מחליטים להחליט | פרופ' דן אריאלי

האם אתם שולטים בהחלטות שלכם וכיצד לקבל החלטות טובות? הסרט המלא עם גורו הכלכלה ההתנהגותית, פרופ' דן אריאלי

זמן צפייה: 47:16

פרופסור דן אריאלי, אחד המדענים הבולטים בעולם בתחום הכלכלה ההתנהגותית,  פוגש את הילה קורח ויחד בסדרת ניסויים חברתיים הם יוצאים לבדוק מה הם המניעים הנסתרים שמנהלים את הבחירות הכלכליות שלנו.

מרכישת בגדים ועד קניה של רכב או דירה , בניגוד למה שמקובל לחשוב שאת ה"עניינים כספיים" שלנו אנחנו מנהלים באופן אחראי ושקול , דן מוכיח להילה ולנו  שמה שמנהל את תהליך קבלת ההחלטות שלנו, גדולות כקטנות, אינו רציונאלי כפי שאנחנו חושבים.

למה אנחנו חוזרים על אותן טעויות שוב ושוב ? ומה ניתן ללמוד מהן? מהו כסף והערך היחסי שלו? מהו כאב התשלום? למה אנחנו חוששים מהעתיד? כל אלו ועוד במפגש מצחיק, מפתיע ומרתק עם הקהל הישראלי ברחוב ובמסגרת מופע סטנד אפ שמספקים  סל של תובנות יישומיות לחיים שלנו.

דן אריאלי - פרופסור לכלכלה התנהגותית, ופסיכולוג, חבר סגל באוניברסיטת דיוק ולשעבר ראש קבוצת מחקר ב-Media Lab    ב  MIT  פרסם ארבעה ספרים, שנים מהם נהפכו במהרה לרבי-מכר ברשימת הניו יורק טיימס ותורגמו לעשרות שפות, מרצה מבוקש ב TED יועץ לעשרות ארגונים, לחברות ואפילו לממשלות שנעזרות בתזות שלו.

עכשיו בסרט דוקומנטרי ראשון בישראל, ברשת 13.

אולי יעניין אתכם: תורת המשחקים: איך לנצח באבן, נייר ומספריים? פרדוקס הבחירה: מרגיש משותק מול כל האפשרויות? אתה לא לבד רוצה לעשות כסף? סמוך על החברים שלך למה להוציא כל כך הרבה כסף על אירוע, אם בסוף זה נכשל? >> בחנו את עצמכם: האם אתם חושבים מחוץ לקופסא >> כך תהפכו את היום שלכם למוצלח >> החלטי או מתלבט: איזה טיפוס אתה?