הסלבס מגיבים להחלטת בית המשפט העליון: "הומואים תתכוננו, אתם הבאים בתור"

במשך 49 השנים האחרונות, הפלות היו חוקיות בכל ארצות הברית עם הגישה שזו זכותו המוגנת של אדם לבחור מה לעשות עם גופו, ולאור ההחלטה בשישי האחרון, שלל סלבס פנו לרשתות החברתיות כדי להביע את זעמם: "אין קשר להצלת חיים, יש פה עניין של שליטה על גוף האישה ובזכות שלה לבחור"

בט מידלר
"תתכוננו הומואים, אתם הבאים בתור". בט מידלר | צילום: shutterstock

כמו כל העולם, גם עולם הבידור האמריקאי התעורר בשישי האחרון לחדשות עצובות, כשבית המשפט העליון האמריקאי החליט לבטל ברוב של שישה שופטים מול שלושה את החלטת "רו נגד ווייד" משנת 1973 שהתערבה בחקיקה מדינתית שאסרה הפלות ואפשרה את זכותן החוקתית של נשים להפלה.

עוד בתרבות ובידור:

אוליביה רודריגו מקדישה את F--You לשופטי בית המשפט העליון בארה"ב

מצטערים לאכזב: ג'ניפר אניסטון שמה סוף לשמועות

ביל קוסבי נמצא אשם בתביעה אזרחית בגין תקיפה מינית

"הם לא מפסיקים הפלות, הם מפסיקים הפלות בטוחות. זה לא קשור לחיים, זה קשור לשליטה", צייצה השחקנית סופיה בוש בטוויטר. השחקנית זוכת האוסקר ויולה דייויס אמרה לעוקבי האינסטגרם שלה שהיא שבורה מההחלטה והזכירה להם ש"עכשיו יותר מתמיד אנחנו צריכים להשתמש בקול ובכוח שלנו. אנחנו האנשים". אווה לונגוריה הוסיפה וכינתה את המהלך כ"מתקפה על חופש נשים".

הזמרת טיילור סוויפט בהופעה, 2016
''אני מבוהלת לחלוטין שזה המקום בו אנחנו נמצאים''. טיילור סוויפט | צילום: רויטרס

הקומיקאית איימי שומר, שמעולם לא חסכה בביקורת שלה מול הממשל בנושא זכויות האישה כתבה בסרקסטיות כי "הפלות באמצעות ירי בבית הספר עדיין זמינות". סופי טרנר, כוכב משחקי הכס, כתבה "אם למישהו באמת היה אכפת מהצלת חיים, אז אחרי כל אירועי הירי ההמוניים שהתרחשו כאן בארצות הברית, היו כבר מגבילים נשק. אין פה שום קשר לחיים, יש פה שליטה על גוף האישה ובזכות שלה לבחור", כתבה ברשת.

איימי שומר
''הפלות באמצעות ירי בבית הספר עדיין זמינות''. איימי שומר בציוץ סרקסטי לאחר החלטת בית המשפט העליון בארה''ב | צילום: shutterstock

הזמרת טיילור סוויפס צייצה לעוקביה כי היא "מבוהלת לחלוטין שזה המקום בו אנחנו נמצאים - שאחרי כל כך הרבה עשורים של אנשים שנלחמים למען זכויות נשים על גופן, ההחלטה של היום מחקה את הכל מאיתנו". הזמרת ליזו אף הגדילה לעשות והחליטה לתרום 500 אלף דולר מההכנסות של סיבוב ההופעות החדש שלה, אליהם יתווספו 500 אלף דולרים נוספים מחברת Live Nation, כך שמיליון דולר יועברו לארגון Planned Parenthood ולזכויות נשים.

ליזו
הזמרת ליזו הודיעה כי היא תתרום מיליון דולר יחד עם live nation למען ארגון Planned Parenthood ולזכויות נשים. | צילום: Shutterstock

השחקנית ג'סיקה ביל כתבה "אני כועסת. היום הוא לא רק צעד מגעיל אחורה עבור נשים - אלא גם צעד מסוכן. לא אסרתם על הפלות, אסרתם את הגישה להפלה בטוחה". גם בן זוגה של ביל, הזמר ג'סטין טימברלייק שיתף מחדש את הציוץ של זוגתו.

בט מידלר
''תתכוננו הומואים, אתם הבאים בתור''. בט מידלר | צילום: shutterstock

לא רק כוכבות הביעו את מחאתן, גם הקול הגברי נשמע בבירור. השחקן מארק ראפלו צייץ כי "האומה הזו הוקמה על הפרדה בין דת ומדינה. בית המשפט העליון הפך כעת ללא לגיטימי, וכזרוע של הימין הפוליטי ע"י הריסת ההפרדה הזו. נילחם על העקרונות המייסדים של האומה שלנו", צייץ כוכב הנוקמים. להקת פרל ג'אם כתבה "לאף אחד, לאף ממשלה, לאף פוליטיקאי ולאף בית משפט אין זכות למנוע הפלה או אמצעי מניעה"
אגדת התרבות בט מילר סיכמה בציוץ וכתבה "תתכוננו הומואים, אתם הבאים בתור".