"שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" כבש את לוקרנו

סרטו של ערן ריקליס נבחר לסרט הטוב ביותר על ידי 8000 צופי פסטיבל הקולנוע השוויצרי

גורי אלפי ומארק איווניר בסרט "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש"
גורי אלפי ומארק איווניר בסרט "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" | צילום: צילום מסך

הסרט "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" של הבמאי ערן ריקליס זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל לוקרנו, שמתקיים כמדי שנה בעיר השוויצרית, במסגרת ה"פיאצה גראנדה" - פרס הקהל, שנבחר על ידי 8,000 הצופים המגיעים לפסטיבל מדי ערב. הסרט הוקרן בפסטיבל בהקרנת בכורה.

 

"סרטים עושים כדי שאנשים יראו ויהנו ויתרגשו", אמר ריקליס בתגובה לזכיה. "אתה שולח סרט לעולם בהרבה אהבה ובציפייה שהוא יעשה משהו לעולם ומאוד מרגש לקבל תגובה מיידית, כבר מההקרנה הראשונה שלו. זה מרגש לשמוע מאלפי אנשים שראו כל כך הרבה סרטים במשך 10 ימים, ובחרו דווקא בסרט שלי כאהוב עליהם ביותר".

 

"הייתה לנו תחושה מוקדמת טובה ביותר" הוסיף חיים מקלברג, ממפיקי הסרט. "כשאלפי האנשים נשארו מרותקים לכיסאות גם כשהגשם התחיל לרדת כעשר דקות לסיום הסרט ומשהסתיים, המשיכו ומחאו כפיים בהתלהבות בגשם השוטף. גם התגובות ברחוב כלפי מארק איווניר וגורי אלפי בימים שלאחר ההקרנה הוכיחו לנו כי הסרט התקבל באהדה רבה".

 

"אני מאוד מקווה שזה מסמן גם את מה שיקרה בפרסי אופיר השנה" אומרת השותפה להפקה, אסתי יעקב-מקלברג, "הסרט מועמד ל-8 פרסים ואנחנו מרגישים שחברי האקדמיה אהבו את הסרט מאוד. יש לנו תחושה שאם הסרט ייבחר, יש סיכוי להביא סוף-סוף הביתה את האוסקר האמריקאי".

 

הסרט, בכיכובם של מארק איווניר, גורי אלפי, רוזינה קמבוס וגילה אלמגור, ע"פ ספרו של א.ב יהושע, מתחיל בירושלים, שנת 2002 בפיגוע קטלני בעיר. אישה בשנות ה-40, בלי שום מסמך מזהה, נפצעה אנושות בשוק מחנה יהודה ונפטרה מפצעיה. מנהל כוח אדם במאפייה בו עבדה, הופך מעורב בסיפור בעל כורחו, ונשאב לתוכו במשימה להשיב את אנושיותה של אישה שמעולם לא הכיר, ובעזרת התהליך להחזיר לעצמו את האנושיות שלו.