ביל קוסבי נמצא אשם בתביעה אזרחית בגין תקיפה מינית

חבר המושבעים בלוס אנג'לס, המורכב משמונה נשים וארבעה גברים, מצא את קוסבי אשם בתביעה האזרחית הראשונה שהוגשה נגדו על תקיפה מינית, ופסק לטובת המתלוננת פיצויים בסך 500 אלף דולר

השחקן ביל קוסבי מגיע לבית המשפט

התביעה הוגשה לראשונה ע"י ג'ודי הות' בשנת 2014 שטענה כי הקומיקאי בן ה-84 תקף אותה מינית והתעלל בה רגשית כשהייתה בת 16. באמצעות עורכי דינו, קוסבי הכחיש את כל ההאשמות על התנהגות מינית בלתי הולמת.

עוד בתרבות ובידור:

לא רק עדן בן זקן: המפורסמות שהצטלמו עם ביקיני לצד הילדים שלהן

עדן בן זקן עולה למתקפה: "תפסיקו להיות עם יד קלה על המקלדת. זה פוגע"

שובה של המלכה האם: הסינגל החדש של ביונסה כבר כאן

בתלונתה סיפרה הות' על מפגש עם ביל קוסבי במהלך צילומי סרט, שהזמין אותה ואת חברה להצטרף אליו למועדון הטניס שלו. מכאן, הות' טענה שקוסבי הזמין אותם לביתו, הגיש להן אלכוהול ולאחר מכן לקח אותן לאחוזת פלייבוי. הות' הוסיפה לטעון כי קוסבי ידע את גילן כי ביקש מהן במידה ומישהו ישאל אותן, להגיד שהן בנות 19. באחוזה, קוסבי לקח אותה לאחד מחדרי השינה והתעלל בה מינית.

ביל קוסבי מגיע לשמוע את גזר דינו
צילום: רויטרס

בסיום הקראת החלטת חבר המושבעים אמרה הות': "התרגשתי. עברו כל כך הרבה שנים, כל כך הרבה דעות". עורך דינה של הות' סיפר לאחר ההכרעה כי "פסק הדין מוכיח שאתה יכול לברוח, אבל אתה לא יכול להסתתר".

מאז 2005, יותר מ-50 נשים התייצבו להאשים את קוסבי בתקיפה מינית. לאחר שהורשע בתקיפת אנדריאה קונסטנד בפילדלפיה, קוסבי ריצה קצת פחות משלוש שנים בכלא לפני שהרשעתו בוטלה בערעור. הוא שוחרר מהכלא בספטמבר 2021.