הזמר אר קלי נידון ל-30 שנות מאסר בכלא

זמר ה-RnB אר קלי עשוי לבלות חלק ניכר משארית חייו בכלא, לאחר שהורשע בפרשת הניצול וסחר בנשים ונגזרו עליו 30 שנות מאסר: "הפשעים הללו היו מחושבים ומתוכננים בקפידה, ובוצעו בקביעות כמעט 25 שנה"

אר קלי
"צריך להגין על הציבור מפני התנהגויות כאלו" - אר קלי | צילום: רויטרס

הכוכב לשעבר אר קלי, שנמלט זמן רב מעונשים פליליים למרות עשרות שנים של האשמות על התעללות מינית ופיזית ופדופיליה, נידון הלילה (שעון ישראל) ל-30 שנות מאסר. גזר הדין שניתן בבית משפט בברוקלין ניו יורק מסמל את שיא נפילתו של מי שהיה ידוע כמלך ה-R&B ובין המוזיקאים האמריקאיים המצליחים ביותר בשנות ה-90 ותחילת האלפיים. הוא זכה בשלושה פרסי גראמי, הוציא 12 אלבומי אולפן ומכר מעל ל-75 מיליון עותקים. אך כשהפרסום והכוח זינקו, הוא ניצל את מעמדו והגישה שהייתה לו למעריצים צעירים ממנו, ואמנים שאפתנים, כדי לפתות אותם ליחסי מין, ללא התחשבות בגילם.

עוד בתרבות ובידור:

"שחררו אותי": נועה קירל בפרויקט חדש עם דולי ופן ופלד

בנו בן ה-10 של בן אפלק נהג בלמבורגיני - והתנגש ברכב אחר

הסלבס מגיבים להחלטת העליון: "הומואים תתכוננו, אתם הבאים בתור"

בספטמבר האחרון, הזמר נמצא אשם בתשעה סעיפים של סחטנות ופשעים אחרים לאחר שבית המשפט הפדרלי שפך אור על שיטותיו ללכוד את קורבנותיו. הפרשה נתפסה כאחת מאבני הדרך בתנועת ה-METOO וייצגה את המקרה המתוקשר הראשון שהגיע לבית משפט סביב התנהגות מינית בלתי הולמת.

התובעים הפדרלים ציינו כי הזמר מעולם לא הפגין חרטה ובמשך עשרות שנים הפגין "התעלמות מפחידה" מההתעללות בקורבנותיו, ונראה שמעשיו "נבעו מנרקסיזם ומתחושת העליונות מפי החוק" - כך נכתב בגזר הדין.
אר קלי הואשם לראשונה בקיום יחסי מין עם נערות קטינות בשנות ה-90, ונישואיו הבלתי חוקיים לזמרת אליה ב-94' שהייתה אז בת 15, עוררו לא מעט ספקות לגבי התנהגותו. בשנת 2002, הוגש נגדו כתב אישום באשמת אחזקת פורנוגרפיית ילדים, אך הוא זוכה ב-2008.

אר קלי
הפרשה נתפסה כאחת מאבני הדרך בתנועת ה-METOO | אר. קלי | צילום: shutterstock

"הוא לא מפלצת מרושעת, אלא בן אדם מורכב שילדותו הטראומתית הכוללת התעללות מינית בעצמו מצדיקה עונש מקל", טענה עורכת דינו של הזמר. השופטת אן מ. דונלי השקיעה דקות ארוכות בפירוט מקרי ההתעללות והאלימות שהועלו במהלך המשפט ופנתה ישירות לקלי ואמרה במעמד גזר הדין כי "הפשעים הללו היו מחושבים ומתוכננים בקפידה, ובוצעו בקביעות כמעט 25 שנה. לימדת את קורבנותיך שאהבה היא שיעבוד ואלימות. צריך להגין על הציבור מפני התנהגויות כאלו"