט ענק בישראל ובעולם. כמובן שאי אפשר לשכוח לה את שלוש הופעותיה בתחרות האירוויזיון. בשנת 1980 היא ייצגה את יוון עם השיר "Autostop" שסיים במקום ה-13 ולא השאיר חותם גדול אבל שנתיים מאוחר יותר היא ייצגה את קפריסין עם הישר "Mono I Agapi" שסיים במקום החמישי והפך ללהיט ענק גם בישראל בגרסה באנגלית. אילנה אביטל חידשה את השיר בעברית וגם הוא הפך ללהיט גדול. בשנת 2006, כשהאירוויזיון נערך ביוון, נבחרה ויסי לייצג את מדינתה עם השיר "Everything" שנחשב מועמד רציני לניצחון אבל הסתפק במקום התשיעי. "האזרחים ביוון ממש התרגשו לקראת האירוויזיון הזה אבל הייתי ממש חולה והזריקו לי קורטיזון בבוקר של התחרות כי איבדתי את הקול שלי. אני זוכרת שבכיתי כל היום ובסופו הקול נפתח אבל המזל נסגר. אירוויזיון הוא אירוע משמח ואני מאושרת שלקחתי בו חלק".

 

 

איזה שיר שלך מהאירוויזיון את הכי אוהבת?
"אני אוהבת את שלושתם אבל אני הכי נהנית לשיר היום את 'Mono I Agapi' משנת 1982. אני חושבת שהשיר 'Everything' הוא בלדה יפיפייה והרבה אומנים היו שמחים לשיר כזה, אבל 'Mono I Agapi' ישיר ואמיתי. זה השיר שחיבר אותי עם אהבת חיי, ניקוס. התאהבנו באותו לילה של התחרות בבריטניה ואחרי זה התחתנו. אומנם התגרשנו מאז אבל אנחנו עדיין החברים הכי טובים. אתה חושב שאני צריכה לשיר את השירים מהאירוויזיון בהופעה בישראל?".

 

 

כן!!!
"אוקי, ולשיר אותם באנגלית או יוונית?".

כל שיר בשפה ששרת באירוויזיון, לשמור על אותנטיות.
"אני אעשה את זה. אגב, אני זוכרת שביליתי את השבוע שלי באירוויזיון בשנת 1982 עם החבורה מישראל (הכוונה לאבי טולדנו וחמשת זמרי הליווי שלו – ג.י). אני זוכרת שהם היו מאוד מאוד קולניים וזו הסיבה שאהבתי אותם, הם התנהגו בדיוק כמונו, היוונים. אני חושבת שישראל שולחת שירים מיוחדים לאירוויזיון כל שנה אבל השיר הישראלי שאני הכי אוהבת הוא 'הורה'. אתה חושב שכדאי לי לשיר אותו בהופעה בעברית?".

אני חושב שעברית זו שפה קשה אבל משוכנע שלפחות את הפזמון תצליחי לשיר.
"יופי. אני אשתדל ללמוד את הפזמון בעל פה ולשלב אותו באחד השירים שלי בהופעה בישראל, זה צריך להיות מעניין".

אנה וישי
אנה וישי

 

איזה מסר יש לך לקהל הישראלי?
"אני רוצה להגיד לכם שאני ממש מתרגשת להגיע לישראל. אני לא יודעת עם מה אני אתמודד אצלכם, אני לא מכירה את הקהל הזה עדיין, אף פעם לא הופעתי אצלכם ואין לי מושג למה לצפות. אני רוצה שהקהל הישראלי ישיר איתי את השירים, שיראו לי מה הם מרגישים כלפי כל שיר. סוד ההצלחה שלי הוא האינטראקציה עם הקהל והכימיה שיש לי איתו. אני לא רק מופיעה עם השירים אלא עוטפת את הקהל, מחבקת אותו ואני רוצה שהם יחבקו אותי בחזרה. אני רוצה שישמחו איתי בהופעה ויבכו עם השירים העצובים. בואו נרגיש מה שמוזיקה יכולה לעשות כי היא מאחדת את כולנו".

אנה ויסי תופיע באמפי וואהל  - גני יהושע בתל אביב בתאריך 20.6 עם להיטיה הגדולים מכל הזמנים בליווי 12 נגניה. ההופעה תחל בשעה 20:00. כרטיסים אפשר לרכוש כאן.