חזרה עם הרוח: מרי פופינס מביאה כפית גדושה בנוסטלגיה ל-2018

אחרי שבקלאסיקה מ-1964 הנני האהובה מנסה להפוך עולמות, אמילי בלאנט המגלמת אותה בעיבוד המודרני דווקא מנסה לעזור לצופים בעידן מבלבל

מרי פופינס גרסת 2018
מרי פופינס גרסת 2018 | צילום: יוטיוב

מרי פופינס נעלמה לזמן רב, 54 שנים ליתר דיוק, אבל הרוחות של סוף 2018 מחזירות אלינו את הנני הקסומה.

 

בסרט החדש שייצא לאקרנים בדצמבר, מרי פופינס, הפעם בגילומה של אמילי בלאנט, חוזרת כדי לטפל בילדיו של הילד מייקל, שהספיק להתבגר לתוך תקופת השפל הכלכלי וגם להתאלמן. המשפחה בקלאסיקה מ-1964 נהנתה דווקא מרווחה כלכלית, אבל לאב הבנקאי לא היה זמן או סבלנות לילדים שלו, והאם הייתה עסוקה במאבק ההיסטורי למען זכות הצבעה לנשים.

 

בעוד מרי פופינס המקורי, שהתבסס על אחד משמונת הספרים שכתבה הסופרת האוסטרלית פי אל טרברס, ניסה לערער על הסדר הישן ואף ללגלג קצת על האליטה הגברית, הרימייק שעושה את דרכו לאקרנים רוצה דווקא להשיב קצת מאותו סדר.

 

בעידן הברקזיט וטראמפ, בהוליווד חשים שכפית גדושה בסוכר נוסטלגי - היא בדיוק מה שהקהל המבולבל צריך. ג'ולי אנדרוז שנחתה אז על הסט של מרי פופינס היישר מבימות הווסט אנד, זכתה באוסקר כבר על התפקיד הקולנועי הראשון שלה.

 

בניגוד לאנדרוז, בלאנט לא ידועה בכישורי השירה או הריקוד שלה ולכן נדרשו שמונה שבועות של חזרות לפני תחילת הצילומים, משך זמן לא אופייני לפס הייצור ההוליוודי. וכדי להעמיק את תחושת הוינטג' שהסרט החדש אמור לספק זנחו הפעם את האנימציה הממוחשבת לטובת הידנית. לא רק אנימטורים בני תשעים, גם דיק ואן דייק בן ה-92, שגילם את מנקה הארובות הקוקני ברט, חוזר לפזז בסרט החדש.

 

גם אם הסרט החדש לא יתאים לסף הריגוש הגבוה של הילדים היום, נראה שהציפייה בקרב ההורים שלהם יכולה להבטיח שלפני שנאמר סופרקליפרג'ליסטיקאקספיאלידושס - מרי פופינס החדשה כבר תכבוש את ראש מצעד שוברי הקופות.