המיליארדר שיגלה אם חיזבאללה חופר מנהרות

בעוד המתיחות בגבול הצפון עולה, תושבי זרעית ממשיכים להתריע על קולות חפירה בוקעים מתחת לבתיהם. האם נמצא מי שעזור להם לגלות את האמת?

מנהרה מהכלא שחפרו אסירים בטחוניים בכלא גלבוע
מנהרה מהכלא שחפרו אסירים בטחוניים בכלא גלבוע | צילום: חדשות 10

בעוד גבול עם לבנון ממשךי להתלהט, תושבי ישובי קו העימות ממשיכים להיות חסרי מנוח. זה זמן מה שהם טוענים כי הם שומעים קולות של כלי חפירה בלילות, מה שמוביל אותם לטעון שארגון החזבאללה חופר מנהרות מתחת לבתיהם.

 

 

עד כה תגובת צה"ל הרישמית היא שמבדיקות שנערכו, לא נמצאה שום ראיה שתתמוך בקיומן של מנהרות. אך זה אינו מספק את התושבים, אשר מתעקשים כי כי קיים חשש כבד שהצלילים שהם שומעים הם קולות של כלי חפירה מכניים הפועלים במרץ מתחת לאדמה.


רוצים לקבל את כל חדשות הדיגיטל והדברים הכי ויראליים ברשת? עשו לנו לייק בפייסבוק

הלווית אחד ההרוגים בתקיפה של שיירת חיזבאללה בסוריה
הלווית אחד ההרוגים בתקיפה של שיירת חיזבאללה בסוריה | צילום: רויטרס

בישוב זרעית החליטו לא לשתוק, ובעקבות במצב הוקם ועד פעולה עצמאי שמעוניין לפעול ללא עזרת הצבא. ההתארגנות של התושבים מטרתה אחת- והיא לגלות האם חששותיהם נכונות על ידי ביצוע חפירות במימון פרטי. היזומה הזו נתקלה בבעיית מימון רצינית אשר מנעה מהתושבים מלהוציאה לפועל, אך כל זה עתיד להשתנו

 

חברת הכנסת לשעבר, הגברת ליה שמטוב, קיבלה פנייה בימים האחרונים מאנשי עסקים חובבי ישראל, נוצרים מפינלד, אשר הדבר הגיעה לידיעתם. אנשי העסקים מעוניינים לממן את הבדיקות הנחוצות, כדי לבדוק האם יש אמת בטענות התושבים. בדיקות שכאמור התושבים מבקשים שיעשו, אך צה"ל לא מאפשר לבצע.


לכתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:
מהר מהצפוי: התגובה היפנית לחטיפות דאעש
#JeSuisCouteau :התגובה המזעזעת לפיגוע בתל אביב

"יש מנהרות, הם פשוט רוצים להשתיק את העניין ולא להכניס את התושבים פה לבהלה" כך אמר מר קובי כהן, ממובילי מאבק המנהרות בזרעית.  התושבים מקווים שבאמצעות המימון והתרומות מפינלד, הם יוכלו לשוב ולעבור את לילותיהם בשקט.