נס וסטילה: "למי אכפת מצפיות? זה הבל הבלים. אנשים איבדו משפחות"

עם תחילת המלחמה בשבת השחורה ההיא, עולם התרבות נדם: הופעות בוטלו, הצגות נדחו - ומי יודע מתי הכול ישוב לכפי שהיה, אם בכלל; חרף הימים הקשים האלו, אמני ישראל כולם התגייסו ברגע אחד להעלאת המורל: הם נפגשים עם מפוני העוטף, דואגים להסברה שלנו ברשתות ומתנדבים בכל יוזמה שרק אפשר • תפסנו את הצמד הכי חם היום בעולם המוזיקה נס וסטילה לשיחה על הלהיט החדש "חרבו דרבו", על החזרה לאולפן - ומה היה להם לומר על המשפיעניות הפרו-פלסטיניות שיצאו נגדם? | שיחות מהממ"ד

זמן צפייה: 22:09

הצמד נס וסטילה פרץ אל חיינו בתחילת השנה עם הלהיט ששבר את המדינה "תיק קטן". חצי שנה אחרי זה הם מוצאים בצל מלחמת חרבות וברזל את הסינגל השני שלהם "חרבו דרבו" שיר שבא להרים את המורל ואת הגאווה הלאומית שלנו בזמנים קשים אלו "אמרנו את הדברים שכולם אומרים ביום יום רק בשיר", אומר סטילה בשיחה לדיגיטל רשת 13. הדרך שבה נולד השיר, סיפר: "רק התחלנו ביט. היינו כועסים וזה עלה לבד".

לנס, תהליך היצירה היה קשה במיוחד - במיוחד נוכח העובדה שהיא איבדה חברות במסיבה בנובה: "פחדתי מהעוצמה של זה, של מה שזה גרם לי להרגיש", היא מגלה. סטילה מחזק ומוסיף כי "היה לה קשה רגשית. היו כמה פעמים שהיא נשברה ויצאה החוצה לבכות".

עם כל הקושי, "חרבו דרבו" יצא ופגע בול במטרה. השיר פחות משבוע באוויר וכבר צבר יותר ממיליון צפיות ביוטיוב ועוד המון שימוש בטיקטוק. השניים, כך נראה, צלחו את אתגר הלהיט השני והוכיחו שהם לא גימיק חולף של שיר אחד: "הדבר האחרון שעניין אותנו זה להוכיח משהו למישהו", אומר סטילה ואף מחדד: "למי אכפת מצפיות? זה הבל הבלים. אנשים איבדו משפחות".

הצמד המצליח עומד מאחורי כל מילה שלו ושמח מהתגובות שבאות מהשטח "אם אנחנו יכולים לעלות את הגאווה הלאומית  - זאת משימת חיינו לא להביא את הלהיט בא" ואפילו כבר הספיקו להופיע עם השיר לחיילים "טירוף אחד גדול – תחושה של שייכות" כנשאלים על סוד הקסם של "חרבו דרבו" סטילה מבהיר "עם ישראל לא אוהב באים מגבוהה. הוא אוהב שמדברים איתו בגובה העיניים".

"חרבו דרבו" עשה בדיוק את מה שנועד לעשות, להרים את המורל ואת גאוות היחידה של כולנו. ועל הדרך  נס וסטילה הוסיפו עוד להיט לרפרטואר שלהם והוכיחו שהם פה בשביל להישאר. אז מה הצעד הבא של הצמד אתם שואלים? והאם גם הפעם נחכה חצי שנה עד למהלך הבא? "אנחנו עושים מה שמרגיש לנו נכון" אומרים הצמד "אנחנו מתרכזים בחיבור שלנו לפענח אותו ולהבין אותו לעומק" ומסבתר שלא הכל ורוד. "אני ונס אנשים מאוד שונים"  חושף סטילה אבל מוסיף שזה גם סוד הקסם.