הכי גרועים שיש

הוכרזו המועמדים לטקס פרסי הראזי, המקבילה השלילית של פרסי האוסקר

אחרי שעברנו את גלובוס הזהב ובקרוב מי שמגיע לו פרגון יגיע גם לטקס האוסקר, כעת מגיע תורו של טקס Razzie Awards (פרסי הפטל), מסורת שהחלה לפני 27 שנה כקונטרה לטקס האוסקר, במטרה להעניק פרסים למועמדויות הקולנוע הגרועות של השנה.

את רשימת המועדמויות מוביל השנה הקומיקאי מייק מאיירס, שסרטו "The Love Guru" לא הצליח להפוך לשובר קופות כמתוכנן. מאיירס מועמד לפרס השחקן הגרוע ביותר כשמולו מתמודדים אדי מרפי (על הסרט "לפגוש את דייב"), אל פאצ'ינו ("88 דקות" ו-"רצח מוצדק"), מארק וולברק ("ביום שזה יקרה" ומקס פיין), והקומיקאי Lary the Cable Guy על הסרט "Withness Protection". לתואר השחקנית הגרועה ביותר מועמדת ג'סיקה אלבה שהשתתפה בסרטו של מאיירס, קמרון דיאז על "מה שקורה בוגאס", פריס הילטון על 'מגניבות בע"מ', וקייט הדסון על "Fool's Gold".

לפרס הסרט הגרוע ביותר, מלבד סרטו של מאיירס, מועמד גם "ביום שזה יקרה" של הבמאי מ. נייט שאמלאן, כשמולם מתמודדים על התואר המביך 'מגניבות בע"מ', "Disaster Movie" ו-"Meet The Spartans".

המועמדים לראזי נבחרים בהתבסס על הצבעות של 687 אנשים, פי שמונה מהמצביעים לגלובוס הזהב. ההכרזה על הזוכים תתקיים בטקס הוליוודי ב-21 בפברואר, יום לפני טקס האוסקר. בדרך כלל הזוכים נמנעים מלהופיע לקבלת הפרס, למרות שזכור המקרה לפני ארבע שנים שבו האלי בארי הגיעה לקבל את הפרס על המשחק שלה ב"אשת החתול".