המדע קבע: רוברט פטינסון הוא הגבר האטרקטיבי בעולם

אלגוריתם מיוחד שניתח את הפנים שלו ושל גברים אחרים בהוליווד על פי משוואה בשם "יחס הזהב", מצא כי הפרופורציות של השחקן בן ה-36 מושלמות - ובעיקר קו הלסת • השפתיים שלו, לעומת זאת, קצת פחות: "דקות ושטוחות"

רוברט פטינסון
רוברט פטינסון | צילום: shutterstock

הפתגם הידוע אומר שעל טעם וריח אין להתווכח, אבל עם המדע? זה כבר סיפור אחר: אלגוריתם מיוחד לניתוח פרצופים קבע כי השחקן רוברט פטינסון הוא הגבר הכי אטרקטיבי בעולם. פטינסון בן ה-36 כבר זכה בעבר לא אחת בתואר "הגבר הסקסי", אלא שהפעם, כאמור, המדע הוא שהעניק לו את הטייטל המכובד.

הטכנולוגיה, שקבעה בעבר כי "האישה הכי אטרקטיבית" היא הדוגמנית בלה חדיד, פועלת בהתאם למשוואה בשם "יחס הזהב". מדובר במשוואה שמודדת שלמות פיזית כפי שנמדדה ביוון העתיקה, והייתה נפוצה בעיקר באירופה בתקופת הרנסנס כשאמנים עשו בה שימוש בעת שעבדו על יצירותיהם (השמועה אומרת כי גם ליאונרדו דה ויצ'י שירטט לפיה את "האדם הוויטרובי").

לכתבות נוספות:

תחיה מחדש: מה אנחנו יודעים עד כה על האלבום החדש של ביונסה?

החורף מגיע, שוב: סדרת ההמשך ל"משחקי הכס" שתבוסס על ג'ון סנואו נכנסה לפיתוח

ריאליטי חדש שיבוסס על "משחק הדיונון" יציע את הפרס הכספי הגדול ביותר בטלוויזיה

אז איך זה עובד? לתוך האלגוריתם הוכנסו תמונות של כמה מהגברים (הלוהטים ממילא) בהוליווד, בהם ג'ורג' קלוני, בראד פיט, הנרי קאוויל ופטינסון עצמו. אז, החל האלגוריתם למדוד את האורך והרוחב של הפנים שלהם, לבחון את המרחק בין קו השיער לעיניים וכן את המרחק שבין העיניים לאף וללסת. אדם נחשב ל"יפה" מבחינת מדעית אם המרחקים בפניו שווים, ואם בסופו של דבר הוא מקבל ציון שמתקרב ל-100 באותה משוואה.

רוברט פטינסון
לסת מושלמת. פטינסון | צילום: shutterstock

"רוברט פטינסון ניצח באופן מובהק עם תוצאה של 92.15%. כל המרכיבים בפנים שלו מושלמים", הסביר ד"ר ג'וליאן דה סילבה מהמרכז לכירורגיה פלסטית לאתר LADbible . "הוא הגיע לחמישייה הראשונה כמעט בכל הקטגוריות. במיוחד אהבנו את הלסת המסותתת והנפלאה שלו". ועדיין, לא הכול מושלם: "השפתיים של רוברט קיבלו ציון מתחת לממוצע משום שהן דקות ושטוחות".

שאר הגברים שנמדדו, אם תהיתם, גם הם לא רחוקים משלמות: הנרי קאוויל ("סופרמן") קיבל 91.64%, בראדלי קופר 91.08%, בראד פיט 90.51% וג'ורג' קלוני 89.91%.